Hned 14 našich družstev se zúčastnilo turnaje Prague Floorball Cup. Nakonec se tento lednový turnaj v roce 2020 stal jeden z nejúspěšnějších v klubové historii! V tomto článku Vám nabízíme krátké reporty z každé zúčastněné kategorie.

B11 – 1.místo

Nejmladší tým byl náš přípravkový celek 2011. Ten ve své základní skupině dvě těžká utkání, která tým hodně prověřila. Proti Orce Krnov si připsali výhru 5:3, se Spartou to bylo ještě těsnější a výhra 6:5. Po 12 vstřelených brankách Litvínovu BLACI postoupili do finálové skupiny. V ní se povedlo v prvním zápase dobře vstoupit a po velké bitvě přípravka udolala ým Troopers 3:1. V dalším zápase Jedenáctky čekal tým Hattricku Brno. V něm se povedlo našim klukům ráno v 8:00 předvést skvělý výkon a svého soupeře porazit 8:3. O tom, jaké z toho bude finální umístění měl rozhodnout poslední zápas s Boleslaví. Vyrovnané utkání moc ukázalo moc hezký florbal od obou družstev. Nakonec zápas skončil remízou 4:4 a z důvodu lepšího skóre BA získali první místo v kategorii B11!

Elévové 2010 – 8.místo

Svůj turnaj v Hostivaři odehrál také náš tým 2010tek. Ti z pětkového florbalu přesedlali zpátky k tomu trojkovému a odehráli 7 zápasů. V prvním zápase narazili na Spartu, která ukázala kvalitu a vyhrála 6:3. V dalších utkáních už naši elévové dokázali třikrát vysoce vyhrát (6:0, 9:3 a 8:3) a postoupili do koše k finálnímu umístění z druhého místa, tedy o 5.-8.místo. V něm nejprve Desítky nestačily na tým z Bratislavy (2:4) a pak dvakrát remizoval (7:7 Troopers, 3:3 Surikaty). S dvěma body skončily v této tabulce nakonec poslední a pouze se dvěma prohrami v celém turnaji braly hezké 8.místo.

Elévky – 2.místo

V šestičlenné skupině holky odehrály zápas každý s každým a holky nakonec odehrály pět pěkných zápasů. V tom prvním si na ně vyšlápla Sparta, která potrestala lehce ospalý vstup do turnaje a holky prohrály 3:12. Pak holky zakončily sobotní den dvěma vyrovanými zápasy. V oou dokázaly vyhrát o gól, a to nad Jesenicí a Židenicemi. S druhým týmem z Brna, s Bulldočkami se hrál také vyrovnaný zápas, který nakonec skončil výhrou BA 3:2. V posledním zápase holkám došly síly a prohrály s Boleslaví 0:4. Skupina nakonec skončila tak, že holky s devíti body braly krásné druhé místo!

Elévové 2009 – 3.místo

Jako všechny mládežnická družstva odehráli také elévové 2009 zápas s Troopers. Devítky v něm ale v prvním zápase prohráli a ukázali, že první zápasy jim moc nejdou. Pak se ale mašina rozjela a ve dvou zápapasech nasázeli kluci soupeřům 15 branek. V play off byli Blaci kati Bohemky. V osmifinále a ve čtvrtfinále porazili oba týmy Bohemky. V tom čtvrtfinálovém dokázali kluci otočit zápas z 0:2 na 3:2 a postoupili do semifinále. V něm narazili na silný tým Wizárdů, který nakonec vyhrál celý turnaj. Po prohře 1:5 kluci hrdě navlíkli bronzové medaile.

Mladší žákyně – 4.místo

Posledním zástupcem kategorie Mini (3+1) byly naše mladší žákyně. Ty do turnaje vstoupily výhrou 16:3 nad německým mistrem. V dalším zápase žákyně nestačily na vítězky turnaje Židenice 4:8. Poté si holky připsaly tři remízy, a to s Chodovem, Mostem a Olomoucí. Holky dokázaly nastřílet Dobrovicím 12 branek a žádnou neinkasovat. Poslední remíza s Olomoucí mladší žákyně odsoudila na nepopulární čtvrté, i když hezké místo.

