V neděli 13.10. jsme absolvovali v nejvyšším koši starších žaček druhý turnaj v sezóně. Velkým pozitivem bylo, že náš výkon se oproti prvnímu letošnímu turnaji odehraném před dvěma týdny opět posunul a na hře dívek byl vidět pokrok téměř ve všech oblastech, na které se zaměřujeme.

 

První zápas jsme hráli proti silnému týmu Bohemians, ale prohra 3:1 (gól D. Výborná) nás nakonec mrzela, protože 2 góly jsme našim soupeřkám darovali. Také pokud bychom byli efektivnější v zakončování – kromě několika šancí jsme nepromenili ani trestné střílení – ta k jsme m ohli pomýšlet na lepší výsledek.

 

Druhý zápas jsme odehráli proti do prvního koše postupivší SK Dvojce. Po našem výborném úvodu a vedení 2:0 se soupeřkám podařilo vyrovnat, ale my jsme pokračovali v dobré a nápadité hře, ještě do poločasu vedli a postupně nyvýšili skóre k celkovému vítězství 6:2 (2x N.Hrnč&iacu te;řovám 2x L. Fuchsová, V. Petrovová, A. Procházková).

 

V zápase o třetí místo jsme nastupovali opět proti silnému soupeři – Tigers. Celý zápas jsme i přes poměrně vyrovnanou hru vedli. Těžili jsme zejména z dobrého tahu na branku a tentokrát i přesného zakončování. Zasloužené vítězství 5:4 (2x D. Výboná, K. Vachulová, N. Štekerová, N.Hrnčířová) bylo dobrou tečkou za celým víkendem.

 

Celý turnaj jsme odehráli na tři kompletní pětice. V brance kromě stálice Toni dostala příležitost na jedno utkání i Terka Staňková, která si tak během neděle vyzkoušela opět roli útočnice i brankářky. Prvky, se kterými jsme jako trenéři byli tento víkend velmi spokojeni: Kreativní hra téměř všech hráček, snaha s míčkem cíleně nakládat a tvořit. S míčkem i pohybem bez míčku jsme ve všech zápasech tvořili nebezpečné situace před brankou soupeřů. Předvídali jsme lépe hru a předváděli lepší střelbu než minulý turnaj. Hráli jsme úspěšně v útočném brankovišti. Také obránkyně předvedly tento turnaj více odvážnou hru bez strachu z chybování.