9.1.2022 BB ARÉNA_1.koš (BA 2011) + TATRAN CUP (BA 2009)

Po krátké odmlce jsem opět zde se svým sloupkem mapujícím naše florbalové snažení. Předem bych Vás ale rád pozdravil v novém roce a popřál všem Blekům, a nejen těm, jen to dobré a nejlepší, ať všem slouží zdraví a vůbec ať se daří.

Na startu roku nás ligový vítr zavál domů do Letňan do naší útulné BB Arény, kde budeme pořádat a přivítáme tak letos poprvé doma naše soupeře. Náš dům náš hrad, chtělo by se říct, snad bude i nedobytný. A napadá mě ještě jedno přísloví: „Host do domu, hůl, totiž pardon, florbalku do ruky.“

Spolu se Štěpánem se na domácím hřišti představí sestava Luky, Dejv, Jáša, Maty, Hynek, Domča, Vilda, Mára, Matěj a Vojta.

BA 2011 vs. ACEMA SPARTA PRAHA White – 9:1

Není lepší probuzení než dostat na úvod fíka. Takový jsme si tedy nastavili budíček. Ten zafungoval a do poločasu jsme naopak my, pětkrát probouzeli Spartu. Byla na nás patrná povánoční nerozehranost a například při třetím gólu, jsem zcela postrádal nadšení, neboť jeho střelec vykazoval spíš známky otravy než oslavy, takže zprvu nejen diváci, ale  i sudí zaváhal, jestli míček skončil za zády gólmana.  Po jednoznačném průběhu od druhé poloviny první části (5:1), nám první polovina té druhé žádnou gólovou radost nepřinesla, ale gól na 6:1 byla skutečná florbalová lahůdka. Dejv posunul na Hynka a ten vyslal na manťáku rozběhnutého Jašu do šance, ten obešel obránce a ponechal ho u mantinelu svému osudu, protáhl se před gólmanem krátkou stahovačkou a zavěsil. No a tím bylo definitivně rozhodnuto o osudu zápasu. Od té chvíle už odpor Sparty neměl tu sílu. A tak jsme soupeře dorazili ještě třemi zásahy a i když jsme se nedočkali desítky, byl to jasný vzkaz soupeřům kdo je tady doma.

Dnes to bude trochu jiné, takové netradiční. Sice si připadám trochu jako brouk Kvapník z pohádky o Včelích medvídcích, chvátám, chvátám, nemám chvíli klid, já tam, já tam dávno už měl být, tak aby to byla pořádná florbalová neděle, přesuneme se v pauze na další turnaj. Tím je Tatran Cup a tým, jehož snažení budeme sledovat, je BA 2009. Narychlo přihlášeného turnaje se nemohli zúčastnit všichni, někteří protože léčí nějaké šrámy, někteří kvůli karanténě (jestli se toho tento rok, nebo vůbec někdy zbavíme), nebo proto, že už měli jiné plány, když liga Mlžů začíná až za 14dní. To ničemu nevadí, my si chceme zahrát, protože florbal nás co? No přece BA.

Máme dva zápasy ve skupině a potom nadstavba. První a druhý ze skupiny hraje o placku, ostatní o čest. Tak tedy sestava: Trenéři Mára a Tomáš a hráči Táďa, Tom, Míša, Fíla, Jíra, Dejv, Tomino, Vítek, Miky, Ondra, Mára a Matěj.

BA 2009 vs. TATRAN Red – 1:5

Tady jsme na budíček čekali až do druhé půlky, neboť tu první jsme prohráli jednoznačně a zaslouženě 0:3. Nehráli jsme dobře, dopouštěli se zbytečných hloupých chyb a soupeř nás z nich vytrestal. Do druhé půlky jsme vstoupili lepším výkonem, i když ne ideálním, a  Dejvovi se podařilo pěknou individuální akcí snížit na 1:3. Následovalo několik našich šancí nebo aspoň jejich náznaků, ale mezi tyče se nevešly. A tak muselo udeřit na druhé straně, když se ujala pěkná střela do naší šibenice. Nebyla to pro nás řádná výstraha a tak si to Tatran střihl jako přes kopírák a na hale hráli Pátá, právě teď odbila. O výsledku bylo už celkem jasno, přesto jsme se ještě hnali dopředu za korekcí stavu, ale z toho pramenily fatální chyby a Táďa v bráně musel několikrát hasit tutovku soupeře. Na úvod jasná prohra se soupeřem, který byl ve výrazně jiném nastavení.

