Holky v posledních kolech bohužel kvůli pořádání hrály převážně 2.koš a teprve nyní znovu nakoukly do 1.koše.
A podobně jako na podzim nikoho holky nenechaly na pochybách, že do 1.koše letos patří a všechny tři zápasy vyhrály.

1.zápas, 9:00, OLYMP FLORBAL – JESENICE – 0:2 (0:2, 0:0)
Zápas probíhal pro nás poklidném tempu s kontrolou míčku převážně na našich holích.
Chyběla chuť více střílet a zakončovat do brány, čemuž odpovídal hubený výsledek.
2. zápas, 12:00, FAT PIPE FLORBAL CHODOV – 2:1 (0:1, 2:0)
Zápas s Chodovem byl o poznání těžší a v první půli jsme stěží srovnávali krok. Holky zjistily, že musejí zapnou na vyšší rychlostní stupeň, dohrávat souboje a přihrávat si.
Postupem první půle zjistily, že se soupeřem se dá držet krok, a první půli dohrály odpovědně.
Ve druhé půli holky pokračovaly v odpovědné hře, přidaly střelecké pokusy, ze kterých vytěžily 2 góly a zápas nakonec vyhrály.
Soupeřky se dostávaly do šancí hlavně v první půli, ale nejen, a hodně nás podržela výborně chytající brankářka Hanka Kuchařová.
3. zápas – FINÁLE, 13:30, Ivanti Tigers Jižní Město – 4:1 (0:1, 4:0)
Když už jsme nakoukli do 1.koše, tak proč si rovnou nezahrát finále.
A nedostali jsme nikoho slabšího, než dalšího favorita, Tigers, které porazily ve skupině FbŠ Bohemians 6:2.
Holky začaly vlažněji a podobně jako s Chodovem musely krok v zápase srovnávat a postupně srovnaly, ale bohužel po naší neúspěšné akci z protiútoku inkasovaly.
Druhá půle zápasu pokračovala ve stejném tempu, ale zvyšovali jsme tlak na branku soupeře a branky začaly padat.
Svůj dnešní výborný výkon i v tomto zápase zopakovala v bráně Hanka. Poslední gól holky daly šest vteřin před koncem do prázdné a potvrdily své dnešní vítězné tažení.
Vítězství v prvním koši starších žákyň má pro nás o to větší hodnotu, že spolu výborně hrají a rozumějí si hráčky ročníků 2004 až 2007, kdy vlastně půlka tohoto super týmu jsou starší žákyně a druhá půlka pak mladší žákyně.
Na závěr Aduš Kuchařová potěšila tým svým pekařským uměním a pekáčem buchet. Aduš, děkujeme, buchty byly výborné 🙂