V neděli, 3.3.2019 starší žákyně s velkou podporou mladších žákyň po výborném týmovém výkonu uhrály 4.místo a udržely 1.koš.

1.zápas – Florbalová akademie MB, 3:3
Holky měly od počátku zápasu navrch, hrály aktivní celoplošný florbal, napadaly, zdvojovaly, soupeřkám nedávaly prostor.
Soupeře tlačily i přesto, že byly mnohdy o 2 roky mladší a o hlavu menší.
Velmi nás ale trestala vlastní hodně špatná střelba a občas neubráněné brejky, což nás stálo vítězství v zápase.2. zápas – FAT PIPE FLORBAL CHODOV, 1:4
V tomto zápase byl hodně znát věkový rozdíl hráček spolu se nasbíranými zkušenostmi, které byly v náš neprospěch, kdy holky držely výsledek hlavně svou bojovností a nakonec si i několik šancí vytvořily.
Byla ale vidět naše slabina v zakončení, kdy bylo málo střel na bránu a když už, tak jen slabé pokusy o střelu po zemi.Na druhou stranu naše prohra s Chodovem byla nižší, než Mladé Boleslavi, takže jsme ve skupině skončili druzí.

3. zápas – o 3/4 místo – Ivanti Tigers Jižní Město, 2:5
Poprvé v sezóně jsme s Tigers utrpěli porážku. Vlastně se dá říci, že v tomto zápase jsme si vybrali slabší chvilku v prvních minutách první půle a soupeř nás trestal.
V dalších fázích zápasu holky srovnaly krok a mnohdy o 2 roky starší soupeřky začaly tlačit a získávat prostorovou převahu na hřišti. Málo však chodily do střel a převahu na hřišti nezúročily.

Tento turnaj ukázal, že holky mají výbornou partu, umí týmově obrovsky zabrat na hřišti a jsou schopny se postavit nejlepším týmům v regionu a to přesto, že jich je hodně o 2-3 roky mladších.
Z každého úspěchu, kterým i přes výsledky zápasů nedělní turnaj jistě byl, je potřeba si odnést i to, co se nedařilo a co je potřeba zlepšit.
A co každopádně je potřeba, tak zlepšit techniku s míčkem, jistotu na holi s míčkem a sebevědomí při soubojích 1 na 1, a pak výhozy u brankářek.
A to je o tréninku; ale je potřeba si hrát s florbalkou a míčkem i mimo tréninky (doma, kdykoli, kdekoliv). Samotné tréninky nestačí.

Pavel Fryč

PFC-04G-Kyjov