Pátý turnaj letošní sezony tým mladších žákyň BA Black odehrál v Mladé Boleslavi. Vzhledem k pořádání domácího týmu MB jsme nedělní zápasy odehráli v prvním koši, přestože nyní patříme do koše druhého.

Mlžky nastoupily do nedělního turnaje ve složení sedm plus jedna. Klasickou sestavu (Anežka, Bea, Eliška, Ema, Emma, Ilča, Nelča) doplnila Bára Šimánková (07) mladší žákyně hrající za stržky. Vzhledem k počtu sedmi hráček v poli jsme sestavu museli každý zápas točit tak, aby se všechny hráčky postupně prostřídaly. První dva zápasy odchytala Ilča, poslední střetnutí byla v brance Anežka.

V úvodním zápase nastoupily mlžky proti týmu Ivanti Tigers Jižní Město. Ve zpočátku vyrovnaném utkání tygřice z Jižního Města svůj náskok postupně zvyšovaly. Mlžky statečně bojovaly po celý zápas. Celkový výsledek zápasu 9:4 v náš neprospěch tak ne zcela odpovídal celkovému průběhu hry.

Ve druhém utkání jsme vyzvali tým FbŠ Bohemians bílé – s tímto soupeřem jsme před měsícem prohráli jednoznačným výsledek 10:2. Nedělní zápas s „bílou Bohemkou“ měl však zcela odlišný průběh. Většinu zápasu jsme s velmi silným soupeřem minimálně drželi krok. Tento zápas byl z pohledu výkonu mlžek BA Black rozhodně nejlepší. Holky bojovaly, útočily, bránily, motivovaly se navzájem až do konce střetnutí. Ke konci utkání tým Bohemians ukázal svoji sílu a dotáhl souboj do vítězného konce. Klokani nakonec zvítězili poměrem 6:3.

Nedělní turnaj jsme zakončili zápasem s Florbalovou akademií Mladá Boleslav 2007. Na počátku hry byly naše mlžky aktivnější, holkám však postupně docházely síly. Rychlost a bojovnost našich hráček byla bohužel nižší než v předchozích zápasech. Utkání skončilo výsledkem 7:3 pro Florbalovou akademii MB 2007.

I přes tři prohry prvním koši naše holky ukázaly jednoznačné zlepšení, které se projevilo jak v předvedené hře, nasazení, tak ve skóre jednotlivých zápasů. Stále však máme na čem pracovat.

Bowling
Následující víkend část týmu vyrazila na společnou sportovní akci – bowling. Mezi nejlepší hráčky na bowlingu patřila Anežka, která zjevně využila svoje zkušenosti s brankářským výhozem florbalového míčku. Neuvěřitelná boční rotace bowlingu koule ji posunula na pomyslnou bednu?