Starší žáci ve druhém koši

Vážení příznivci vážné hudby a sextetu zvlášť. Doufám, že jste na prahu nové koncertní sezóny řádně natěšení. Dovolím si Vám dnes předložit ochutnávku nově složeného tělesa, které pod vedením staronového dirigentského dua Robin a Adam, obstará zahajovací koncert o třech větách. Bude se jednat po delší pauze o vskutku nevšední zážitek. Pohodlně se usaďte, koncert, v jehož prvním partu nás na kompozitové nástroje doprovodí kladenské těleso kanonýrské, právě začíná…

BA vs. Kanonýři Kladno      2:8

Prima, primissima concerto e una grande combinazione e impegno da entrambe le parti. Chtěl jsem říci, že hra byla vskutku pěkná s nasazením a dobrou kombinační hrou, která byla k vidění na obou stranách. Vedení jsme se ujali po dobře sehrané a využité přesilové hře, ale  v závěru poloviny jsme vypadli z role a po zbytečných chybách pustili Kladno do šancí, které vyřešilo gólově a vedení 3:1 v půlce zápasu bylo bohužel zasloužené. Do druhé půlky se přechýlil zbytek našeho oslabení a po 14 vteřinách to bylo už 1:4. To otevřelo stavidla na světelné tabuli a další půlminuta přinesla další tři branky, bohužel dvě byly v naší síti. Po zbytečném vyloučení a druhé proměněné přesilovce Kladna jsme zapsali šestý gól v naší síti. Přestože jsme byli svědky ještě dalších přesilovek i na naší  straně, gól jsme z nich neviděli. Toho jsme se dočkali až v poslední minutě, kdy nám Kladno ještě dva přidalo a po herně slušném výkonu jsme odcházeli tak nějak mírně rozladění….

BA vs. Olymp Florbal Zeus      2:5

Přestože výsledek prvního zápasu nikoho asi nenaplnil, vlétli jsme do zápasu s Olympem s dobrým nastavením a aktivní hrou stejně jako v zápase s Kladnem. Sice jsme hned ve druhé minutě inkasovali, ale herně vyrovnaný průběh se překlopil na stranu Olympu až v závěru prvního poločasu, kdy jsme si nešťastně srazili míček do vlastní branky. Stejného obrazu hry jsme byli svědky i v poločasu druhém a teprve po třetí brance Olympu jsme se prosadili také my a to v rozmezí půl minuty hned dvakrát. Bohužel jsme nedokázali z tlaku, který jsme si vytvořili srovnat skóre a tak Olymp znovu odskočil. Po tom, co jsme přestáli oslabení, jsme si dvě a půl minuty před koncem vzali timeout a šli do šesti. Powerplay však nedopadlo podle našich představ a po ztrátě jsme inkasovali ještě jednu branku. Dohráli jsme zápas v šesti a šance na korekci výsledku jsme si vypracovali, ale branku se vstřelit nepovedlo. Připsali jsme si tedy druhou prohru v turnaji a budeme hrát o udržení.

BA vs. Start98 Kunratice      11:2

Zápas pravdy o setrvání v druhém koši byl už o něčem jiném. Na soupeře jsme nastoupili odhodlaně, a po několika parádních kombinacích jsme vedli dva nula. V půlce zápasu bylo naše vedení už čtyřbrankové. Hráli jsme vlastně stejně jako ve dvou předchozích zápasech, kombinačně a s chutí, jen soupeř byl přeci jen slabší a tak příděl čtyř branek z první poloviny obdržel v té druhé už během čtyř minut. To samozřejmě mělo vliv na psychiku. Ovšem ne soupeřovu, ale naší. Že to nebyl vliv pozitivní, asi není třeba zdůrazňovat. Polevili jsme a soupeř se dvěma góly trochu chytil, aby se zase brzy poté, co inkasoval další tři branky, pustil. Zakončili jsme tedy turnaj pozitivně, vítězstvím a pěknou hrou, tak doufám, že si tohle přeneseme do dalšího turnaje.

Bylo to naše první ligové představení v novém a ne kompletním složení a já si myslím, že to herně nevypadalo vůbec špatně. Pravda, výsledkově jsme byli vlastně dvakrát celkem dost biti. Tady je třeba zmínit, že soupeři měli týmy postavené na hráčích 2010 a my až na tři hráče všechno 2011 a tři 2012. Nechci, aby to znělo nějak alibisticky jako nějaké výmluva. Konstatuji to jako holý fakt a kluci se budou muset s tím srovnat a naučit se být proti starším a silným klukům silnější a hrát chytřeji. Nemám obav, že by se to nepovedlo, otázkou jen bude, jak rychle to kluci pochopí, ale mají na to…

Tak to je z prvního ligového měření sil vše. Mějte se a příště opět u florbalu Čus!