Díky postupnému rozvolňování vládních opatření již můžeme trénovat alespoň na venkovních hřištích v menších skupinách. Prozatím to ale bohužel nevypadá, že bychom se v blízké době mohli vrátit k tréninku do našich hal. V současné době je však pro náš klub dostačující, že máme možnost využít venkovních hřišť k částečnému tréninku našich svěřenců.

„Největší rozdíl je v tom, že tréninky musíme podřídit vládním nařízením, které musíme neustále sledovat a řádně je dodržovat. Aktuálně jsou tréninky venku možné ve 12ti lidech, předtím jsme trénovali pouze ve dvojicích. Nejvýraznější změna oproti klasickým halovým tréninkům je, že netrénujeme primárně florbal, ale soustředíme se na všestranný sportovní rozvoj jedinců. Zaměřujeme se na pohybový restart a obnovení sportovních návyků u dětí. Snažíme se přidávat hry a zábavu, aby děti měly opět radost z pohybu. Pokud situace dovolí, od příštího týdne zapojíme florbalové tréninky na hokejbalovém hřišti Sportcentra Prosek,“ okomentoval situaci šéftrenér mužské složky, Jakub Zalubil.

Tréninků se účastní všechny klučičí i holčičí kategorie a čas je na dostupných sportovištích spravedlivě rozdělen.

Naši trenéři ale stále připravují co nejlepší a nejpestřejší cvičení, tak aby naši hráči mohli venkovní prostory využít naplno ke zdokonalování svých schopností. Níže naleznete fotografie z našich venkovních tréninků.

Jak již zmínil Jakub Zalubil, tak počínaje příštím týdnem máme možnost trénovat ve Sportcentru Prosek na venkovním hokejbalovém hřišti, což se dá za současných opatření považovat za skvělou náhradu za halu.