Juniorského mistroství světa se z týmu BLACK ANGELS účastnili dva zástupci – Matouš Burian a Tomáš Hanák. Tito dva napomohli velkým dílem k obhájení zlatých medailí z loňského šampionátu v kanadském Halifaxu.

První jmenovaný se bohužel za celý turnaj zapsal do statistik pouze jednou, ale pro něj samotného to byl premiérový gól v reprezentačním dresu na akci světového formátu. Především byl pro Buriho tento šampionát důležitý, jelikož účast pro něj byla obrovskou zkušeností.

Tomáš Hanák potvrdil výkony ze sezóny i v dresu s malým lvíčkem na prsou. V průběhu celého šampionátu si držel velmi dobrou výkonnost a dokonce zaznamenal dva zápasy s dvougólovým představením. Jeho první statistický zápis byl v druhém zápase, kdy bratrům ze Slovenska dokázal vstřelit dvě branky.

V následujícím zápase proti Lotyšsku svou produkci potvrdil a i tomuto soupeři uštědřil ránu v podobě dvou branek. V utkání se Švédy dodatečně zapsal ještě jednu asistenci a šampionát tak dokončil s pěti body v pěti zápasech. Produktivita bodu na zápas je v reprezentačním dresu více než skvělá a my nyní můžeme doufat, že přesně na takové výkony naváže i v sezóně v našem dresu.

V dohledné době se ještě můžete těšit na rozhovor s našimi mistry světa, tudíž nezapomeňte sledovat naše sociální sítě i klubový web.

Našim zlatým lvíčatům gratulujeme k titulu juniorského mistra světa a už se nemůžeme dočkat, až oba dva uvidíme kouzlit na hřišti v černobílých barvách. DYCKY BLACK!

Níže si na fotografiích můžete prohlédnout nejlepší momenty šampionátu. Všechny fotografie pak naleznete na flickru IFF.