Kvůli pořádání jsme byli uměle sesazeni z prvního koše do druhého. Chtěli jsme v něm potvrdit pozici stálého účastníka prvního koše, přejet soupeře, vyzkoušet si i nějaké nové věci či varianty, ke kterým se jinak nedostaneme. Bohužel se tak nestalo. Naopak jsme si samy zavinili zatím naše nejhorší vystoupení v sezóně. A doufejme, že nejhorším už i zůstane.

vs Králův Dvůr 3:4 (3:1, 0:3)

Do zápasu jsme nastupovali jako jasní favorité a kluci to měli určitě trochu v hlavách. A jak už to tak bývá i u daleko větších a zkušenějších sportovců, tak jsme si mysleli, že to půjde samo. No a ono ne. Začátek se nám sice vydařil a první polovinu jsme ovládli 3:1, ale to i díky brankáři Máslovi, který pochytal plno šancí soupeře. Kluci nastoupili do druhé půle s dvougólovým vedením ještě laxněji. Naopak soupeř viděl, že to jde, a chytil slinu. Inkasovali jsme neuvěřitelné hloupé a zbytečné góly zaviněné naší leností a nekoncentrovaností. Králův Dvůr dokázala zápas otočit a zvítězil 4:3.

vs Falcon 2:3 (1:1, 1:2)

I přes úvodní porážku mohl ale den skončit dobře. Falcon totiž porazil Králův Dvůr, a nám tak stačilo „pouze“ skolit Falcony větším počtem branek. Kluci nastoupili do utkání mnohem koncentrovaněji a bylo to vidět. Falcon jsme od startu klání přehrávali. Jenže nás zradila koncovka. Za zápas jsme se dostali do takových alespoň deseti jasných gólových příležitostí – nahrávka před prázdnou bránu, samostatný únik na brankáře, osamocený střelec na středu. Ale vsítit byl pro nás nerozlousknutelný oříšek. Falconi se dostali do pár šancí, ale stačilo jim to.

vs Draci Říčany 6:2 (2:0, 4:2)

Konec dne rozhodně nebyl takový, jaký jsme čekali. Šli jsme do zápasu o udržení se ve druhém koši. Ostuda. Nicméně kluci ale utkání jakžtakž zvládli a splnili alespoň minimální povinnost.

Jako trenéři jsme byli zklamaní přístupem kluků k turnaji, kam jsme jeli jako favorité. Všechny soupeře jsme měli přejet rozdílem třídy a potvrdit naše dobré výkony i výsledky z prvního koše. Alespoň ale kluci vidí, že nejsou zas až takový bombarďáci, jak si zřejmě někteří z nich myslí. A že když i o poznání horší soupeř chce, tak nás prostě porazit může. Je těžké to přijmout (to mluvím i ze své vlastní zkušenosti, kdy jsem míval k takovým zápasům velmi podobný přístup). Alespoň ale teď vidím a ještě více si uvědomuju, jak trapně a hloupě to vypadá. Musíme doufat a i k tomu přispět, aby si to uvědomili hlavně kluci a už nikdy nic podobného nepředvedli.

Děkujeme rodičům za podporu

Haus, Lepri, Pavel