Sobota 11.5 a nás čeká populární turnaj Kralupy open, musíme se obejít bez nemocného Toma Staňka a bez obou mých asistentek, a tak jsme nastoupili v sestavě: M.Procházka, V. Višňovský, V. Kopička, M. Kostiha, L. Gomba, M. Kratochvíl, J. Zenker a duo dvojčat Tupých. Hřiště v Kralupech, bylo o poznání menší, nežli jsme zvyklí, avšak s tím, a i s dusnem, které v hale panovalo jsme se poprali více než dobře. Ale už k samotnému průběhu.

Prvním soupeřem nám byly tým ze Sokolu Petrovice, který měl 6 kluků o hlavu větších, než jsou ti naši. Kluky se však nezalekli, a hladce jsme vyhráli 6:0. Druhý zápas proti týmu z Kladna, se pro nás vyvíjel v podobném rytmu, v půli jsme vedli 6:0, soupeř zabral a my jsme polevili, protože jsme věděli že cesta za úspěchem bude ještě dlouhá a hlavně, že těžší zápasy teprve přijdou. Druhou půli jsme tedy prohráli 1:4, ale konečný stav 7:4 nás ke smutku nepřivedl. Bez nějaké pauzy jsme nastoupili hned k dalšímu zápasu proti Kralupům, kteří byli zase naopak o 2 hlavy menší než my. Výsledek 14:0 na konci svědčil jednoznačně průběhu hry, kdy jsme dominovali, ale zároveň jsme i trochu šetřili síly, protože bylo jasné že první místo ve skupině B bude patřit nám.

První místo ve skupině A patřilo druhému týmu BA, a to 2011, věděli jsme, že pokud zvládneme oba čtvrtfinálové zápasy narazíme na sebe už v semifinále. To se taky stalo. My jsme porazili tým z Mostu a 2011 našeho předchozího soupeře z Kladna. A tak nás čekalo nepopulární derby, jeden z týmů si zahraje finále a druhý půjde do bojů o 3. místo. Zápas začal kamarádsky společným pokřikem na půlce a pak už každý sám za sebe. Match se pro nás z počátku nevyvíjel vůbec dobře, první střídání znamenalo branku v naší síti, kluci si nepohlídali přesně to, na co jsem je před zápasem upozorňoval, ale nic jedeme dál řekli jsme si. Podařilo se nám vstřelit 3 branky, a tak o půli to bylo 3:1 v náš prospěch, a mohlo být ještě veseleji avšak darovaný nájezd se nám nepodařilo proměnit. Byly jsme ve velké euforii, aby taky ne, 2011 jsme měli co vracet z finále v Pardubicích. Druhou půli jsme si stav pohlídali, a nakonec zvítězili 4:2. V průběhu celého zápasu byla skvělá atmosféra, kdy z tribun nebylo slyšet nic jiného než Black Angels. Jsem rád že se nám odveta povedla a do finále nakonec postupujeme my, 2011 zbývá boj o bronz.

Ve finále nás čekal tým Wizardů, který dobře známe ze sezony, vzájemná bilance 2:2 na zápasy věštila, že finále bude hodně těžké, výhodou nám bylo to, že Wizard měli jen 5 kluků do pole, kteří působili už docela znaveně. To se projevilo hned na začátku, kdy se nám rychle podařilo skórovat. V půli byl stav 3:1, avšak po celou dobu jsme soupeře přehrávali a do šancí ho pouštěli spíše výjimečně. Svoji převahu na hřišti jsme projevili i v druhé půli, kde se nám podařilo náskok ještě zvýšit na konečný stav 8:3, oslava zlata mohla začít, bujarým pokřikem, hej hej hej Bleci jsou nej!!! A tak se těmto skvělým klukům podařilo vybojovat, svojí první zlatou medaili, navíc ještě náš brankář Matěj Procházka, obdržel individuální cenu pro nejlepšího gólmana turnaje. 2011 se také podařilo vyhrát svůj poslední zápas, a tak si BA odvážejí double v podobě zlata a bronzu.

Celkově bych naši hru nehodnotil až tak dobře jako posledně, avšak v důležitých zápach jsme dokázali zabrat, což bylo důležité, nutno říct že hru nám také dost stěžovala velikost hřiště a povrch, který všem klouzal. Mám obrovskou radost, z toho jaký pokrok se nám podařilo od září udělat. Všichni se ohromně zlepšili a snad si to přenesou do příští sezony, kdy nás čeká už opravdový florbal.

Příští derby: finále Nisa Open 2019.