Čtvrtý turnaj ligy starších žáků odehrály naše 2004 ve třetím koši. Po kvalitním výkonu ho s přehledem vyhráli.

Na turnaj jsme jako bohužel tradičně neodjeli kompletní, tentokrát chyběl cent první lajny Tobiáš Hejda kvůli angíně. Poté, co tým dvakrát za sebou sestoupil, zejména kvůli žalostné koncovce, jsme se dva týdny věnovali především hře na útočné polovině a zakončení.

X Bohemians zelení 4:0

Hned v prvním zápase bylo vidět, že celková úroveň třetího koše je viditelně nižší oproti druhému. Výsledné skóre sice nenaznačuje nějakou drtivou výhru, ale zápas jsme měli od začátku do konce pod kontrolou. Výši vstřelených branek opět ovlivnilo neproměňování tutovek. V tomto ohledu tedy žádné velké zlepšení. Co však viditelně bylo lepší, byly pohyb a výběr místa hráčů bez míčku, kdy jsme se mnohem častěji dostávali do koncovky ve výhodných pozicích. Zatím se umíme do spousty šancí dostat a chybí nám chladnokrevnost v zakončení.

X Falcon 6:2

Druhý zápas byl zase o něco lepší, předváděli jsme chvílemi fakt kvalitní florbal plný akcí na jeden dotek, jindy zase s vymazlenou finální nahrávkou. Hráli jsme ve slušném tempu, střídačka zápasem žila. Značí to reakce domácích pořadatelů od stolku časomíry: „Tak proti tak dobrýmu týmu jsme letos ještě nehráli“. Škoda občasných výpadků ve hře, kdy jsme schopni zkazit několik nahrávek za sebou nebo vypadnout z pozicí na hřišti, potulovat se a nečíst hru. Dokážu si představit, že bychom se měli v takových chvílích držet na vlně herní pohody a zbytečně nekazit.

X T.B.C. Králův Dvůr 4:1

Finále mělo podobný průběh jako předchozí utkání. Houževnatý, běhavý soupeř, který ale nedokázal naší obranu dostat pod větší tlak. My jsme v prvních pěti minutách zazdili čtyři jasné góly. Zejména náš snajpr David Řepa mohl z turnaje odjíždět minimálně s deseti góly, ale zatím je stále ve fázi zastřelování ? Naštěstí kamera Franty Sůvy za brankou soupeře přežila jeho bombu. Dokonalá byla přihrávka Filipa Pence na druhou branku Michelovi Randovi, to bylo přesně to, co po vás chci. Gól jsme dostali pouze z nájezdu, kdy jsme nechytili výhoz brankáře a soupeřův brejk jsme museli utnout faulem zezadu. Opět jsme chvilkami zcela zbytečně ztráceli míčky, aniž bychom byli pod odpovídajícím tlakem. Každopádně zasloužená výhra a návrat do druhého koše.

Závěr: turnaj nám ukázal, resp. spíše připomenul, několik věcí, na kterých musíme dál pracovat. Většina z nich však souvisí s hlavou hráčů, nikoliv s technickými dovednostmi. Jak jsem už psal, začíná se projevovat lepší práce na útočné polovině. Ještě je třeba podstatně zapracovat na zrychlení rozehrávky pod tlakem. Ale vidím na týmu touhu chtít na tréninku makat, dobrou atmošku, zásadní věc do dalšího pokračování sezony. Vnímavější hráči si už mnohokrát opakované rady berou k srdci, je to na hře vidět. Někomu to zatím trvá a opakuje stereotypy, ale ono to přijde. V úterý se těšíme, co dobrého přinese střelec hattricku Filip Penc ? Další turnaj nás čeká za 14 dní na hale Jižní Město.

Díky týmu za pěknou neděli, rodičům za podporu!