3.10.2021 Aréna BARRANDOV 1.koš (BA 2011)

Nedělní dopoledne stane se pro mnohé chvílí nudy,

někdo to pomyšlení nesnese a tak jde válet…..

Ano, je to tak, dnes jsme se dočkali zahájení dalšího ligového ročníku, do kterého vstupujeme v kategorii Elévů s dvěma týmy BA 2011 a BA 2011 White. My odehrajeme svou premiéru zde na Barrandově a BA 2011 White pořádají svou premiéru na domácí půdě v BB Aréně. Dnes je tedy takový malý svátek, přestože nemáme v týmu žádného Bohuše, ale přesto doufáme, že to bude dnes sladké jako ….

Já se ve svých řádkách budu věnovat BA 2011. Na první ligový turnaj Naty přivezla tým složený z jednoho golmana a osmi hráčů, protože Míša onemocněl a tak nebyly k dispozici celé tři lajny. Pojďme si tedy představit naše borce. Luky, Dejv, Hynek, Jáša, Domča, Vojta, Maty, Matěj a Vilda. Formát 1.koše je pět týmů a zápas každý s každým, což znamená, že nás čekají čtyři zápasy. Vše důležité bylo řečeno a můžeme se vrhnout na samotný florbal.

 

FLORBAL MLADÁ BOLESLAV Black     5:3

První zápas nám postavil do cesty naší starou známou Mladou Boleslav. Ještě z doby před COVIDové, znali jsme Bolku, chtělo by se říct jako svoje sálovky. Takže jsme věděli, že zápas bude těžký. Rozjezd byl ovšem dobrý. Pustili jsme se do Bolky odhodlaně, a přestože to chvíli trvalo, šli jsme do vedení po Dejvově pěkné střele. Netrvalo dlouho a po pěkné kombinaci Domči na Vildu jsme zvýšili na 2:0. Je to vždy jako zákon akce a reakce, polevili jsme v koncentraci a tak nám Bolka předvedla svou kombinaci dva na jednoho s přesným zakončením na 2:1. Znovu jsme přidali a po parádní rozborce a zborce po ose Hynek, Jáša zakončoval Matěj do prázdné brány na 3:1. I Bolka ale umí trestat a vytrestala nás (hoši by řekli, hezky česky vytrollila) po pěkné akci 3:2. Začali jsme hrát zbytečně komplikovaně, rozehrávka vázla a těžko jsme se dostávali do zakončení. Tak skončil poločas. Ani na začátku druhé půlky jsme se do toho nemohli dostat. Až nás z toho trápení vysvobodil Vilda, který našel mezeru mezi nohama gólmana a udělil mu nepopulární gáje 4:2. Když pak Vilda skvěle na mantinelu zastavil akci Bolky a předložil Matymu, který pověsil míček do vinglu, bylo to mnohem veselejší 5:2. Pak jsme si ještě vybrali trochu smůly. Po jednom z Lukyho skvělých zákroků, kdy to vypadalo, že má míček pevně pod svým tělem se ta potvora kulatá, děrovaná vykutálela a zůstala tak nějak bezprizorně stát cca 10cm od jeho nohavice. A protože byla naše křídla už v pohybu v očekávání útočné akce, nebyl poblíž nikdo krom soupeře a ten věděl úplně přesně co má s míčkem udělat a udělal 5:3.

 

FBC DRACI ŘÍČANY Žlutí     15:1

Zápas to byl jako z pohádky O princi Bajajovi, který se utkal s patnáctihlavým drakem a ty hlavičky mu jednu po druhé setnul. Drobnou vadou na kráse trochu bylo, že sám Bajaja o hlavičku přišel. Je to pravda trochu morbidnější verze pohádky, ale pořád to není třeba takový pohádkový horor jako „Jak chudák do ještě větší nouze přišel” nebo „O Třinácti tchýních”. Srovnal bych to snad s celkem roztomilým dílkem „Kašpárkův hrobeček”. Je asi zbytečné nějak dalekosáhle popisovat dění na hřišti. Draky jsme si velmi rychle ochočili a nebýt zbytečného faulu, za který bylo nařízené trestné střílení, mimochodem výborně provedené hráčkou Draků, nebylo pochyb, kdo získá půlku princezny a království, nebo to bylo jinak? To je jedno, každopádně byly k vidění krásné kombinace, skvěle sehrané a ještě lépe zakončené, i některé individuální akce, takže konečný výsledek nemohl nikoho moc překvapit, ale mělo to být s nulou…..

