Letí to jako voda, týden se s týdnem sešel, dvakrát pondělí podalo ruku pátku, jednou neděle zabouchla dveře a je tu další díl ligové ságy „Naši Neporazitelní”. Na jaké téma to dnes bude? A jakou formu pisatel zvolí, to zatím nevím sám…….. Ale je to domácí turnaj, pořádáme a tak se čeká prvotřídní výkon na hřišti a asi i u klávesnice ☺. Tomu hřišti bych i věřil… Nu, tak se s tím jdeme vypořádat… K dispozici dnes nemám ani své oči ani video, na druhou stranu materiálu mám opravdu hodně a to jak z osvědčených zdrojů jako je expert v hledišti, nebo oblíbený Onlajn InTime a dnes ještě navíc pořadatelský servis, který dodal materiál jako z ČTK. To všechno jsou zdroje, které by nám mohlo mnoho superligových týmů závidět a tak na mě bude role kuchaře, který smíchá všechny ingredience. Doufám, že z toho nebude Eintopf nebo nedej bože dort, jaký uvařil pejsek s kočičkou ….

Bohužel na turnaj nemohl dorazit Matěj Z. pro nemoc, která ho ráno skolila a protože nebyl nikdo jiný, který by mohl být povolán, zaskočil na jeho místo malý žolík v podobě Matěje D., takže Matěj jako Matěj ☺ Sestava je následující na lavičce Naty a hráči: Brána Luky nebo Domča, v poli Vojta D., Matěj D., Maty, Jáša, Hynek, Jiřík, Vašík a Dejv.

FLOORBALL CLUB FALCON BLACK 5:2
Na úvod proti Falconu to bylo o seřízení mířidel. Hráli jsme na míčku, celkem pěkně jsme kombinovali, ale do branky to né a né spadnout. Nakonec to po dlouhých pěti minutách protrhl Jáša svým exkluzivním crossem na Matyho a ten z první otevírá cestu do branky soupeře 1:0. To nás uklidnilo a do poločasu se ještě trefili Hynek ze standardky a Dejv, který přečetl výhoz golmana, míček si stáhl ze vzduchu, a okamžitě vystřelil. Byla z toho trefa nad rameno golmana a vedení 3:0. Hra se rychle přelévala od branky k brance a i Luky v bráně byl zaměstnán a musel několikrát, i v rychlém sledu, ukázat, že není v bráně jen pro ozdobu. Druhou půlku jsme začali tak, že jsme zaspali a koukali na soupeře, cože to před naší brankou dělá? No co by dělal, dává gól… 3:1. Zase jsme zabrali, ale střely, i když s velikou razancí končily vedle, nebo na tyči, případně na plexi. Je to pravda trochu klišé, ale platí to pořad a tak to musím zopakovat…nedáš, dostaneš… jednoduchý jako facka 3:2☹ Naštěstí poměrně záhy dává Domča na 4:2. Tady se zastavím, zatímco onlajn komentuje gól poměrně jednoduše a věcně… „Domča střela gól….” Pořadatelský servis řešil tou dobou jiné věci a zmiňuje následující… „gól na 4:2 jsme neviděla, řešili jsme ožralu z Falconu” Prosím!? Bavíme se o čase 10:22 AM a turnaji přípravek?? Inu každý fanoušek prožívá vítězství a prohry svého týmu po svém ☺ Fanoušek byl požádán, aby již nepoužíval trubku, nebo jí používal tak jako, že je na malé hale v Letňanech, nikoli před hradbami Jericha. To by bylo, abychom neměli nějaké zpestření, ale zpět k probíhajícímu zápasu… vázne nám útočné snažení a přesto, že se pokoušíme o kombinaci, není to ideální a nesklízíme ovoce. A to ani v situaci, kdy jsme míček do branky dostali. Rozhodčí ho bohužel neviděl a marné bylo čestné pionýrské, že ho tam rodiče viděli, možná by pomohla přísaha na bibli, ale tu v toolbagu nikdo neměl ☺ Neviděl jsem, neplatí, jedeme dál….. a tak Maty dává zpátky na Hynka a ten pálí z půlky, tentokrát prokazatelně do branky, síťka to málem nevydržela…5:2. A to bylo z tohoto zápasu vše, takže vyhlížíme Jesenici a jedeme dál…..

