BLACK ANGELS odehráli tuto sobotu duel s Mladou Boleslaví, v němž prohráli 4:6. Bleci předvedli bojovný výkon, na body však nedosáhli. O vítězi rozhodly přesilové hry, které Boleslav využít dokázala, bohužel Černí Andělé nikoliv. Není třeba zoufat, podobný výkon s takto silným soupeřem je určitě uklidňující zpráva nejen pro hráče, ale i pro fanoušky Angels.

Do zápasu vstoupili lépe hráči Mladé Boleslavi, už v 2. minutě načal střelecký účet Patrik Suchánek, jenž překonal domácího Daniela Körbera. K vidění byl florbal nahoru dolů, což je pro divácké oko velice atraktivní. Šance byly vidět na obou stranách, avšak skvělé výkony gólmanů držely neměnný stav.

Díky tlaku před boleslavskou brankou si Bleci v čase 6:34 vybojovali početní výhodu, když se Tadeáš Chroust provinil držením. Bleci přesilovku využít nedokázali, naopak hráči MB se i přes oslabení dostali do šance, kterou po krosové nahrávce zakončil Milan Tomašík.

O snížení Bleků se v 10. minutě postaral Matěj Boček. Kuba Boček posunul v situaci 2 na 1 na mladšího bratra, jenž šel sám na Lukáše Bauera. Hostující gólman si na střelu sice šáhl, ale Bočkův projektil neudržel a stav byl rázem 1:2.

První dvouminutový trest Bleků si šel odsedět Radek Hanák, jenž krosčekem oplatil neoceněný faul a BA šli do čtyř hráčů. Obranný blok BLACK ANGELS blokoval co se dalo, zásluhu na ubráněném oslabení měl taky velmi pozorný gólman Körber.

O čtvrtou branku utkání se zasloužil Daniel Šebek, jenž z výběhu zamířil tahem ke vzdálenější tyči, což bylo pro domácího brankáře velice těžké, spíše až nechytatelné. Po inkasování mohli Bleci okamžitě kontrovat, bohužel krásný Hanákův průnik, jenž po objetí Bauera nastřelil břevno, dorážel Matouš Burian dle verdiktu sudích až nad koleny. Gól tedy neplatil a zůstal neměnný stav 1:3.

Těsně před koncem úvodní dvacetiminutovky Černí Andělé chybovali v rozehrávce, naštěstí Boleslav situaci 3 na 2 neproměnila. Do šaten se tak šlo za stavu 1:3 z pohledu domácích.

Prostřední část vyzněla mnohem lépe pro domácí hráče, Bleci vyhráli třetinu 2:1.

Nejprve byli v první minutě vyloučeni hráči z obou celků za hrubost, první dvě minuty se tak hrálo 4 na 4. Po dalších 3 minutách si šel na trestnou lavici sednout Adam Hemerka, jenž bránil ve hře jednomu z Bleků. Přesilovou hru Angels nezužitkovali, v oslabení se do šance dostala i Boleslav, jejich pokus skončil na Körberovi.

Tlak před brankou hostů v 31. minutě přetavili Bleci ve vstřelenou branku, o níž se postaral Tomáš Hanák, od kterého se balonek příhodně odrazil až za nepozorného Bauera. O 4 minuty později vyrovnání BA zařídil Jakub Boček. Největší práci zde ale odvedl jeho jmenovec Renčín, jenž narušil rozehrávku hostů a poté krásně sklepl na volného Bočka, před kterým už jen stála prázdná klec. Po začátku druhé poloviny zápasu byl nerozhodný stav 3:3.

Radost hráčům BA zkazil v čase 36:02 Filip Zakonov, jenž nalezl skákavý balonek v chumlu hráčů a svižnou střelou překonal domácího brankáře. BA předvedli snahu vyrovnat minut před koncem prostřední třetiny, Burianovu střelu si Bauer pohlídal.

Poslední dějství tak rozhodovalo celý zápas. Po 4 minutách hry dorovnání skóre zajistila spolupráce útočné lajny Renčín – Boček – Boček, na jejímž konci stál prvně jmenovaný. Možnost odskočit nabídl Angels Martin Tokoš, jenž šel sedět na 2 minuty za sekání. I přes hezký tlak nezvládli Černí Andělé v početní výhodě skórovat, kdežto hráči z města motorů byli schopni ohrozit domácí branku i ve čtyřech, v jejich počínání jim zabránil domácí gólman.

Chvíli poté, co se hosté vrátili do pěti, šel si sednout domácí Radek Hanák za bránění ve hře. Přesilovková formace Boleslavi po půl minutě ukončila výhodu přesným zásahem do sítě domácích. Patrik Suchánek poslal hosty do vedení 5:4. O necelé dvě minuty později upravil Filip Zakonov na finálních 6:4  Tři minuty před koncem se domácí pokusili skórovat v šesti, bohužel z jejich snahy žádná branka nevzešla.

Bleci tak prohráli v těsném a napínavém souboji hráčům MB 4:6. Pro diváky to byl velmi atraktivní zápas, který nakonec vyzněl lépe pro hosty.

DYCKY BLACK!

Sestřih utkání:

Ohlasy po utkání: