O víkendu proběhlo první kolo ligy starších žáků, pro Blacky poprvé po spojení ročníkových týmů 2005 a 2006. Jak si vedl nový tým „béčka“ ve 4. koši?

BA  : SKV 13  : 4

Turnaj jsme začínali v příjemných 10:40. Na protější polovinu hřiště přijeli Vinohrady pouze v osmi do pole včetně tří dívek. První půli zahajujeme gólem již v šesté vteřině, máme více ze hry, ale soupeř se nevzdává a bojuje. Postupně navyšujeme náskok až na 3:0. Dvouminutové oslabení jsme sehráli dobře, soupeře nepustili ke střele a naopak se dostali do několika šancí, které jsme ale nedokázali využít.

Druhou půli gólově načal soupeř, ale dokázali jsme vzápětí odpovědět. Kluci hráli bojovně, se zvednutou hlavou se snažili o kombinační florbal a zodpovědnou hru dozadu. Po desátém gólu trochu polevili a dovolili soupeři vstřelit další branky. Konečné skóre vyjadřuje rozdíl v kvalitě obou týmů. Bohužel se nevyvarovali několika fatálních chyb v obraně, které by silnější soupeř zcela jistě více trestal.

BA  : Vosy Praha 7  : 1

Ani druhý soupeř neměl zrovna přeplněnou střídačku. Sedm hráčů od pole opět s jednou zástupkyní něžného pohlaví. Byl však o poznání důraznější a houževnatější, jeho hráči hodně běhali a nenechávali našim klukům prostor. Dokonce se v páté minutě ujal vedení. Kluci se postupně dostávali do hry, vytvářeli si šance, které však nebyly vyložené a nedařilo se dostat do úspěšného zakončení. Rostoucí tlak ale vyústil v soupeřovu hru ve vlastním brankovišti náš proměněný nájezd.

Po přestávce se nám podařilo vstřelit rychlý gól a postupně jsme soupeře, kterému začaly docházet síly, dostávali pod tlak. Skóre postupně narůstalo na konečných 7:1, které znamenalo vítězství ve skupině.

BA  : TBC Králův Dvůr 1  : 10

Díky štěstí při losu skupiny a lehčím soupeřům nás čekal výrazně těžší zápas o první místo. Soupeřem byl tým z Králova Dvora. Zápas nezačal dobře, v první minutě jsme propadli na půlce a soupeř šel ve dvou na brankáře = 0:1. Soupeř trestal každou i drobnou chybu a dobře střílel i z dálky 0:3. Tak horko nám na hřiště ten den ještě nebylo. Potíže nám dělaly soupeřovy výběhy, nedokázali jsme je úspěšně odclonit a blokovat. Z protiútoku se nám povedl trochu šťastný gól, který nám vylepšil sebevědomí. Kluci se snažili dodržovat taktické pokyny, drželi soupeřovu rozehrávku u jeho branky, ale soupeři se dařilo se dostat do tlaku i dlouhými přihrávkami.  V individuálních dovednostech byl soupeř prostě výrazně lepší. V poločase svítilo na ukazateli hrozivých 1:8.

Druhou půli jsme byli důslednější, víc měli míček na florbalkách a dokázali uhrát půlku poločasu bez obdrženého gólu. Vydrželi jsme i 90 vteřin oslabení, ale pak soupeř prudkou střelou z první otevřel skore druhého poločasu. 2 minuty před koncem nás nejlepší hráč soupeře vyškolil a proháčkoval se přes všechny včetně brankáře.

Soupeř byl jednoznačně lepší a navíc mimořádně efektivní, svoje šance z valné většiny využíval a zaslouženě postupuje do vyššího koše. Pozitivem je, že se náš výkon při bránění zlepšoval a druhá půle skončila pouze 0:2.

Králův dvůr nám ukázal, že na sobě musíme ještě hodně makat.