Pohledem z tribuny byl zápas s Falconem zhodnocen takto: Dobře jsme hráli dozadu a kromě jedné individuální chyby jsme hráli vzadu opravdu zodpovědně, útok díky tomu byl o něco méně nebezpečný. Chyběla nám lepší přechodová fáze mezi obraným a útočným myšlením podle toho, kdo kontroloval míček. Málo jsme využívali náběh do volných prostor, a proto nebyla kombinace tak efektivní.

FLORBAL JESENICE 9:2
Tak Jesenici jsme poznali poprvé v Benešově a hned nám bylo jasno, že se jedná o ambiciózní tým, který bude jezdit s menším počtem hráčů a o to větším počtem fanoušků a tady bych to asi utnul, protože extempore z Benešova zachovává jistou pachuť ještě dnes.
Pojďme se podívat, jak to vypadalo ve hře. Krásně začal zápas onlajn „Buly, písk, hrajem”…. A hned v úvodu jsme šli do vedení, Hynek přihrál Matymu a ten proměnil 1:0. V dalším střídání jsme ovšem zcela zapomněli na zadní vrátka, soupeř se uvolnil a dalekonosnou střelou do šibenice srovnal 1:1. Oba týmy si vyměnily několik vizitek, které vyslaly směrem ke golmanům. Začalo se přiostřovat v osobních soubojích. Při jednom takovém došlo k pádu hráče soupeře hlavou do mantinelu a tady se pořadatelský servis s onlajnem diametrálně rozchází. Onlajn píše „Herec Jesenice s č.10…, Sudí správně posoudil co viděl a máme rozehrávku”. Zatímco pořadatelský servis byl v popisu přeci jen detailnější „Souboj u manťáku s Dejvem, jeseničák si dal do hlavy a ohnal se vzteky po Dejvovi florbalkou ” z toho vidíme, že rozehrávka byla na místě a je jen škoda, že jsme ji nepřetavili v gól. A tak když ke gólu nevedlo ani několik pokusů o kombinaci, muselo udeřit před naší brankou, první ztrátu míčku jsme odnesli jen nastřeleným plexi, ale když soupeř zachytil naší rozehrávku, už se nemýlil a šel do vedení 1:2. Onlajn viděl nastalou situaci následně a nebyl to asi pěkný pohled „Naše hra postrádá všechno….” Nějaká šance se sice urodila a skončila i v síti, bohužel jen v té boční. Luky však využil chybný výhoz golmana soupeře a srovnal na 2:2. Zápas se hrál ve vysokém tempu. Následně jsme přestáli standardku soupeře z hranice brankoviště za malou domů a tak mohl Vašík posunout skóre na 3:2 po dorážce nahození Matěje D., zamítnuta byla reklamace trenéra Jesenice na stání našeho hráče v brankovišti. To bylo vše, co první půlka nabídla. O to větší vzrušení, aspoň na naší střídačce přinesla krátká přestávka. Naty se jala chlapcům důrazně promluvit do duše, má k tomu důvod, protože jak to okomentoval onlajn „…takový chaos na hřišti jsme dlouho neviděli…” a bylo to slyšet i v diváckém sektoru, přestože to v hale hučelo jako v úle… Není nad teplé lidské slovo a tak po něm hoši zase zabrali. Jáša předložil Matymu před branku a ten zavěsil 4:2. Zlepšila se střelba a začalo to tam padat. Nejdříve Dejv od mantinelu na vzdálenější tyč 5:2, poté Hynek po přihrávce Lukyho zkopíroval (Ctrl+c a Ctrl+v) Dejva na 6:2. Na 7:2 se zapsal do listiny střelců Matěj D. po krásné přihrávce Vašíka před branku. Jesenice dostala možnost nájezdu, za naší hru na zemi. Jenže to by proti ní nesměl stát Domča. Soupeř se ho sice pohybem snažil zmást, ale na Domču si nepřišel, reflexivním zákrokem rukou vytěsnil míček mimo tyče. Pak už jsme byli nebezpeční jen my a vytěžili z toho další dva góly jeden dal Luky a jeden přidal Vojta D. konečný výsledek 9:2 je vysoký, ale do finále, kam jsme dle očekávání postoupili, to nic neznamená, neboť poslední věta onlajnu byla dosti výmluvná „Konec, nicméně jestli takhle chtějí kluci hrát ve finále proti skvělému Tatranu, tak to hezké nebude…” Doufejme, že to hezké bude a nečeká nás nějaká domácí blamáž…..
Expert na tribuně se vyjádřil následovně: V první půlce jsme pustili několikrát soupeře do rychlého protiútoku, bohužel i ve formátu sám na nikoho (tedy na samotného golmana), vždy po individuálních chybách v obraně. Druhá polovina byla kvalitnější, jak směrem dozadu tak dopředu, a co do gólového vyjádření produktivnější. Bohužel pořád vidíme, že sólujeme a než přihrajeme, chceme obehrát 1-2 hráče a předržujeme balonek. Ke konci bylo vidět, že si každý chtěl dát gól a kombinace stala se mizivou…

