Nejprve úvodem k sezóně 2019/20 v BA

Do sezóny 2019/20 jsme se rozhodli pořádně šlápnout nejen postupem mužů do superligy, ale i v celé ženské složce.

Koncem zimy letošního roku jsme prvně seděli s vedením a několik trenéry nad konceptem ženské složky BA. Výsledkem bylo, že Pavel Fryč zabezpečí ženskou složku BA organizačně a Dan Krátký po sportovní stránce.

Podařilo se nám posílit a stabilizovat silný trenérský tým celé ženské složky už od letní přípravy 2019.

Od března 2019 postupně posilujeme základnu hráček pro 1.ligu juniorek a k udržení pozic v 1.lize dorostenek. Což se nám daří.

V kategorii dorostenek, juniorek, žen výborně spolupracují trenéři Daniel Krátký, Jiří Kefurt s podporou Honzy Kopeckého a Zdeňky Kuchařové.

Kategorii starších žákyň drží již osvědčený tandem Vladimír Fuchs Martin Vachule.

A nakonec o ty nejmenší v dívkách se nově starají Jiří Diepolt v mladších žákyních, a o elévky naše nová trenérská posila Ilona Baboráková s podporou Kuby Růžičky.

Někteří hráči z řad dorosteneckých a juniorských kategorií pomáhají v roli asistentů trenérů v nejmenších kategoriích kluků i holek.

 

Jak se nám dařilo historicky prvně v 1.lize juniorek?

O minulém víkendu, 14.-15.9.2019 jsme si hned na úvod sezóny vyzkoušeli pořádání 1.ligy juniorek a zvládli jsme bez nejmenšího zaváhání.

Zkoušku ohněm v juniorkách na hřišti jsme zvládli nad očekávání se ctí, kdy holky zápas s FBC ČPP OSTRAVA v prodloužení rozhodly 5:4.

V neděli jsme gólově nestačili na 1. SC TEMPISH Vítkovice 1:4. Škoda, protože holky po celý zápas držely se soupeřem krok.

Oba zápasy holky odehrály s velkým nasazením po celých 60 minut. Klobouk dolů!

A jak se nám dařilo prvně v sezóně v dorostenkách?

V sobotu, 21.9.2019 jsme hodně obměněné sestavě vyjeli na první turnaj 1.ligy dorostenek a hned na úvod jsme hráli zápas s FAT PIPE FLORBAL CHODOV.

Bylo vidět, že část naších hráček spolu hraje první ostrý zápas. V soubojích jsme často propadali a chodili do nich až někdy naivně.

Odpovídal tomu výsledek na konci zápasu, kdy jsme prohráli 1:7. Na druhou stranu holky bojovaly až do konce.

Ve druhém zápase jsme nastoupili proti FBŠ SLAVIA Plzeň. Dařilo se nám lépe v soubojích, soupeřky jsme dobře bránili.

Zápas holky po celou dobu držely ve svých rukách a tomu odpovídal i výsledek 6:1 na konci.

A jak se nám dařilo prvně v sezóně v ženách?

V neděli 22.9:2019 jsme nastoupili v nesehrané sestavě a s poměrně velkou marodkou s necelými 2 lajnami. První zápas s TEXAS LONGHORNS B byl ve znamení nahazování míčků dopředu, nevracení se do obrany a prohráli jsme 5:3. První zápas nám pomohl k sehrání týmu. V druhém zápase jsme sice nestačili na FA MB C Ov.Báze a prohráli jsme 0:6. Zápas však vypadal o poznání lépe, drželi jsme tempo se soupeřkami, ale byli jsme slabí ve střelbě na bránu.

U týmu vidíme potenciál se zlepšovat a jak s týmem, tak a trenéry budeme hledat cesty k většímu zapojení do tréninků.

 

A co naše nejmenší hráčky v mlžkách a elévkách?

V našich dvou týmech mlžkách se představily jak hráčky mlžek Jirky Diepolta, tak elévky s podporou ostaršených mlžek. Jelikož máme síly rozdělené, očekáváme úvodem sezóny spíše sehrávání obou týmů než pořadí v koších. S trenéry pak v období října, listopadu situaci vyhodnotíme a dohodneme případné změny. Chceme, aby hráčky měly dostatečný prostor na hřišti, čas na zpracování balónku, a aby byly co nejvíce na balónku a i třeba v nižších koších.

Tým BA WHITE nastoupil v kombinované sestavě ostaršených mlžek ročníku 2007, které již běžně nastupují za starší žákyně, a elevek ročníků 2009 a 2010, kdy pro většinu hráček byl tento turnaj nejen první zkušeností v kategorii mladších žákyň nebo vyšší kategorii po přípravce, ale pro některé první turnajová zkušenost vůbec.

Po omluvence týmu ACEMA Sparta Praha RED nás ve třetím koši čekaly místo původních čtyř zápasů zápasy tři. Do všech zápasů nastupovaly jednotlivé lajny namíchané tak, aby vždy jedna nebo dvě zkušené hráčky podporovaly ty méně zkušené. Po nesmělém začátku, kdy se holky navzájem oťukávaly a góly padaly nejprve jen z čepelí těch zkušenějších, protože nabídnuté přihrávky se pokaždé nepodařilo zpracovat, se postupně začaly prosazovat i ostatní hráčky. Proběhlo i několik moc pěkných akcí a první dva zápasy jsme vyhráli. Třetí zápas byl o poznání těžší, bylo vidět, že hráčky FbŠ Bohemians jsou výrazně sehranější a dokázaly tvořit celkem pěknou kombinační hru. I tak jsme ale bojovali a nedali jim vítězství zadarmo. Ze sítě musela jejich gólmanka lovit míček 6x. Na naší straně odchytala všechny tři zápasy Lea Kurzová, která ještě uplynulou sezónu chytala za přípravku a v mlžkách si napoprvé nevedla vůbec špatně.

 

BA WHITE vs Start98 Praha-Kunratice 7:3

BA WHITE vs Wizards DDM Praha 10 15:2

FbŠ Bohemians zelené vs BA WHITE 12:6

Co říci závěrem k začátku sezóny?

Neznámou pro nás bylo, jak se podaří spojení ostaršených 2007ček s elévkami. A zdá se, že je to krok správným směrem. Pro ostaršené 2007čky je v soutěži cenným zjištěním, že není úplně jednoduché tvořit hru s méně zkušenými elévkami. Tato zkušenost pro ně bude cenná do těžších zápasů. Elévky v zápasech se zkušenějšími spoluhráčkami jsou tlačeny se rychleji zlepšovat.

 

Starší žákyně v jejich prvních zápasech v dorostenkách ukázaly, že se neztratí, a že jsou více než platnými hráčkami týmu.

Ve všech zápasech tým výborně držely brankářky Natka Chudáčková, Hanka Kuchařová, Aneta Fryčová, Lea Kurzová, Nela Rusňáková.

Týmy v prvních zápasech sezóny jak v juniorkách, dorostenkách i ženách ukázaly, že má potenciál se zlepšovat, a že se může navíc opřít i o podporu z nižších kategorií.

Trenéři si odnesli cenné podněty do dalších tréninků, víme na čem dále pracovat, v čem se zlepšovat. Zejména v nižších soutěžích berme turnaje jako další tréninky. Sezóna teprve začíná!

 

O  víkendu se prvně v sezóně představíme v kategorii starších žákyň. Držme holkám palce!

A dalšími zápasy pokračujeme v 1.lize juniorek v Brně.