Ve druhém termínu přípravného turnaj UNYP Cup se představily naše týmy dorostu a starších žáků. Zatímco dorost bojoval v B pavouku, tak zápasy starších žáků byly více rozmanitý.

Turnaj, na který jsme se velmi těšili se nám špatně hodnotil, neboť jsme se v pěti zápasech střetli pouze s dvěma soupeři, se kterými se chceme měřit. Na turnaj jsme šli odhodlaní a plní elánu a rozhodnutí, že v 1. zápase přejedeme Chodov a vkročíme do turnaje vítězně. Bohužel nás prvních 10 minut v tomto zápase svazovala nervozita, nicméně právě po 1.ní desetiminutovce jsme se chopili kormidla a do konce první půle mělo na tabuli svítit skóre 3:1 v náš prospěch. Druhá půle se odehrávala v duchu nahoru-dolů, ve které jsme se dostali do více atraktivních příležitostí než soupeř. Bohužel, jak už to v našem sportu bývá, hrajeme na góly a ty jsme nedali. Jak se později ukázalo, tento zápas byl klíčový směrem k vyřazovacím bojům, kdy nás druhá pozice ve skupině poslala na čtvrtfinálového suveréna a celkového vítěze Spartu. Zápasy, právě mezi těmito dvěma pražskými konkurenty (postupně Karlovy Vary, Mladá Boleslav) jsme zvládli s přehledem bez tlaku na naší nervovou soustavu. Jsme rádi, že se nám v těchto zápasech dařilo plnit taktické pokyny, avšak v rozhodujícím momentech celého turnaje jsme selhali.
Zásadním bodem pro hodnocení celého turnaje je zvládnutý nedělní zápas, ve kterém nám kluci sami dokázali, že jsme na správné cestě. Pozitivně zakončený turnaj nám vlévá do žil novou krev a již v tomto týdnu pracujeme na posunu směrem ke klíčovým momentům našich utkání.

Závěrem všichni přejeme klidný průběh srůstání kostí Tomovi a těšíme se na jeho opětovné zapojení do tréninkového procesu.

Sestava: Ondra Máslo, Domča Kožíšek
Áda Štyler(C), Vojta Koštialik, Fíla Jirků, Vítek Kašpárek, Máťa Budínský, Honza Liberda
Honza Slosiarik, Vilda Doležal (A), Tom Horák (A), Máťa Lubas, Matěj Hodač, Kuba Bartůšek, Robin Bělík, Óňa Dvořák, Jířa Schiller a Tom Vinkler