BA 2009 vs. ACEMA SPARTA PRAHA Barrandov – 1:3

Začátek že Spartou dával naději, že jsme procitli do reality. Zatlačili jsme Spartu a vypracovali si několik velice slibných šancí. Po perfektním výhozu Táďi, střele Dejva a dorážce Tomina jsme šli do vedení 1:0. Byli jsme lepší a Spartu moc k ničemu nepouštěli. Pokud přece byl tam Táďa a vyřešil to. Jenže šancí byl plný pytel a my nedokázali žádnou dotáhnout ke gólové tečce. A tak poločas skončil naším hubeným vedením 1.0. Druhou půli jsme začali stejně, jako jsme končili tu první, tedy dobrou útočnou snahou, ale bez přesného zakončení. A tak když Dejv nezužitkoval dvě velice slibné šance těsně po sobě, muselo dojít na nepopulární, ale stále platné, nedáš, dostaneš 1:1. Karta se začala obracet a Sparta měla víc ze hry. Z naší strany se do hry zapojily fatální chyby a jen díky Táďovi jsme drželi remízu. Přesto jsme se dokázali dostat i do zakončení, ale ta koncovka… Čekalo se na gól a ten skutečně přišel, bohužel dle očekávání do naší branky 1:2. Do konce už mnoho nechybělo a tak jsme šli do šesti a po ztrátě míčku dostali do prázdné branky na 1:3 a od Sparty razítko na třetí místo ve skupině. Neproměňování šanci nás stálo tento zápas, který jsme měli dovézt do vítězného konce. Velká škoda. Tak budeme hrát o čest a možnost jí očistit.

Vyndavám svačinu, uděluji pokyny, sedlám Bělouše a uháním nikoli k Neumětelům, ale zpět do BB Arény. Ne, ne, ne, nesnídám, nesvačím, nestihnu to, nestačím. Snad si, aspoň v to doufám, spravím chuť. A tak si aspoň v přesunu můžeme zrekapitulovat co se dělo v BB Aréně mezitím, co jsme sledovali, ne úplně povedené snažení BA 2009. BA 2011 nastoupili k dalšímu zápasu proti Butchisu.

BA 2011 vs. BUTCHIS – 8:6

Poměrně rychle jsme se ujali vedení a to i navýšili. Butchis ovšem nesložil zbraně a rychle korigoval na 2:1. Hráli jsme celkem pěkně kombinačně a zaslouženě navýšili vedení až na 4:1. Jenže se ukázalo, že to nestačí a protože jsme už do konce poločasu žádný gól nepřidali a Butchis srovnal na 4:4. Úvod druhé části patři nám, tlačili jsme se do zakončení, kombinovali, ale střelbě chyběla přesnost. Soupeř ze hry mnoho neměl, ale když už se do zakončení dostal, trestal nás. Zvláště pak hráč Turek s číslem 22, byl v koncovce velice efektivní, a tak šel Butchis do vedení 4:5. Naše odpověď na sebe nenechala dlouho čekat a byla to zase plichta. Přidali jsme ještě dva góly, ale Butchis se dostal opět na rozdíl pouze jedné trefy a bylo tak zaděláno na drama až do samotného konce. Ten jsme naštěstí zvládli a trefou na 8:6 stanovili konečný účet zápasu. Co na tom, že jsme byli celý zápas víc na balónku a lepší v kombinaci, když soupeř byl v zakončení mnohem efektivnější. Na druhou stranu zužitkování našich příležitostí byla jediná vada na kráse, protože obraz hry nevypadal vůbec špatně. Dobře hoši, že jste zápas zvládli, jinak jste šli po žních k Turkovi.

