Premiérově se naše týmy zúčastnili turnaje Ostrava Junior Cup. Jedním z týmů byl náš dorostenecký s hráči ročníku 2002 a 2003, který se těšil na turnajovou sezónu po ne příliš povedené ligové sezóně. Tento turnaj byl brán jako porovnání sil s týmy, se kterými se běžně nepotkáváme a hlavně zjištění, kolik práce se za rok s tímto týmem udělalo.

Po 3,5 hodinové cestě se tým představil v pátek v prvním zápase s Paskovem Saurians. Brzké vedení v první minutě, a právě delší cesta než ta soupeřova zapříčinila lehké podcenění soupeře, který se primárně bránil naším útokům a těžil z dobrých protiútoků. Jelikož tým se v prvním zápase sehrával, tak se urodila v počátku turnaje remíza 3:3. Páteční den byl zakončen pozdním zápasem s Jablunkovem. Po lehké domluvě týmu před zápasem kluci předvedli hezký výkon proti slabšímu soupeři a s finálním výsledkem 14:1 si spravili chuť.

Sobotní den nezačal dle představ. Zápas se složeným týmem IBK Future hráčů z Havířova byl živé trápení na hřišti. Kluci ztratili pojem o týmovém pojetí sportu a v druhém poločase se ze zápasu stala pěkná holomajzna, která vyústila prohrou 2:3. Další zápas s Vítkovicemi měl hodně napovědět, z jaké pozice se tým dostane do vyřazovací části. Zamotaná tabulka mluvila jasně, ostravské mladíky musíme porazit, abychom nešli ze čtvrtého místa. Zápas začal náporem domácích šikulů, ten ale opadl dvěma rychlými brankami v jejich síti. Drama vzniklo při kouskování zápasu způsobené vylučováním na obou stranách a snížení skóre na 3:2. Poté ale zaúřadovalo duo Burian – Horák a o vítězi bylo rozhodnuto.

Postup z druhého místa znamenal pro nás dobrý los na hale Dubina, kde hrají domácí zápasy Vítkovice. V prvním zápase jsme narazili na FBC TJ Sokol Frenštát pod Radhoštěm. Nám zlehka už ubývaly síly, ale s chutí jsme útočili a zápas dovedli k poklidné výhře 11:0. Pravé play off ale začínalo čtvrtým zápasem ve dne s začátkem zápasu v 21:45 s Gullivery z Brna. Taktická bitva se nesla v klidném pojetí hry. Rozhodující branku opatrného zápasu vstřelil Heřmanský v poslední minutě prvního poločasu.taktická bitva se rozuzlila v posledních pěti minutách, ve kterých jsme soupeře přehráli a nasázeli další čtyři branky. Ve čtvrtfinálové části nás čekal Uničov, tedy složený tým hráčů z olomouckého výběru. Dobrý vstup do zápasu, svěží výstup hráčů během nedělního dopoledne a hezké útočné akce podpořeny od hráčů z vypadnuvšího týmu starších žáků. Skóre se postupně navyšovalo a za stavu 7:0 jsme si zkazili závěr inkasovanými třemi brankami. To nic nezměnilo na radosti z postupu mezi nejlepší čtyřku.

Hladký postup do semifinále, ve kterém jsme vyzvali k odvetě tým IBK Future. Semifinálová účast byla složená z týmů naší skupiny, a to ukázalo, že jsme měli dobrou přípravu v základní skupině. Hráči na obou stranách předváděli hezký a vyspělý výkon. Oba brankáři drželi své týmy a moc branek k vidění nebylo. Zároveň se poprvé hrálo na 3×15 minut, a proto možná byl výsledek po první třetině fotbalový 0:0. Druhá perioda nabídla hned tři branky a nám k vedení pomohlo využití přesilové hry, kdy jsme potrestali agresivitu havířovských. Divoký závěr obstaral ještě dvě branky na obou stranách, ale výhru jsme uhlídali a postoupili do finále výhrou 4:3.

Finálový zápas, aneb devátý zápas během třetího hracího dne. Ve finále nás čekal souboj s mladíky z Vítkovic. Náročnost programu přinesla svojí daň v první třetině prvního zápasu. V něm byli modří jasně lepším týmem a my mohli být spokojeni s průběžným výsledkem 1:2 po prvních 15 minutách. Od druhé třetiny jsme začali hrát svojí hru a hned se hra se skórem vyrovnala. Přesto to nebyl výkon optimální, hlavně směrem dozadu. Na branky Kostrhúna a Sůvy dokázali vítkovičtí odpovědět dvěma brankami. Byl to opravdu náročný zápas, navíc když všichni vítězství přáli domácím. Přesto se našla chvilka, kdy obecenstvo se radovalo z naší branky, a to když Adam Choma, hráč Vítkovic hrající za nás vyrovnal v oslabení. Euforii týmu využil také Burian a rázem to se zápasem vypadalo lépe. Přesto zápas skončil remízou, když 2 vteřiny před koncem srovnali domácí. Zápas tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. My první tři nedali a domácí jeden. Ztráceli jsme, ale dokázali jsme nakonec v páté sérii srovnat na 2:2. V šesté sérii to na sebe vzal kapitán Burian a dal. Následně brankář Tom Ernée vychytal a dorost mohl slavit vítězství na premiérové účasti na Ostrava Cupu.

Co k turnaji řekl trenér výběru Kuba Zalubil:

“I když turnaj pro nás od prvních zápasů nevypadal z naší strany dobře, tak si kluci v důležitých chvílích uvědomili, co je potřeba. S týmovým pojetí hry jsme zvládli těžké zápasy s Vítkovicemi, Brnem a Uničovem, které byly od nás nejlepší v sezóně. Semifinále a finále jsme urvali silou vůle a pro tento tým je vítězství odměna a zároveň cesta k další naší práci. Těšíme se na další turnaje od Brna až po Prague Games. Myslím si, že jsme si turnaj všichni užili a že se rádi zase v Ostravě ukážeme.