fbpx
Nové články
 1. Mladší žákyně na Nisa Open 2022
 2. Objednávání dresů
 3. Nisa Open 2022 – finálový den
 4. Nisa Open 2022
 5. BA bazárek 29.5.

Trenérská a rodičovská akademie

V sezóně 2020/21 jsme se rozhodli spustit Trenérskou a hráčskou akademii. A co přesně si pod tímto názvem představit?

Původně se mělo jednat o sérii přednášek s externími odborníky, které by mohli navštěvovat jak trenéři, tak rodiče. Formát zůstává zachován v tom ohledu, že rádi uvidíme i trenéry i rodiče. Jen jsme vzhledem k okolnostem byli nuceni přejít na online přednášky. Věříme však, že i z pohodlí domova budou pro vás tyto přednášky zajímavé a leccos se přiučíte.

Ve florbale je ostré konkurenční prostředí a naše úspěchy budí u soupeřů respekt. Komunita trenérů, kteří v BA dlouhodobě působí, má zájem o zlepšení metodického vzdělávání, aby tomu tak zůstalo i v budoucnosti. Jsme si vědomi, že nesmíme usnout na vavřínech a musíme pracovat na vzdělávání trenérů. Klub také platí navíc trenérům doškolovací semináře v rámci florbalové unie. Vzdělávání má u nás zelenou!

Vzděláváme a nabízíme náhled pod pokličku našim rodičům. Od sezóny 2020/21 se mohou rodiče z řad našich členů účastnit interních seminářů společně s našimi trenéry. Tyto semináře budou vedeny externími specialisty, obecně odborníky ve svých oborech a šéftrenéry klubu. Škála témat je široká a zaměřená na dlouhodobý rozvoj sportovce od zvládání emocí, fyzioterapie, přes zaměření na dětskou psychologii, až po regeneraci či dýchací techniky.

Na jednu z našich akademií přijaly pozvánku také významné osobnosti českého sportu. Hokejista David Výborný, vodní slalomář a kanoista Tomáš Máder a fotbalista Jan Koller. Následná diskuze moderovaná Jakubem Zalubilem byla opravdu zajímavá a jistě stojí za zhlédnutí:

Seznam již proběhnutých témat:

 1. Nutrice
 2. Fyzioterapie ve florbale
 3. O čem je florbal a co přináší jedinci
 4. Věková specifika
 5. Vliv koronakrize na psychiku dětí
 6. Zranění ve florbale
 7. Videorozbor s šéftrenéry
 8. Marketing ve florbale
 9. Videorozbor s trenérem A-týmu
 10. Specifika ostatních sportů
 11. Specifika brankářů ve florbale
 12. První pomoc ve sportu
 13. Vedení zápasu z pohledu trenéra

Všechny ostatní díly si můžete přehrát na našem Youtube kanále zde.

PARTNEŘI LIVESPORT SUPERLIGY FLORBALU

Livesport.eu Holba Česká televize Deník.cz Evropa 2
Partneři Black Angels