BA 2011 vs. MLADÁ BOLESLAV – 6:3

Tempo bylo, tak jak je mezi námi a Bolkou zvykem, hned od počátku vysoké. Jako první se ujala střela do vinglu z hole Bolky a krátce na to jsme inkasovali po smolném okamžiku zaváhání Lukyho a stav byl 0:2. Snaha se nám upřít nedala, ale následující pasáž nebyla moc kovatelná ani z jedné strany. Tuto poměrně dlouhou mezihru přerušil až Domča, když ze středu propálil úplně vše a málem i síťku v brance 1:2. A krátce na to ho napodobil Vojta ranou do vinglu a srovnal na 2:2. Následovala vyrovnaná a hodně fyzická pasáž a boj o každičký centimetr plochy (naší plochy). Lépe jsme z této mezihry vyšli my. Hynek zakombinoval s Jášou, který cca 8s před koncem poločasu nekompromisně zavěsil 3:2. Začátek druhé půlky začal pokračováním urputného snažení obou týmů a tentokrát přinesl ovoce Bolce, která z něj vytěžila srovnání na 3:3. Bylo cítit, že se bude lámat chleba a jeden z týmů to překlopí na svou stranu. Po takové nenápadné šanci se na míček dostal Vilda a šli jsme do vedení. Když vzápětí byla oceněna sekera Bolky, nikoli dvěma zlatými, ale nájezdem, zdálo se, že to definitivně otočíme na svou stranu. Bohužel Jáša na golmana v nájezdu nevyzrál a tak se bojovalo dál. Své selhání však velmi záhy odčinil, obral protihráče na půlce jako Loupežník Sarka Farka a gólmanovi pošeptal jen, …kdo se na mě oběma očima podívá, ten už do smrti šťastnej nebude… a nekompromisně zavěsil na 5:3. Bolka v honbě za vyrovnáním, začala být nervózní. Z rozehrávky standardky, kterou jim přečetl a míček sebral Vojta, jsme uháněli do breaku, který po Vojtově přihrávce zakončil Matěj a pečetil tak naše vítězství 6:3.

Júpíí, povedlo se a teď zase hurá na Tatran, napravit pošramocenou čest.

BA 2009 vs. TATRAN Black     4:0

Soupeř je skoro náš, taky Black, no nic my jsme ale Dycky Black! Takže tady rozdíl je a nutno a s radostí konstatovat, že ve hře také. Soupeře jsme tlačili, ale gólman držel a co neměl gólman, pochytaly tyčky. I přes zvlhlý prach v našich florbalkách jsme se zaslouženého gólu dočkali, Tomino doklepl těsně před gólmanem a vedli jsme 1:0. Další zásah přidal Miky, když propálil gólmana s přispěním jeho zaváhání. Trápení v koncovce pokračovalo a to i ve druhém dějství. Bylo až k neuvěření, co všechno neskončilo gólem.

Na to jak dostat míček do branky soupeře vyzrál až Dejv, který přečetl rozehrávku soupeře, sebral míček a blafákem překonal gólmana. Nakonec se ještě v závěru ujalo backendové zakončení Dejva a to byl pro tento zápas konečný účet 4:0. Tak výrazně lepší herní projev, samozřejmě umožněn menší kvalitou soupeře.

BA 2009 vs. TATRAN White – 10:0

Něco bylo už na začátek posledního zápasu jinak. Nebudu Vás napínat, ten gólman je nějakej divnej. Je to tak, Táďa, sledující nemohoucnost svých spoluhráčů v zakončení a stále toužící po hře v poli, našel spřízněnou duši ve Vítkovi, který to měl zrovna nastavené obráceně a jelikož velikost bot korespondovala s velikostí Táďovi ploutve a také protože to byl poslední zápas, dostala tahle rošáda od trenérů zelenou. Jestliže byl Tatran Black soupeř s menší kvalitou, tak tady to platilo dvojnásob. Nicméně my jsme předváděli ze začátku poměrně pěknou hru. Měli jsme pohyb, hráli jsme na míčku a individuálně jsme soupeře převyšovali. Gólman soupeře, ale kvalitu měl a ještě si k tomu velice dobře postavil tyčky, a přestože na něj mířila jedna střela za druhou, dlouho to ke gólu nevedlo. A tak jsme museli trpělivě čekat na to, kdo najde klíč k odemčení branky, a jak se říká, kdo si počká, ten se dočká. Dejv vymetl pavouky z pravého horního rohu soupeřovi branky a vedli jsme 1:0. Tatran jsme drželi více méně stále na jeho půlce a dobývání hradu v Karpatech pokračovalo a těsně před koncem půlky navýšil Táďa na 2:0. Poslední část našeho dnešního snažení jsme začali zdrcujícím tlakem, a protože Vítek v bráně odolal v ojedinělém náznaku šance, dali jsme z protiútoku na 3:0. Tím bylo definitivně odemčeno a začalo to vypadat jako na střelnici. Skóre se nakonec zastavilo na pro soupeře nepopulární desítce. Musíme konstatovat, že velkou měrou se na konečném vítězství podepsali gólmani. Ten aktuálně v kleci, tedy Vítek vychytal ve svém úplně prvním zápase nulu a Táďa zapsal hattrick, to bylo podpořeno dobrou hrou dozadu, kdy bránili, tak jak se sluší všichni.