Mladší žáci 2008 – finále B pavouku

Osmičky do turnaje vstoupily zápasem s Kladnem. V něm dokázali kluci zvrátit dvoubrankové manko a vyrovnat zápas na konečných 4:4. V dalším zápase Blaci porazili Karlovy Vary 5:2. Osudná jim přišla těsná prohra s Bulldogs Brno 2:3, která kluky poslala do B pavouka. V něm nastoupili dvakrát proti soupeři z Německa. Oběma týmům Red Devils kluci nasázali dohromady 16 branek a postoupili do finále B pavouka. V něm nejtěsnějším možným způsobem nestačili na tým Floorball Team Group, tedy seanci Chodova, Startu a Mukařova – 0:1.

Mladší žáci 2007 – 2.místo

Náš starší tým mladších žáků vstoupil do turnaje zápasem s Ústím. To, že se oba týmy ještě jednou potkají, se asi nepočítalo, ale svojí kvalitou Ústí dokráčelo k výhře ve skupinovém zápase 5:3. V dalších dvou zápasech se již Sedmičky rozjely a dokázaly své soupeře porazit (6:2 Florbalová škola Plzeň a 7:1 Chomutov). V prvním zápase play off si koncentrovaným a zodpovědným výkonem došly k výhře 2:0 nad Olomoucí. V neděli si kluci ve čtvrtfinále poradili s Mohelnicí 7:1 a postoupili do semifinále. V něm na ně čekal silný táým Vítkovic. vyrovnaný zápas rozhodl Vojta Budínský, který Blacky poslal do finále! V něm se kluci střetli opět s Ústím. To začalo pro Blacky hrozně, když už od 3.vteřiny prohrávali! Po rychle obdržených brankách se do hry dostali také Blaci, ale své šance v prvním poločase nedokázali proměnit. V druhé půlce už Sedmičky víc riskovaly a otevíraly vrátka na hezké útoky Ústí. Ti si vedení již udrželi a na naše mlže po finálovém zápase na Vinohradech zůstala stříbrná pozice.

Starší žáci B – B pavouk

Svůj tým složili také naši starší žáci B. Ti jako BA Black nastoupili proti silným soupeřům a dokázali porazit Hradec Králové. První zápas si kluci vyzkoušeli sílu Bohemky, která naše Béčko porazilo 12:2. V souboji o postup do play off A kluci nestačili na Flobalovou školu Plzeň. B pavouk pro náš B-tým skončil hodně rychle. Hned v prvním zápase kluci nestačili na tým Olympu a turnaj pro ně skončil v nejbližším možném termínu.

Starší žákyně – 3.místo

Do turnaje vstoupily také naše starší žákyně, které vytvořily tým do kategorie G06. Pátek holky zahájily dvěma výhrami nad Spartou (6:0) a švédským celkem Hissjo (5:1). Vyrovnańější partii nabídl zápas s Akademií z Boleslavi. Těžký zápas nakonec naše holky zvládly a připsaly si výhru 6:4. Starší žákyně šly jako vítězky své skupiny rovnou do semifinále turnaje. V něm narazily na soupeře z Ostravy, tedy Tempish Vítkovice. Vyrovnané utkání na Chodově rozhodovaly maličkosti. Vítkovice nakonec zvládly udržet v závěru jednobrankové vedení a holky tak skončily po prohře 2:3 svojí cestu v semifinále. Holky braly krásné 3.místo a bronzové medaile.

Starší žáci A – čtvrtfinále

Naši starší žáci zahájili turnaj na Jižním Městě. V prvním zápase si poradili s rezervním týmem Sparty 8:1. Pak ale strži narazili na Bulldogs Brno, se kterým prohráli 2:4. O postup do “A” pavouku rozhodli výhrou 5:1 nad Chebem. V osmifinále si kluci dokázali poradit s Hattrickem Brnem a po výhře putovali do čtvrtfinále, kde je čekal další brněnský tým. Guliveři Brno jako vítěz své skupiny ukázal pěkné kvality. Pozdější finalista vyhrál díky rychlým brankám v obou poločasech. Blaci strži tak skončili ve čtvrtfinále na děleném 5.-8.místě.

