Mladší žáci na Prague Games

Je to sice vždy trochu akční, a střídání zápasů kategorií k tomu tak nějak patří, ale na minulém turnaji v Brně, kde jsme hráli až do samého závěru, se mi to trochu vymklo a místo reportu vznikl seriál, který mohl některým připomínat jihoamerickou telenovelu a proto, to dnes zkusíme rozdělit a tak nějak ořezat na jádro pudla. Udělejte si kávu a pohodlně se usaďte, Prague Games začínají…

BA Mlži vs. Zlín Lions 2:2

Hodně ostré tempo měl úvodní zápas okořeněný z naší strany touhou po odplatě za semifinále v Ostrava Cupu. I díky neproměněným šancím a dvěma nastřeleným tyčkám bylo poločasové vedení jen 2:0. Když jsme neproměnili ani nabídnutou početní výhodu, přišel na řadu soupeř. Další šance už jsme nevyužili a tak Zlín vyrovnal. Nakonec tedy došlo asi na spravedlivou dělbu bodů.

BA Mlži vs. Bogdau Stupava 12:1

Aj ta krajta….bylo to přísné, leč zcela zasloužené vítězství, ale ta obdržená branka? Sorry jako, ta byla myslím zbytečná.

Je tu čtvrtek, druhý hrací den. Dnes si kousneme do švýcarského sýra a to hned dvakrát.

BA Mlži vs. Chur Unihockey 4:0

První ochutnávku jsme udělali hned ve druhé minutě zápasu, ale potom jsme byli v podstatě celou polovinu ve čtyřech, protože jsme zahřívali přes noc prochladlou lavičku trestů. Zřejmě šlo o trénink oslabení a ta jsme odehráli výborně. Navíc jsme ještě do poločasu dvě sousta sýra ukousli. Ani v druhé půlce zápasu jsme se nevyvarovali vyloučení, přesto jsme dokázali ještě jedno sousto urvat a bylo dohlodáno. Nicméně malá vsuvka, odehrát téměř třetinu zápasu ve čtyřech je na moje gusto až dost, toho bychom se měli do dalších bojů vyvarovat.

BA Mlži vs. Zurich United Weasels 1:3

Tak tohle bude o poznání tvrdší kousek sýra. Neuplynula ani minuta a už byl soupeř ve vedení. Přehoupla se druhá a bylo srovnáno. Bohužel jsme v početní výhodě inkasovali a do  půlky znovu. Druhá část byla tvrdá bitva, ne nevyrovnaná, ale žádnou branku už nenabídla a tak jsme si na tomhle sýru vylomili zoubek a asi budeme muset hrát šestnáctifinále.

Buch, buch, kdo tam? Tady play off, aha… Jenže než se do play off pustíme, musíme počkat na poslední zápas, který rozplete zamotaný šmodrchel a to, ze kterého místa do něj půjdeme.

Tak nakonec jdeme z druhého místa, přes šestnáctifinále a naše švýcarská anabáze pokračuje.

BA Mlži vs. Team Lucerne 3:4 po SN

Když se řekne Lucerna, chtělo by se zvolat “Ale té lípy se nevzdám.. Ano nevzdávali jsme se, soupeř byl kvalitní a hrál se vyrovnaný florbal s šancemi na obou stranách, pěkně v plném nasazení. Měli jsme herně navrch, ale na gól jsme si museli poměrně dlouho počkat. První jsme se dočkali my, jenže soupeř okamžitě kontroval. Začátek druhé půlky jsme odšpuntovali skóre meeter, ale po dalších našich neproměněných šancích se na naší straně zastavil a postupně bylo srovnáno. Ani závěrečný tlak k rozhodnutí zápasu nevedl. Zase jsme doplatili na neproměněné šance, a tak se chleba lámal v nájezdové loterii. V té jsme nedokázali najít recept na skvělého gólmana soupeře a najednou jakoby se Jirásek zhmotnil. Lucerna sice svítila, ale na hale bylo Temno, tedy aspoň pro nás…

Byl to brzký a v pravdě neočekávaný konec v turnaji, na který jsme přijeli s vysokým sebevědomím, které pramenilo z medailových žní, na uplynulých turnajích. Jenže, asi jsme se viděli už o kolo dál, kde byla aspoň jistota pavouka B, nebo to prostě jenom nepadalo? Těžko soudit, ale zklamání bylo obrovské. Uvidíme, jak neúspěch pojmenuje trenér.

Tak Robine, zkus nám přiblížit, v čem si viděl hlavní důvody toho, že jsme se rozloučili s turnajem tak brzy?

Turnaj se hodnotí těžce. Bohužel se nám nepovedlo navázat na předchozí úspěšné turnaje, kde jsme pokaždé v play-off ukazovali velkou sílu. Štěstí prostě při nás v rozhodujících momentech tentokrát nestálo. Jinak jsme na turnaji odehráli včetně přáteláků 7 kvalitních zápasů, který nás myslím opět posunuli. V žádným zápase jsme vyloženě špatně nehráli a víceméně navazovali na to, co chceme po klucích celou sezonu. Bohužel teda se smolným zakončením vypadnutí z předkola. Jak se ale říká… všechno špatný je k něčemu dobrý a pro kluky je i tohle dobrá zkušenost a poučení pro příště.

Chtěl bych ale klukům i rodičům poděkovat za povedenou sezonu. Posun mezi lednovým turnajem PFC a všemi letními turnaji je obrovský a viditelný. Poděkování patří i klukům, kteří jezdili turnaje za tým WHITE, kde sbírali větší herní praxi a třeba na turnaji v Kralupech se jim povedlo urvat druhý místo. Pro mě to byla náročná sezona, kterou jsem si ale dost užil a stejně jako kluci, jsem taky nasbíral plno zkušeností :). Díky všem!

Robin

Já bych chtěl, Robine Vám jako trenérům, taky poděkovat za celou sezonu, díky, že je o kluky takhle postaráno!

Tak to bychom měli, holt není každý turnaj posvícení. Zazvonil zvonec a zase další florbalové sezóny je konec. Léto je v plném proudu a tak přichází zasloužená pauza, ale já už se stejně těším, až se vhodí další buly a vše vypukne na novo. Tak krásné léto všem, užijte ho ve zdraví, naberte sílu a Bleci čůůs….