V neděli 6.10. se náš elitní tým starších žáků zúčastnil 2.ligového turnaje. Po minulém domácím turnaji v Čakovicích jsme se tentokrát ocitli ve středočeském městě Kladně.

Do turnaje jsme vstupovali s novým reprákem, v plné sestavě bez zranění a především s vědomím plného tréninku v našich nohách(oproti minulému turnaji).
S jasným cílem jsme se chtěli ukázat hned od prvních minut prvního duelu. 1. soupeř, mladší tatranský tým 06, je známý svou aktivní hrou (skvělé napadání a zvládání brejkových situací). Po většinu zápasu jsme tatranské nepouštěli takřka do žádného soustavného tlaku a kontrolovali hru na útočné polovině. Silné stránky soupeře však v polovině zápasu přetlačili ty naše a skóre tak vypadalo 1:2. Zklidnění našich myšlenkových pochodů, navození soustředění na přítomný okamžik a do druhé půle jsme vstoupili stejně tak, jako do té první. Kvalitní hra na míčku a především v naší útočné polovině. Zápas jsme zvládli díky nechytatelné pumelici Bůdi z pravého kruhu a zejména ustání tlaku v našich hlavách. Za tento zápas si kluci zaslouží velikou pochvalu, co se práce s emocemi týče. (BAxTatran06 W 4:2)
V druhém utkání nás nečekal o nic lehčí soupeř, ba naopak. Tým Panthers, který se v minulém kole pohyboval v prvním koši, jsme ze svého pohledu nechtěli podcenit, nicméně styl, kterým vlétli hned do prvního střídání, nás trochu překvapil. Maximální agresivita, napadání, zdvojování jsou prvky, kterými se chceme sami prezentovat na opačné straně hřiště. V tomto zápase zasloužila pochvalu naše obrana, která se až na vyjímky nenechala rozhodit aktivní hrou Pantherů a s hlavou nahoře zvládala tento tlak na rozehrávku. Po úvodním náporu ze strany soupeře jsme se i díky využité přesilovce trochu zklidnili a po zbytek utkání se nám dařilo kontrolovat zápas ve všech třech formacích. Pochvalu za toto utkání opět zaslouží naše práce s hlavou, kdy jsme s naprostým přehled ustály a zvládli klíčové momenty zápasu. (BAxPanther W 4:3)
Dobrý los turnaje nám umožnil využít pauzu mezi zápasy k teamové akci, kterou byla procházka po Kladenském městě a návštěva tamnějšího obchodního centra spojená s obědem.
Výsledky ve druhé skupině koše rozhodli o našem soupeři pro finálovou bitvu. Florbalový klub Falcon však nepřistoupil k utkání s očekávanou přípravou a dosti ležérní hrou nám odemkl cestu vzhůru do koše prvního. (BAxFalcon W 12:1)
Veliká radost realizačního týmu a hráčů, jelikož se nám podařilo splnit cíl, kterým bylo uhrání 1. koše. Z čeho však máme ještě větší radost byla předvedená hra. Aktivní pohyb našich obránců, jednoduchý přechod středního pásma a hlavně zvládnuté klíčové momenty jednotlivých zápasů (mindset) stojí za pochvalu.
Na druhou stranu se nyní dostáváme do skupiny, kde se budeme potkávat se soupeři, jejichž cíle jsou jen ty nejvyšší. Máme před sebou 3 týdny další práce a spoustu prostoru pro zlepšení. Do dalších zápasů je především potřeba zlepšit hru okolo branek, vyvarovat se stále poměrně častých individuálních chyb a zlepšit pohyb do prostorů, ze kterých padají branky.
Závěrem bychom rádi poděkovali za podporu rodičům a věříme, že minimálně stejná podpora se nám dostane i za 3 týdny na dalším turnaji.
Lepri, Pavel, Haus