Na závěr roku 2019 se konal společný trénink rodičů, elévek a mlžek. Trénink vzbuzoval především ze strany našich holek velká očekávání. Na straně rodičů byli patrné lehké obavy. Někteří účastníci z řad dětí i rodičů měli na sobě speciální slušivý vánoční outfit.

Trénink byl rozdělen na několik částí. V úvodním bloku se holky a rodiče společně rozcvičovali. Rodičům zastoupeným převážně tatínky se zpočátku do rozcvičky příliš nechtělo. Nakonec se chytli a téměř nebyl poznat rozdíl jak v kvalitě, tak rychlosti provedení ?.

Ve druhém bloku mezi sebou soupeřili v rychlostně dovednostní soutěži tři týmy holek a jeden tým rodičů. Všechna kola soutěže vyhrál zjevně velice ambiciózní tým rodičů. Další část tréninku byla zaměřena na procvičování driblingu včetně střelby na brankáře. Rodiče na vlastní kůži poznali, jak obtížné je proběhnout slalom mezi kužely (bez ztráty míčku), nahrát si se spoluhráčem, vystřelit, trefit bránu a nakonec vsítit gól.

V nejočekávanější části tréninku konečně došlo k souboji mezi rodiči a jejich dětmi. Tým rodičů byl doplněn několika hráčkami z kategorie stržek. Rodiče využívali své výškové a hmotnostní převahy, občas překvapili náznakem kombinační hry. Holky zase vynikaly neutuchající bojovností a rychlostí. O celkový výsledek (tolik) nešlo. Do hry se zapojili všichni trenéři v poli (Zuzka, Martin, Kuba) nebo v bráně (Jirka). Po ukončení zápasu následovali oblíbené nájezdy. Společný trénink byl zakončen standardním protažením.

Jak holky, tak rodiče si trénink velmi užili. Většina hráček se společně potká až v roce 2020 na turnaji PFC.