< >
IMG_4369
15
Kvě
sdílet článek
BLACK ANGELS

Starší žákyně v sezóně 2017/18 stříbrné!

Jako v předešlých letech, i letos hrály starší žákyně v sestavě 3+1. A i tato sezóna nepostrádala na jisté dramatičnosti. Poctivě si ale při pohledu na výslednou tabulku a bodové hodnocení musíme připustit, že k zisku zlata ještě dost výher chybělo. I když v posledních 4 kolech (12 zápasech) sezóny prohrály holky pouhá dvě utkání.

I zde je potřeba opakovat to, co již bylo napsáno u juniorek (za které hraje i část dorostenek). I některé starší žákyně totiž hrají za starší tým, za dorostenky. A není to jen nějaký občasný záskok, u některých hráček ze statistik lehce zjistíme, že za rok odehrají 40 i víc ligových zápasů (připomeňme, že starší žákyně fakticky odehrály za celou sezonu 33 zápasů, bez tří prohraných kontumačně).

U holek hrajících častěji za starší žákyně a dorostenky si lze popravdě říci, že v některých okamžicích je to poměrně složité nejen pro ně, ale i pro jejich okolí. Pokud hráčky hrají za více kategorií, znamená to zcela jiné nasazení. Nejedná se jen o to, že hrají téměř každý víkend, ale v neposlední řadě to také znamená v dostatečném předstihu naplánovat, jak stihnout školní povinnosti, rodinné akce a v neposlední řadě i své vlastní zájmy. S hraním florbalu je také spojená nutná logistika, od vypraného dresu až po dopravu hráčky na místo. A jsou samozřejmě termíny, kdy to prostě nedáte. Plánování školy v přírodě či lyžařského výcviku se totiž řídí úplně jinými kritérii, než je plán regionálních soutěží ve florbalu.

Spolu s nemocností se tak letos dokonce stalo, že se na turnaji nesešlo dost hráček a tak jsme zápasy osmého kolo prohrály kontumačně! Celé takto prohrané kolo, tedy hned tři zápasy, to pochopitelně zamrzí. Mimochodem, jedno z vítězství tehdy získal i tým, který se pak umístil na medailové příčce za námi. Celá situace je smutná i proto, že nám to nikdo ze soupeřů během sezóny neoplatil, zatímco loni jsme takto získaly body hned dvakrát.

Když už jsme u těch smolných výsledků, v desátém kole hrály naše hráčky všechny zápasy s rozdílem pouhé jedné branky, z toho dvakrát prohrály 0:1 a pouze jednou vyhrály 1:0. Téměř stejný výsledek byl uhrán již v prvním kole. V rozpačitém začátku sezóny byly rovněž všechny tři zápasy odehrány s nulou a s rozdílem pouhého jednoho gólu; v tomto případě ale byla jen jedna prohra a k ní dvě výhry.

Je ale potřeba spíše připomenout výsledky, kterými se mohou hráčky právem chlubit. Podle některých skóre totiž naše holky vlastně ani nepustily soupeřky ke hře. K takovým výsledkům patří tři vítězství 14:1, 14:2 a 14:3 (zápasy odehrané ve čtvrtém, dvanáctém a druhém kole), ale vůbec nejvyšší počet gólů se holkám podařilo nastřílet soupeřkám v devátém kole – 19:3.

Pokud se pochlubíme výhrami nad soupeři s nulou, sešly se hned dva takové výsledky v desátém kole. Připomeňme si, že desáté kolo se hrálo 11. 11., shodou okolností v den 99. výročí ukončení 1. sv. války. Příměří tehdy začal platit v 11 hodin a ve stejný čas jsme hrály první zápas. Bitva na hřišti přinesla holkám nejen dvě jednoznačná vítězství se soupeřovou nulou 11:0 a 16:0, ale i třetí zápas končil jednoznačným výsledkem pro nás – 10:2. Ve druhém zápase tohoto kola daly naše holky snad nejrychlejší gól této sezóny – padl již v páté sekundě hry. Uvedené desáté kolo v Čelákovicích se zapsalo do podvědomí některých rodičů pohledem na auta, parkující v uličce před Střední odbornou školou, která dostala od místní městské policie botičky, ale také díky povzdechu soupeřova trenéra mířícího do řad jeho prohrávajících svěřenkyň: „Hrajete famfrpál, či co?“

K zajímavostem právě odehrané sezóny ale patřilo i to, že holky tentokrát neuhrály ani jednu remízu. Připomeňme, že v předchozí sezóně to byly remízy hned tři.

Když už jsem psal v úvodu o jisté dramatičnosti, je potřeba připomenout ještě jeden okamžik, týkající se dívek, které alternovaly v zápasech za starší žákyně a dorostenky. Z technických důvodů se nedohrály všechny plánované zápasy dorostenek 11. 3. v Praze, což znamenalo uskutečnit oba zápasy v náhradním termínu. První zápas se odehrál 26. 3. a druhý byl nakonec naplánován den před posledním ligovým kolem dorostenek. Takže se dne 7. 4. sešly zápasy hrané staršími žákyněmi i dorostenkami. Starší žákyně hrály své předposlední třinácté kolo v hale v Zelenči a zároveň se dohrávalo desáté kolo (v tomto případě v domácí) Plzni. Dorostenky sice hrály až od 16 hodin, ale hráčky musely samozřejmě na místo včas dojet a být v šatně připravené hodinu před zápasem. Z časových důvodů tak prostě nešlo odehrát všechny zápasy v Zelenči a potom ještě stihnout utkání v Plzni, aniž by se holky naklonovaly. Proto se holky musely rozdělit na skupinu hrající v Zelenči i poslední zápas od 13:00 a na ty, které musely včas vyrazit na cestu do Plzně. Dodejme, že v tomto případě vše dobře dopadlo; v Zelenči vyhrál tým poslední zápas 7:4 a v Plzni holky vyhrály 5:2.

Bohužel, některé ze starších žákyň hrály letos v této kategorii naposled. Díky svému věku se v této sezóně se „Stržkami“ definitivně rozloučí. Proto jim popřejme mnoho úspěchů v dalších kategoriích a s úspěšnou sezonou se rozlučme pohledem na momentku z jednoho z odehraných zápasů.

Martin Černý

IMG_4369

divider
53779074_300262840651657_7134816826214580224_n
18
Bře

Mladší žákyně válcovaly v Boleslavi

Tým našich mladších žákyň odehrál další kolo v Mladé Boleslavi. Na úvod po krátkém vlažném rozjezdu převálcovaly Tatran rozdílem třídy 18:2. Ve 2.zápase ve skupině

divider
PFC-04G-Kyjov
04
Bře

Starší žákyně mají další zkušenosti

V neděli, 3.3.2019

divider
final logo-02
25
Úno

Hrajeme o víkendu 2.-3. března

Sobota 2. března

Muži A - 1. čtvrtfinále Play-off 1. ligy mužů. Pořádající družstva: Dorost B a junioři B

Sportovní hala Čakovice 18:00 BLACK ANGELS vs. Florbal Exelsior

divider starší články divider