OPENCAMPS TATRAN STŘEŠOVICE 8:6
Tradiční finále s netradičním soupeřem. Pořadatelský servis svým tradičním detailním způsobem zmapoval soupisku soupeře a z ní vyplynulo, že si Tatran OpenCamps vypůjčil z Tatranu, který hraje druhou skupinu, minimálně dva borce. To tedy vysvětluje jeho famózní výkon v základní skupině a vybojovanou účast ve finále. BA mašinu, však pouze jednou ve finále zastavila Bolka (a to je už hodně dávno) takže se pojďme podívat jak finále vypadalo…. Již úvod onlajnu začal dramaticky „Nastal čas, chtělo by se říci, doktore Fauste ☺, je tu finále proti Tatranu, dnes zatím jednoznačně nejlepšímu týmu ve skupině. Držte, co můžete, bude to potřeba…” A všichni drželi, protože jsme šli hned do vedení, Jáša našel dlouhou přihrávkou Matyho a bylo to 1:0, jenže hned na to přišla chyba a soupeř se nerozpakoval a srovnal 1:1. Protože kombinace Vašíka s Matějem D. nevyšla, zkusil to Vašík sám a bylo z toho vedení 2:1. Hala bouří a fanoušci obou týmů ženou své borce dopředu a pořadatelský servis přirovnává atmosféru k superfinále ☺. Dostáváme možnost odskočit, protože Tatran je potrestán za špatné střídání a na nájezd jde Jáša. Jeho počínání je famózní, kvedlá míčkem a nechá golmanku jít na jednu stranu, pak na druhou a když už golmanka nemůže a zůstává ležet, věší gól na 3:1 pod víko odkryté branky, ten pacholek snad nemá nervy ☺. I Tatran ale hrozí a Domča nás drží skvělými zákroky. Naše snaha o kombinaci vychází naprázdno a tak to bere několikrát Hynek na sebe a střílí z velké dálky. Golmanka Tatranu je ale opravdu kvalitní a takovéto propagačky sbírá do nůše jak bába chroští. Přichází tedy opět kombinace v podání Jáši a Vojty D. První pokus skončil nad, ale hoši si dali repete jako přes kopírák a je to 4:1. Pokračujeme v aktivní hře a Vašík hledá Matěje D., ale akce vychází na prázdno, ještě Jiřík pálí pouze do plexi…. A teď propadáme a střela Tatranu končí v naší brance 4:2. Soupeř získal míček a zkouší nachytat Domču obtočením kolem branky, ale Domča má zkušeně tyčku pokrytou svou nohou. Hra se poněkud přiostřuje (onlajn tvrdí, že hlavně z naší strany). Je tu konec prvního dějství, zatím dobrý…. Začíná závěrečných 8 minut finále a Tatran se dostává na dostřel, když v naší brance končí jeho nahození z půlky 4:3. Neuběhla však ani minuta a Vašík zakončil svůj brejk blafákem 5:3. Soupeř se nechal inspirovat a dostal se do stejného úniku, jenže Domča měl tyčku na správném místě. Hraje se pěkně z ostra a brejkových situací přibývá. Hynek dvakrát sám proti golmance, napoprvé zkouší obkroužit branku, ale golmanka připravená. Napodruhé volí střelu, kterou sice golmanka nohou zasahuje, ale razance byla tak veliká, že míček přesto končí v síti 6:3. Hra má stále vysoké tempo, je to rozhodně divácky atraktivní florbal. Zavřeli jsme Tatran na jeho půlce a našemu trojúhelníku jako z učebnice florbalu, chybělo jen to zakončení. Ono teda zakončení z toho nakonec je, bohužel do naší branky 6:4☹ Do další šance se dostává Hynek a brnká přitom na naše nervy, pokládá golmanku, ta ale vyráží…jenže Hynek je připraven a doklepává míček do branky 7:4. Pokračujeme další kombinací Jáša na Vojtu D., ale ten nemohl na dlouhou přihrávku dosáhnout, další náš pokus, Jášova střela, golmanka však pozorná. A musíme se bránit, soupeř vyrazil na zteč a jeho parádní střela končí v naší síti 7:5. Zbývají cca 2 min do konce. Vašík, od mantinelu posílá střílenou přihrávku před branku tam je Matěj D. parádně si s ní poradil a navyšuje náš náskok v důležitém momentu na 8:5, onlajn ho pasuje na Božana! ☺ Minuta do konce, a my nějak polevujeme v koncentraci, zvolnili jsme, bohužel soupeř ne a tak inkasujeme na 8:6, jenže to už je vše, víc toho toto finále nenabídne, kromě radosti Bleků a smutku Tatranu. Je to doma a to doslova ☺

