Jak už jistě víte, minulý týden byla příprava mužského a juniorského A-týmu dočasně přerušena kvůli pozitivnímu testu na COVID-19. Další šíření se podařilo včas zastavit a situace je díky rychlé reakci pod kontrolou. Jak to celé probíhalo vám přiblíží ve svém vyjádření Vojtěch Pavlík. 

“Vážení,

rád bych podal informace ohledně koronavirové krize, která postihla náš A-tým mužů a tým juniorů.”

“Vedení oddílu spolu s vedením realizačních týmů bere situaci velice vážně. Situaci jsme začali řešit ihned po tom, co jsme obdrželi informaci o kontaktu s pozitivně testovanou osobou – tedy 19.7. odpoledne. Hráči, kterých se tato skutečnost týkala, nebyli připuštěni na přátelské utkání s Bulldogs Brno a soupeře jsme o situaci informovali. Hráči byli ihned posláni na testy. Následně jsme v koordinaci s hygienickou stanicí v Praze dali do karantény všechny, kdo přišli do styku s hráči, u kterých zatím pouze hrozilo nebezpečí, že by mohli být pozitivně testovaní. Výsledky testů v průběhu týdne 11 hráčům vyšly jako pozitivní. Na testy šli také trenéři, realizační tým a já.”

“Rád bych touto cestou poděkoval Tomáši Janečkovi, který hygieně a hráčům dělal prostředníka v komunikaci. Hráčům poskytoval aktuální informace a hygieně dával informace o výsledcích testů. Umožnil tak hladkou a bezproblémovou komunikaci. Aktuálně nám končí karanténa 2.8., ale i přesto jsme se rozhodli nezúčastnit se turnaje Czech Open v kategorii Elite, abychom měli čas dát dohromady tým, který bude 100 % zdravotně v pořádku a nebude tak ohrožovat zdraví našich soupeřů, rozhodčích a jejich rodin.”

“Díky tomu, že jsme ihned přijali opatření k zastavení potenciálního šíření viru, nebyla nijak ohrožena skupina lidí, kteří se podílí na řízení chodu oddílu z klubové kanceláře a nejsou tímto ohrožené další plánované klubové akce. Toto se týká hlavně soustředění.”

“Jelikož je dost pravděpodobné, že se v tak velkém oddílu během roku najdou další případy nakažených, rád bych apeloval na zdravý rozum hráčů, dětí, rodičů a trenérů. Mýt si ruce a dbát zvýšených hygienických opatření vás nijak nezatíží. Zároveň vás žádáme, abyste nás v případě pozitivního testu bezodkladně informovali. Důležité je si uvědomit pro jaké lidi v našem okolí je tato nemoc nebezpečná a jsou to především senioři, naše babičky a dědové.”

“Přeji všem Blekům a jejich rodinám klidné léto a těšíme se na společné akce a na sezónu 20/21. Společně to zvládneme!”

Vojtěch Pavlík.