Pro většinu kluků první turnaj na velkém (pětkovém) hřišti. Kluci byli namíchaní s přípravky 2013 a elévů 2012. Hlavně proto, aby si systém pětkového florbalu vyzkoušeli. Svůj účel to myslím splnilo a kluci si turnaj užili.

BA x DDM Praha 2 – 4:2

První zápas se nesl v duchu lehké zmatenosti na hřišti. Kluci museli přepnout z našeho klasického trojkového systému a trochu s tím bojovali. Díky naší běhavosti a dravosti jsme vyhráli 4:2.

BA x DDM Praha 9 – 2:0

Druhý zápas byl z naší strany trochu méně odběhaný a celkové tempo zápasu nebylo úplně podle našich představ. Ale pár gólů spadlo a Tobík udržel čisté konto. Nakonec vítězíme 2:0.

BA x Vosy Praha – 1:4

První zápas play-off a zároveň o dost těžší soupeř než doposud. Na hřišti byl aktivnější, na druhou stranu měl již více zkušeností. My jsme se na hřišti hledali a ani jsme nehráli s takovým nasazením jako zápasy předešlé. Proto jsme prohráli 1:4.

BA x DDM Praha 2 – 2:1

Druhý zápas vyřazovací části. Jestli jsme se chtěli dostat do finále, museli jsme se rychle probrat. Naštěstí budíček pomohl a po infarktovém konci jsme vyhráli 2:1. Finále čeká….

BA x Vosy Praha – 4:3 pn

Finále… Zápas proti soupeři, který nás v základní části porazil rozdílem tří branek. Ale jak se říká: play-off je úplně jiná soutěž než základní část. Hned v úvodu jsme vedli o 2 branky. Soupeř sice snížil na rozdíl jedné branky, ale my jsme vzápětí odpověděli. 3:1. Do konce se ale soupeři povedlo vyrovnat a utkání šlo do nájezdů. Díky výborným výkonům Tobíka a krásných nájezdů jsme vyhráli 2:1, takže celkové skóre: 4:3pn!!!!

Krásné zakončení turnaje, který si užili jak kluci, tak i nejlepší fanoušci, kteří přežívali naše infarktové konce.

Po sobotním zlatém odpoledni se téměř většina kluků představila i na nedělním turnaji v Kralupech. Tentokrát již za svoje věkové kategorie.

1.zápas – BA 2013 x Wizards II

První zápas byl proti nejtěžšímu týmu v naší skupině. Bohužel jsme nebyli schopni se koncentrovat, soustředit ani pořádně rozběhnout. Naštěstí to ale stačilo a z tohoto zápasu si odnášíme remízu 2:2

2.zápas – BA 2013 x FBC Slavia Praha

Druhý zápas se nesl v podobném tempu i koncentraci jako zápas předešlý. Jediný rozdíl byl v produktivitě. Utkání skončilo za stavu 6:1. Základní skupinu jsme tak díky lepšímu skóre zakončili na prvním místě.

3. zápas BA 2013 x Wizards I

Čtvrtfinálové utkání svedlo proti sobě vítěze jedné skupiny s posledním týmem druhé skupiny. Nás tedy čekal druhý tým malých hráčů z Wizzards. Upřímně, kolikrát mi bylo soupeře až líto, kdy naši kluci měli tento zápas jako naprostou povinnost. Vzhledem k nezapsání výsledků pořadateli jsem se i já sám ztratil v gólové smršti a jediné, co mohu říct, že to skončilo o hodně 🙂

4. zápas – BA 2013 x ASK Lovosice

A tak nás čekal v semifinále tým z Lovosic. Ten si poradil v tabulce o poslední postupové místo do semifinále a byl naším posledním krokem před finále. Utkání naznačovalo postupně zlepšující se trend, ale k našemu standardnímu výkonu to mělo daleko. I tak to ale stačilo na vítězství 4:1 a postup do finále.

5. zápas – BA2013 Wizzards II

Finálové utkání zaslouženě svedlo dva nejlepší celky z jedné základní skupiny opět proti sobě. Bylo to z naší strany nejlepší utkání, které jsme během turnaje odehráli. Budeme li tedy hodnotit gradování tempa kluků, tak to se jim podařilo na výbornou. Ovšem budeme li porovnávat samotný výkon, tak ten byl pro nás trenéry na celém turnaji zklamáním. Abych nekřivdil všem, musím pochválit lajnu složenou z Thea a dvou mladých pušek ročníku 2014 (Matyho a Šímy M.), kteří odehráli celý turnaj opravdu hezky.

Ve finálovém utkání se o slovo z naší strany přihlásil prvně v turnaji i brankář a pár dalších kluků z pole. Díky tomu jsme odskočili do vedené, které se soupeř sice snažil ke konci snížit při hře bez brankáře, ovšem tam jsme mu uštědřili další hřebíček do rakve a zápas jsme vyhráli v poměru 5:1

Celý turnaj byl opravdu velmi specifický. Kluci měli po celou dobu problém se popasovat s opravdu malým hřištěm a palubovkou na místní hale. Scházel nám pohyb, nadšení a radost ze hry. Věřme, že v tento den byla snad jen nějaká špatná konstelace hvězd a příště už to budou opět ti kluci, jak je známe z celé sezóny.

Bleci čůůůůs!

Autoři článků: Anet Fryčová & Jirka Kolínský