Rozbor našeho zamantinelového experta a jeho tzv. elektronická huba říká: Soupeř měl v týmu nebezpečné individuality s hlavou nahoře, za každé situace. Jejich přesné střely a bomby k tyči nebo do šibenice, byly opravdu nebezpečné. Naše hra byla hodně nahoru/dolů, přečíslení se střídalo s propady v obraně, z toho pramenilo hodně šancí a zároveň hodně chyb. Opět jsme ale ukázali obrovské nasazení a bojovnost. Ke konci se hodně přiostřilo, ale to nám vlastně docela vyhovovalo…. hrálo se důrazně, často na hranici faulu… Série neporazitelnosti ale trvá!

Ty jo, to sem měl říct přeci já…… ale co tak já to řeknu ještě jednou …Takže opět vítězíme v celém turnaji a šňůra neporazitelnosti BA2011 trvá tadydády dáááááá ☺.

Tak co Naty, dnes to bylo docela těžké, domácí turnaj a soupeř ve finále hodně silný. „Parádní zlatý domácí turnaj! Kluci si konečně vyzkoušeli nového soupeře, kterým byl Tatran. Měli jsme s nimi co dělat, protože byli opravdu dobří a těšíme se na další společné poměření sil. Taky děkuju všem rodičům za pomoc s pořádáním!”

Tak takový byl náš domácí turnaj my Vám hoši a tobě Naty, děkujeme a už teď se těšíme na příště…… Zdravím celou BA Family, děkuji všem, co mi dodali střípky do této mozaiky, nechci jmenovat, přeci jen tu máme GDPR, ale přesto bych rád vyzdvihl VRDT☺ A samozřejmě děkuji všem, kteří to dočetli až sem ☺.

Dycky Black! ☺

Romič