14
Lis
Jakub Zalubil

Starší žáci 2005 jdou do třetího koše!

Čtvrté kolo ligy starších žáků jsme odehráli Na Třebešíně v hale VŠE. Po pořádání 6. koše jsme zužitkovali dva předešlé postupy a změřili síly se soupeři ve 4. koši.

X Sokol Rudná 11:0

První zápas ve skupině se sokolíky z Rudné jsme otevřeli již v první minutě, kdy po pěkné akci Máry zakončoval Vilda. Kluci ve slušném tempu dál pěkně kombinovali a průběžně navyšovali skóre až na konečných 11:0. Bodově se zaskvěli hlavě Adam a Mára (oba 2+2). Přestože se soupeři výsledkově moc nedaří, tak to pro nás byl až nečekaně hladký vstup do turnaje.

Po krátkém pozápasovém rozboru trenér zdůraznil smysl správné životosprávy zejména před zápasem, některá jídla doporučil a některá přímo zakázal. Pak nás vyhnal na oběd, aby kluci neměli před dalším zápasem, těžká bříška.

X FBK FAT PIPE VOSY PRAHA 8:2

I ve druhém zápase skupiny jsme kralovali. V začátku jsme byli sice trošku zaskočeni překvapivým úderem soupeře, ale náš výkon nastartoval „Budík“ vyrovnávacím gólem na 1:1 v páté minutě. Od té doby jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a za pravidelného střídání všech formací jsme šli za svým cílem – vítězstvím. Tempo zápasu postupně vadlo, ale naši kluci si alespoň vyzkoušeli několik nacvičených signálů trestných úderů i varianty rozehry z obrany.

X FC BUČIS TEAM YELLOW 5:7

Finále jsme si tak vybojovali proti pořádajícímu týmu Bučisu, který už standardně hraje 2. koš. Jednoznačně náš nejlepší výkon dne a to i přes konečnou porážku. Zápas hraný ve vysokém tempu, s plným nasazením a rychlými akcemi na obou stranách – tak nějak jsme si všichni představovali tempo v této výkonnostní kategorii. Celý zápas jsme gólově soupeře dotahovali, ale ten nám vždy dokázal opět odskočit. Ve hře na míčku i v technice jsme soupeře převyšovali a vytvořili jsme si i dost šancí. Bučis ale trestal všechny naše drobné chyby především při zahájení hry po přerušeních, kdy jsme několikrát zaspali v pohybu, nepokryli hráče i prostor a soupeř po rychlém rozehrání pak dával do „prázdné“. Celkově ale velmi vyrovnaný zápas, který rozhodli 2-3 rozdíloví hráči soupeře, kteří byli skutečně hodně vyspělí a i na hokejce šikovní.

Za pěkný výkon i výsledky ve skupině pak byli naši kluci po zásluze odměněni již třetím postupem v sezoně ze druhého místa a to tentokráte již do 3. koše! (Bučis se vrací do 2. koše).

Díky kluci!

Slovo trenéra: Těší mě, že se v naší hře už projevují herní dovednosti, na které se zaměřujeme v tréninku, hlavně střelba z první a standartní a přesilovkové situace. Na 24 vstřelených gólech se podílelo 10 hráčů, ze tří přesilovek jsme proměnili dvě, pokaždé v jiném složení, Ondra 21 proměnil s přehledem TS a standartka znamená bezprostřední ohrožení brány soupeře. Palec nahoru.

image1
28
Lis

Starší žáci 2004 se vrací do 1.koše!

BA - Start 5:1 První ranní zápas jsme nastoupili trochu mimo mysl a koncentraci, a tak znamenal první poločas jen rozehrávaní. Převaha na hřišti

FB_IMG_1542799813513
22
Lis

Mladší žáci 2007 druzí v Letňanech

V neděli 18.11. jsme se sešli z důvodu pořádání třetího koše už v 8:00 v Letňanech v BB Aréně. Ve

45956483_2413792098634916_3541565225520070656_n
12
Lis

Starší žáci 2004 ovládli třetí koš

Čtvrtý turnaj ligy starších žáků odehrály naše 2004 ve třetím koši. Po kvalitním výkonu ho s přehledem vyhráli.