V sobotu 26. září čekal nově vybudovaný tým starších žáků A první košový turnaj v nafukovací hale na Barrandově. Od rána plakalo nebe a nám po prvních dvou utkání také nebylo moc do smíchu.

FBŠ BOHEMIANS DDM PRAHA 7

Soupeř měl od začátku herní i výškovou převahu. Byl vždy o krůček před námi. První polovinu jsme prohráli 2:3. Druhá polovina měla stejný přůběh jako ta první. Soupeř pořád před námi. Když jsme snížili, tak za okamžik nám zase uskočil o další branku. Měli jsme velký problém s blokováním střel. Soupeř měl moc volného prostoru na střelbu. Druhou polovinu jsme prohráli 2:5 a v konečném zúčtování 4:8.

ACEMA SPARTA PRAHA BLUE

Před dalším utkáním jsme měli jeden zápas volno. Soupeře moc dobře známe z předchozích sezón, ale nevěděli jsme co čekat od nového týmu ročníku 06/07. Jak ale známe Spartu, tak ta má vždy kvalitní týmy a bylo to vidět i na hřišti. Soupeř byl pohyblivější a sehranější než náš tým. Byl neustále nebezpečný z každé pozice na hřišti. Naši brankáři se měli co ohánět, aby zastavili střely soupeře. Už se nám zlepšilo blokování střel oproti prvnímu utkání, ale nebylo nám to nic platné, protože Sparta nás přehrávala kombinační hrou. Největší problém nám v tomto utkání dělalo hlídání prostoru a připravených hráčů soupeře. I přes konečný, nepříznivý výsledek 3:12 však musíme kluky pochválit za snahu, bojovnost a za několik vydařených akcích (nejkrásnější akce byla při naší druhé brance. Ťuk, ťuk a góóól.).

MLADÁ BOLESLAV BLACK

Po druhém utkání jsme čekali na soupeře o udržení v prvním koši. Čekání jsme si zkrátili společným obědem. Neustále jsme sledovali výsledky druhé skupiny a nakonec na náš vyšel soupeř MLADÁ BOLESLAV BLACK. S tímto soupeřem jsme hráli nedávno na turnaji a měli jsme jim co vracet. Na toto utkání přijela velká posila do trenérského týmu, Michal Plecitý. Michal jakoby přivezl živou vodu. Naši hráči zlepšili pohyb a soupeře jsme přehrávali. Po první půlce jsme vedli ale jen těsným rozdílem 1:0. Ve druhé polovině, která byla ovlivněna mnoha vyloučeními (rozhodčí v tomto utkání udělili jedenáct dvouminutových trestů), jsme pokračovali v trpělivé hře, která přinesla další tři branky v síti soupeře. Utkání jsme zvládli s čistým kontem a vyhráli 4:0, což pro nás po dnech otevřených dveří v naší obraně v úvodu turnaje byla příjemná změna.

Turnaj nám ukázal, že nás čeká ještě hodně práce. Především je potřeba, aby všichni hráči přistupovali ke sportovnímu výkonu jako celku. Nejen regenerace, ale především strava ovlivňuje naši (ne)připravenost do některých utkání. Tento fakt nás v průběhu turnaje velmi zklamal a velice pravděpodobně se odrazí v nominaci na další ligová utkání. Kluky chválíme za snahu a bojovnost i v zápasech, kdy soupeř brankově dominoval. Děkujeme také za podporu od rodičů a věříme, že jim bude umožněno i nadále nás podporovat při sportování.

Jirka a Michal.