V sobotu 25.ledna si udělali naši mladší žáci 2008 výjezd na vítězný turnaj do Mladé Boleslavi.

Ve skupině narazili nejprve na tým Florbal Jesenice. Ačkoli první polovina zápasu nenaznačovala z pohledu skóre jasný průběh utkání a skončila 3:2, ve druhé půli však kluci po přesvědčivém výkonu zvítězili 10:2.

Druhý zápas proti týmu Bučis byl mnohem náročnější a vyrovnanější, nicméně i přesto kluci dokázali dovézt zápas do vítězného konce v poměru 4:3 (nutno podotknout, že i s patřičnou dávkou štěstí).

Ve finále se už kluci vezli na vítězné vlně a svého soupeře, tým z Králova Dvora, v podstatě k ničemu nepustili a došli si pro vítězství v poměru 9:2 a každý hráč si odnesl zaslouženou zlatou medaili z rukou Milana Tomašíka. Kluci se tak během dvou turnajů, které byly proložené pořádáním ve 3. výkonnostním koši, dostali z 5. výkonnostního koše zpět do 3., ve kterém tuto sezónu započali.

Samotné vítězství je vždy pěkné, ale i přes tento úspěch musíme dbát na to, že hlavními úkoly tréninku dětí a mládeže je všeobecný rozvoj a výstavba základní budoucí výkonnosti. Závěrem se hodí zmínit, že na tomto turnaji byly z týmu cítit dobré kolektivní vztahy, milá atmosféra a z toho vyplývající motivace hráčů a výsledky.

Standa Janoštík