Další turnaj prvního koše se odehrál v neděli na hale Jedenáctka. Náš tým do něj nastoupil oslaben o tři klíčové útočníky, Filipa Pence, Lukáše Sůvu a Tobiáše Hejdu. Nicméně sestavu jsme vyztužili holkami a byli odhodlaní nechat na hřišti v každém zápasu maximum.

První zápas proti Spartě přinesl vyrovnaný souboj. My jsme inkasovali dvakrát při oslabení, kdy jsme se nechali strhnout hrou, otevřeli obranný blok a nechali soupeři  velkorysý prostor pro finální krosovou nahrávku. Ale vše zlé je k něčemu dobré a přesně z takových herních situací si hráči berou ponaučení do další kariéry. Pak jsme inkasovali po SN. Nicméně v útočné fázi jsme si dokázali vytvářet prostor pro zakončení a necelé dvě minuty před koncem přišla naše nejhezčí akce na turnaji. V oddechovém čase jsem první lajně namaloval signál, který se jim povedlo zrealizovat na jedničku, a vyrovnávali jsme do prázdné branky. Takže na úvod důležitá remíza pro vývoj ve skupině, 4:4. Bohužel se nám v samotném závěru zranil Vojtěch Koštialik a byli jsme bez dalšího důležitého hráče.

Druhý zápas nám do cesty postavil favorita z Chodova. Minule jsme ho dokázali hodně potrápit. Tentokrát se ale absence zmíněných útočníků projevila naplno, protože vpředu jsme až na pár šancí z brejků, nedokázali soupeře na chvilku sevřít. Ztráceli jsme rychle opět velkou spoustu míčků ve středním a útočném pásmu a Chodov nás drtivě svíral a jen díky neproměňování šancí a gólmance, jsme dlouho drželi relativně příznivý stav. Ovšem branky padaly znovu po naprosto zbytečných chybách.  Jednou jsme ztratili míček v rohu, nahrávka před bránu na volného hráče, gól. Podruhé na polovině při riskantní kličce beka, brejk sám na brankáře, gól. Další dvě branky padly po naší nedisciplinovanosti na úrovni před přípravky, kdy se tři hráči ocitli za naší brankou a nechali soupeři zcela volný prostor mezi brankovišti, nahrávky a góly. Celkové skóre 0:5. Jak jsem říkal týmu, tak soupeř je silný, ale porazitelný, pokud mu někdo bude stačit fyzicky a nebude dělat naprosto zbytečné chyby. Což předvedla názorně Bohemka, která později ve finále Chodov porazila.

Takže stejně jako v prvním turnaji nás čekal zápas o udržení, tentokrát proti Boleslavi. Opět naprosto vyrovnaný zápas. Oba týmy vstřelily v základní hrací době jednu branku a vytvořily si několik dalších slibných příležitostí. Bolka hrála více odzadu a nenapadala naši rozehrávku, což nám samozřejmě vzadu vyhovovalo, ale v útoku jsme zase nemohli hrát na brejky, ale prosazovat se postupným útokem. Bolka měla po vyrovnání pasáž, kdy nás chvíli mačkala. Pak se zase nám párkrát podařilo Bolku sevřít na delší dobu a připravit si trpělivě finální akci. V závěru jsme sehráli naši nejlepší přesilovku v sezoně, ale nevytěžili z ní více než jen nastřelenou masku soupeřova gólmana a dva závary před malým brankovištěm. V samostatných nájezdech jsme ani jeden ze tří neproměnili, soupeř jednou naší gólmanku přelstil a rozhodl o našem sestupu do druhého koše. Tedy prohra 1:2 po SN.

Na závěr musím říct, že v takto oslabené sestavě jsme podali asi maximálně možný výkon. Dva zápasy byly skutečně vyrovnané a toho si cením. Troufám si tvrdit, že v plné sestavě bychom oba vyhráli a turnaj by skončil jinak. Ale to jsou jen kdyby… Máme před sebou jasnou misi, vyhrát příště druhý koš a vrátit se zpět. Hodně bude záležet, zda a případně kdy se nám marodi vrátí v plné síle. Musíme dál makat na naší slabině, což je obecně útočná hra a řešení různých herních situací na polovině soupeře.

 

Díky týmu za bojovné výkony a jejich doprovodu pak za podporu