Kroužek pomohl k prvním bodům 2 góly

BA Sokoli Pardubice čekala dnes první ostrá zkouška v rámci 1. kola Livesport Superligy. Na půdě pardubické Enteria Arény vyzvali Hurikány z Karlových Varů. Pojďme si společně projít vývoj tohoto duelu.

Utkání začalo opatrným oťukáváním mezi oběma celky. První zákrok zápasu si připsal domácí Oskar Blaha, jenž v klidu zlikvidoval střelu jednoho z útočících hráčů. V polovině šesté minuty prověřil pozornost karlovarského Draslara Filip Neklan. Zhruba v polovině první třetiny se více na míčku drželi domácí BA Sokoli. Střelecký účet o pár minut později otevřel Ondřej Kroužek, který využil ztrátu Karlových Varů a poslal tak pardubické Sokoly do vedení 1:0.

O 2 minuty později zvýšil na 2:0 Adam Štyler, jenž zakončil parádní akci celé lajny. Celou akci rozjel krosovou nahrávkou David Žáček na Daniela Ludvíka, který následně našel volného Štylera, pro něhož to byla již snadná práce. Poté byla k vidění pasáž, během které se týmy na míčku střídaly. Několik nebezpečných střel si připsali i hráči Varů, jejichž pokusy však pochytal dobře připravený Oskar Blaha. Ke konci 18. minuty se prosadil Matouš Burian, když ze středu propálil hostujícího brankáře Draslara, na což o 37 vteřin později navázal dalším gólem Vít Komorný. Do šaten se po 20 minutách šlo za stavu 4:0 pro BA Sokoli Pardubice.

Úvod prostřední části byl ve znaku větší aktivity na straně hostujícího celku. Oskar Blaha měl v těchto minutách mnohem více práce než jeho protějšek Draslar. V polovině 34. minuty mohl navýšit již na 5:0 Ondřej Kroužek, proti jeho snaze byla Draslarova maska. Tento závar před vlastní brankou opět nabudil útočníky Karlových Varů, kteří zasypali domácího brankáře několika střeleckými pokusy. I přes obrovské snahy Hurikánů o snížení, Oskar Blaha zůstal i v druhé třetině neprůstřelný a udržel tak vedení svého celku 4:0.

Závěrečná třetina opět více patřila domácím Sokolům, kteří se drželi mnohem více na míčku. Po 2 minutách hry se do nebezpečné šance dostal Adam Štyler, tentokrát však karlovarského brankáře prostřelit nedokázal. Díky solidnímu vedení Sokoli nemuseli s rozehrávkou spěchat a čekali tak na správnou příležitost k přechodu do útoku. V čase 46:57 od poloviny natáhl Jakub Šimák a vyslal nechytatelný projektil, jenž pouze zazvonil o břevno za zády Adama Draslara a míček následně zapadl do sítě.

Čisté konto Oskara Blahy překazil v čase 48:01 Matěj Korbel, který nachytal domácího gólmana na bližší tyčce a snížil tak na 1:5. Za necelé 2 minuty na branku Hurikánů zvládl odpovědět svým druhým gólem Ondra Kroužek. Devatenáctiletý útočník gólem stvrdil nadvládu Sokolů, kteří znovu nepouštěli svého soupeře k míčku. V polovině 54. minuty se hosté rozhodli zkusit štěstí v šesti hráčích v poli. Útočné šestici se však nedařilo zaujmout správné postavení pro kombinaci. Když se míčku zmocnili domácí, ukrajovali cenné vteřinky, které je dělily od prvního vítězství.

Karlovarští se i přes ubývající čas nehodlali jen tak vzdát a v čase 57:14 se podařilo snížit na 2:6 Petru Brautfergerovi, který propasíroval míček až za záda Oskara Blahy. O necelou půl minutu později se prosadil i Tomáš Navrátil, který tak upravil na 3:6. I přes 2 slepené góly se již k ničemu dalšímu hostující hráči nedostali. Utkání tedy skončilo výsledkem 6:3 pro BA Sokoli Pardubice, kteří si tak připsali premiérové body do tabulky v sezóně 2024/25 a potěšili tak naplněnou Enteria Arénu atraktivním florbalem s vítězným koncem. Děkujeme všem, kteří dorazili na zápas a dotlačili Pardubice ke 3 bodům!