Máme za sebou polovinu ligové sezóny a tak se sluší přijít se stručným hodnocením práce u STRŽŮ A.
Letní příprava a soustředění se neslo ve smyslu poznávání nových spoluhráčů a realizačního týmu. Poprvé jsme se všichni měli možnost spojit s profesionálním kondičně-pohybovým trenérem Martinem Jelínkem, jehož práce se odráží v průběhu celé sezóny na našem pohybu a naší kondici. Velmi kvalitní přípravu jsme však nedokázali prodat na 1. turnaji sezóny Unyp Cupu, který pro nás sloužil jako odrazový můstek. Bohužel jsme po tomto turnaji počítali spíše ztráty v podobě zraněných hráčů než nasbírané zkušenosti.
Následovaly první ligové turnaje, ve kterých jsme z prvu museli dokazovat sami sobě, že cesta kterou jsme se dali, je správná. Oříšek to byl určitě i pro rodiče našich hráčů, pro jenž některé herní principy byli dlouho velikou neznámou a nejistotou. Postupně se nám však dařilo naplňovat požadavky, které jsme na sebe vytvořili a z nešťastně nalosovaného 2.koše jsme se brzy posunuli do vod, ve kterých chceme plout. Právě vody 1. koše nám přináší tolik potřebné zkušenosti.
PFC pro nás představovalo první opravdovou výzvu v podobě výsledkového úspěchu. Turnaj se pro nás ze začátku nevyvíjel vůbec dobře. Již 1.1. jsme věděli, že se budeme muset minimálně pro první hrací den obejít bez našich dvou nejlepší hráčů na svých postech. Zadrhnutý stroj se nám však společně podařilo promazat a rozjet do osmifinálového utkání, ve kterém jsme naprosto dominovali a velmi slibným výkonem s výhledem do čtvrtfinále jsme přehráli našeho soupeře. Do klíčového zápasu turnaje (úspěch x neúspěch) jsme však nevstoupili dobře a již od rozvičky bylo jasné, že to nebude po ránu lehká práce. Tempo hry, nastolené soupeřem, se ve finále ukázalo jako neakceptovatelné pro naše hráče a s turnajem jsme se bohužel loučili zklamaní a neúspěšní.
Reparát za nesplněný cíl z PFC jsme tedy museli skládat třetí lednový víkend na hale v Krči. To se nám podařilo. Uzmutí prvního skalpu soupeři ze Střešovic, který byl doposud vždy nad naše síly a vítězství rozdílem třídy nad klokany je pro nás odměnou za poctivou práci, kterou odvádíme na trénincích. Trpělivou a poctivou hrou se nám daří posouvat naše možnosti výše a výše. Aktivní hra plná napadání a aktivity na míčku se nám již velmi výrazně vpisuje pod kůži a vzhlížíme s nadšením k druhé půlce sezóny.
Nyní před námi tedy stojí výzva a tou je medailový úspěch na ´jarních-letních´ turnajích. Postupně nás čeká Tatran Cup, Ostrava Cup, Hummel Open Games Brno, Prague games. V ligové části jsme se konečně dotáhli (z důvodu startu ve 2.koši a 2jitém pořádání právě v tomto koši, jsme začínali se značným bodovým deficitem) na týmy z prvního koše. Reálným cílem a současně cílem, který pro nás na konci soutěže bude znamenat úspěch v tomto měření je 3.místo v celkovém bodovém součtu.
Lepri, House, Pavel