Tak nakonec si hoši spravili chuť a snad si i budou pamatovat, jak se střílí ty góly, které nám tak chyběly v úvodu turnaje. No uvidíme v prvním ligovém turnaji už za 14dní.

A teď spěchejme na poslední zápas do BB arény, kde BA 2011 svedou poslední boj o letošní první vítězství v 1.koši.

BA 2011 vs. FBC KUTNÁ HORA Černí     9:2

Na poslední zápas jsme vystřídali gólmany a do kasy pokleknul Domča. K vidění bylo najednou spousta nepřesností, míček nám nelepil a hledali jsme spoluhráče v místech kde snad ani nikdy nebyl. Také pohyb nás trochu opustil. Postupem času se to ale začalo zlepšovat a tak jsme mohli slyšet ze střídačky poměrně často spokojené trenérovo ANO, ANO, ANO. Že by už bylo líp?  Poločas skončil 4:1 a do poslední dnešní části jsme šli s dobrým nastavením zaměřeným na kombinaci a zakončení. Tempo odpovídalo konci turnaje a z toho pramenící únavě. Soupeř, který už se asi viděl na cestě domů, nás k vyšším obrátkám nenutil, a tak jsme poklidně dokráčeli k vítězství v zápase, (druhá půlka 5:1) i celém turnaji.

Druhý tým White, který se vydal, za svou letošní premiérou do Staré Boleslavi odehrál povedený turnaj, ve kterém nenašel přemožitele a jedinou ztrátu zaznamenal v zápase s Petrovicemi, kde soupeř srovnal stav půl minutu před koncem. I přes tuto drobnou ztrátu, ale zvítězil a měl by tak postoupit zase o stupínek výš, tedy do 4.koše. Zároveň postoupili i BA 2012 a jestli to takto půjde dál, tak si za chvíli uděláme svůj 1.BA koš.

ACEMA SPARTA Red – 6:2

TJ SOKOL PETROVICE – 2:2

FC FALCON Blue – 11:0

MLADÁ BOLESLAV Florbalová Akademie – 7:1

Samozřejmě jsem se zeptal trenéra, jak turnaj viděl a tak je tu, i v novém roce trenérovo okénko, prosím Štěpáne:

„Tentokrát si myslím, že to může klidně zůstat bez komentáře” A sakra tak to jsem nečekal. Tak když myslíš… „No zaznít by určitě mělo velké poděkování rodičům za pořádání, jinak herně se mi to vcelku docela líbilo asi zatím nejlepší turnaj kluků.” Tak vidíš, že jsi k tomu měl co dodat! Ano myslím, že máš naprostou pravdu, je to určitě jejich nejlepší turnaj v tomto roce, zatím…

Dnes to bylo fakt dlouhé a to neděle ještě nekončí, ještě nás totiž večer čeká klasický nedělní BA Rodičák a pak zasloužené pi….., ale to už je na jiné povídání a jiný sloupek. Kdo dočetl až sem a neztratil nit, má malé bezvýznamné a lehce vymazatelné plus, ale přesto jsem za to moc rád. Díky tedy za pozornost, čas a ještě jednou, ať je ten nový rok jen plný krásných, nejen florbalových zážitků. Bleci Čůůůůs.

Dycky Black!

Romič