Dorostenci 2004 – 3.místo

Také dorostenci dokázali složit dvě družstva. Mladší ročník začal výhrou nad florbalistami z Milovic. Konečné skóre se zastavilo na cifře 12:0. V druhém zápase kluci narazili na kvalitativně jiného soupeře. Trenčín na dorost vstoupil svým důrazem a hned v první minutě to bylo 0:2. Zlepšený výkon stačil pouze stačil na snížení o gól. V závěru slovesnký tým potvrdil kvalitu a vyhrál 7:3. O postup do semifinále čekal lotyšský tým FS Masters. V V první půli si BA vypracovali dvoubrankové vedení, to ale ve druhé půli ztratili. Jelikož remíza Blackům nestačila, tak Blaci museli dát gól a to se povedlo 7 vteřin před koncem. V semifinále čekal kluky silný Chodov. I přes to si kluci vybojovali dvoubrankové vedení, které ještě v první půlce ztratili. Chodov byl nad síly našich dorostenců a po prohře 2:5 skončili na turnaji na děleném třetím místě.

Dorostenci 2003 – B pavouk

Starší ročník dorostenců vstoupil do turnaje na první dobrou. V první půlce nasázeli Židenicím šest branek a bylo zápase (7:1). V druhém zápase na ně čekal tým Bohemky. Kluci nepředvedli dobrý výkon, ale přesto se drželi na dostřel. Nakonec kluci podledhli 4:6 a o postup do A pavouka bojovali s kluky z Hattricku Brno – týmem Los Blancos. Jakákoliv výhra by klukům stačila k postupu a nakonec obdržená branka 2:2 v poslední minutě znamenala třetí místo ve skupině a B pavouk. V něm kluci ztratili motivaci se porvat o dřevěnné medaile, kterou získali již vloni a prohráli již v prvním kole s Hattrickem B.

Juniorky – 2.místo

Naše nejstarší holky odehrály turnaj PFC v kategorii G02. Hned v prvním zápase si smlsly na favoritovi Chodovu 3:2. O výhře v druhém zápase nad Bivojkami Litvínov (3:1) naše juniorky rozhodly až ve druhém poločasu dvěma brankami. V posledním zápase se juniorky trápily s polskými soupeřkami Puks Trzebinia, ale nakonec je udolaly 4:0. Přímý postup do semifinále přiznal do souboje Akademii Mladou Boleslav. V něm naše holky nenechaly nic náhodě a v každém poločase dokázaly vstřelit jednu branku. Po výhře 2:0 tak holky čekal finálový zápas, kam postoupil Chodov. Holky uzavíraly finálový den celého turnaje na Podviňáku. Aktivní pojetí holek na obou stranách udělal z finále krásnou tečku. O osudu vývoje rozhodla první branka, která padla z hole hráčky Chodova. Holky z Jižního Města si pak výhru pohlídaly a po výhře 3:2 oplatily holkám porážku stejným poměrem ze základní skupiny. Holky tak skončily na druhém místě, které je skvělým umístěním pro naše nejstarší děvčata.

Junioři – 5.místo

Naši junioři dostali pozvánku do elitní kategorie turnaje, a to B01. Kluci hráli 2×20 minut s vybranými nejlepšími týmy. Do prvního utkání nastoupili s týmem ATU Košice. V něm potvrdili svojí kvalitu a celý zápas měli pod kontrolou. Po výhře 6:3 se šli připravit na lotyšský celek AS Masters, alias místního mistra. Ten nám ukázal lekci ve fyzické hře a hlavně silově-přesném zakončení. V první půli Blaci byli ještě ve hře (2:4) – v té druhé se již potvrdila kvalita soupeře. Konečný stav zápasu 9:4. V sobotu kluky čekal ranní zápas s Fbš Bohemians. Brzký ranní zápas klukům nesedl a po mdlém výkonu utrpěli porážku 1:4. Nápravu měli kluci v zápase s Chodovem. V něm byli kluci vyměněný a hráli hezký florbal. Nakonec drobné chyby v obraně a obdržená branka 10 vteřin před koncem znamenala remízu 4:4. V posledním zápase se kluci utkali s Mladou Boleslaví. Zápas jsme sice začali dobře a od první minuty vedli. Jenže pak už odešla klukům koncovka a celkový vítěz turnaje potvrdil své kvality a čtyřmi brankami zápas otočil ve svůj prospěch.