 

FC FALCON Black     9:1

Před tímto zápasem nás opustil Domča, který šel zabojovat o celkové vítězství v golfové tour a to se mu i povedlo, takže takto aspoň veřejná gratulace! Odtud, asi úvod, který se my do textu vloudil. Zbytek týmu zůstal u florbalu a bylo to tak správně. Začali jsme zápas tlakem, ale ne a ne se prosazovat tak, jak bychom si představovali. Postupně orchestr ladil, ladil až se nakonec naladil. Celé to ovšem držel dirigent Luky od svého dirigentského pultíku, totiž z branky a několikrát nás výrazně podržel, aby zahladil falešnou nótu. Ale od hudby zpět k florbalové terminologii. Po dvou opravdu pěkných souhrách mezi Jášou, Matějem a Matym jsme odskočili na 2:0 a mohli se uklidnit. Razítko na poločasový výsledek dal Vojta, který parádní pumelicí vymetl vingl 3:0. Na začátku druhé části se dlouho nedělo nic, co by mělo vliv na změnu skóre. O změnu se zasloužil až Maty, který střelou o zadní mantinel nabil míček nabíhajícímu Vojtovi a ten se nemýlil 4:0. Když Hynek zvýšil na 5:0, začalo se schylovat k debaklu. Poté Falcon vykřesal jiskřičku naděje snížením na 5:1, ale ta hned zhasla, protože další naše branky na sebe nenechaly dlouho čekat a ukazatel se zastavil až na čísle devět. Jednoznačný výsledek, zápas sice celou dobu v naší režii, ale hrát se na velké branky asi by se Falconům podařilo najít v skvěle chytajícím Lukym víc okének a myslím, že tak jednoznačný výsledek by to nebyl. Na kdyby se ale nehraje a vítězství je zasloužené.

 

ACEMA SPARTA PRAHA White     11:0

Na závěr poměříme síly se Spartou. Prohra ve finále Silver Cupu 0:1, je stále v paměti a tak bude co oplácet. Nástup do zápasu nebyl špatný, nechyběl pohyb ani důraz, ale trvalo skoro 5min než Matěj poprvé rozvlnil síť. Chytrá zadovka Jáši, která krásně našla zcela volného Matyho na zadní tyči, byla ozdobou florbalu 2:0. Když pak Dejv rozehrál standardku z našeho rohu, byl to pro gólmana hodně nepříjemný budíček. Slovy klasika „Fíkus pustil další dužnatý list k naší spokojenosti” 3:0. Byli jsme při chuti a do poločasu se ještě trefil dvakrát Jáša a Matěj, který zahrál gólmanovi písničku „Čiže ste hůsličky čijé”. Poločas tedy skončil kanárem. Ve druhé půlce jsme pokračovali ve střelecké chuti. Po dvou gólech Vildy, dvou Matyho a dělovce pod břevno z hole Dejva jsme přejeli, nutno dodat, hlavně výsledkově Spartu 11:0. Lukymu zaslouženě patřila nula, koneckonců musel jí jít sám naproti a svými zákroky k ní nemalou mírou přispěl.

 

Než si to celé za sebe zakončím a shrnu, bude mi potěšením předat první ligové hodnocení Naty. Tak Naty je to tvoje:

„I přes čtyři výhry se dalo koukat jen na první zápas. Kluci bohužel v dalších zápasech nedokázali plnit to, co jsme si řekli a celá naše hra byla trochu rozlítaná. Určitě máme do dalších turnajů na čem pracovat, protože takhle si od nás florbal v 1. koši nepředstavuju.”

 

Naty to shrnula velice přesně, já bych za sebe nebyl tak přísný, ale chápu a respektuji, že byly dány nějaké pokyny a ty nebyly plněny, takže těžko být spokojený. Jinak ta „rozlítanost” je správný termín, který se mi líbí a sedí jako pr.. na hrnec. Je to začátek sezóny, první ligový turnaj, a tak stejně jako Naty věřím ve zlepšení. Kombinaci, když rozehrajeme, je pro soupeře smrtící a divákům oko lahodící. Jen si myslím, že se musíme zbavit určité nervozity a unáhlenosti při řešeních herních situací. Opět nutno pochválit Lukyho v bráně. Jeho výkon snese ta nejpřísnější měřítka a je hlavně jeho zásluha pět obdržených branek ve čtyřech utkáních. A přestože to nebyl Písecký double, opticky vypadá skóre pěkně. Tak ať nám situace dovolí vidět zlepšení na příštím a dalším a dalším turnaji…

 

Jo, aby to nezapadlo, tak BA 2011 White dokázali na domácí půdě zvítězit ve svém 8.koši, když nenašli přemožitele a šplhají za námi.

 

FLOBO PRAHA     6:1

 

ORCA ČELAKOVICE     6:2

 

FBŠ BOHEMIANS Černí     5:0

 

SK FLORBAL BENEŠOV II.     15:2

 

Gratulace tedy i druhému týmu! No, nakonec se ten víkend, nejen počasím, docela vydařil ne J

 

Dycky Black!

 

Romič