Za týden vyráží první účastníci na tradiční blekovské týdenní soustředění do Poličky. I přes letošní specifické podmínky nám aktuální epidemiologická situace umožňuje uspořádat soustředění v tradičním rozsahu a s minimem úprav.

Aktuální opatření kvůli nemoci covid-19

Jak jste možná zaznamenali, A-tým BLACK ANGELS se stal v těchto dnech středem pozornosti médií kvůli pražské větvi epidemie covid-19. Značná část hráčů A-týmu byla skutečně otestována jako pozitivní, celé mužstvo včetně realizačního týmu a části družstva juniorů je v současnosti v karanténě. Přesto nemusíte mít žádné obavy o zdraví účastníků soustředění v souvislosti s touto kauzou. A-tým trénuje v rámci letní přípravy samostatně a v daném časovém úseku mezi nákazou a jejím odhalením nedošlo k žádnému kontaktu mezi ním a zbytkem klubu. Přijali jsme interně maximální opatření a hráči byli po zjištění, že mohou být nakaženi, odesláni do domácí karantény
vedením týmu ještě dříve, než tak rozhodla hygienická stanice.

Podle vyjádření ředitelky protiepidemiologického oddělení okresní hygienické stanice Svitavy MUDr. Hégrové, je situace v regionu bez rizika a nemusíme vzhledem k charakteru pobytu přijímat mimořádná opatření. Pro pravidelné používání budou klubem zajištěny dezinfekční prostředky. Po rodičích budeme požadovat prohlášení o bezinfekčnosti dítěte. Pokud bude vaše dítě projevovat příznaky onemocnění, na pobyt ho samozřejmě v žádném případě neposílejte!

Doprava

Letos se do Poličky vydáváme v převážné míře autobusovou dopravou. Sraz je již na tradičním místě, na parkovišti u polikliniky Prosek (metro Střížkov), vždy v sobotu ráno v 8:00. Proběhne zde evidence účastníků, evidence jejich bezinfekčností a následně přesun přímo na místo pobytu. Návrat účastníků z prvního turnusu je možné očekávat kolem 14. hodiny na stejném místě. Výjimkou jsou týmy dorostenek, juniorek a žen, které kvůli své účasti na turnaji Czech Open budou dopraveny vlakem v návaznosti na turnajový program. I zpáteční cesta nejstarších dívek proběhne po kolejích.

Z druhého turnusu přejede nominovaná část týmu dorostenců přímo na turnaj do Ostravy. Návrat do Prahy pro zbytek družstev bude též vlakem. O přepravu bagáže a vybavení se postará klub. Návrat je plánován v 14:30 na shromaždišti na Proseku, kam dorazí i zavazadla.

Ubytování a program

Účastníci budou ubytováni jako tradičně v areálu SOŠ a SOU Polička, na adrese Čsl. armády 485. Spaní je na internátu ve studentských pokojích s běžným vybavením. Vzhledem k nedostačující kapacitě bude tým juniorek a dorostenek letos ubytován na ZŠ Na Lukách, kde bude i trénovat. Pro děvčata budou zajištěna lůžka, nezapomeňte však s sebou vlastní spacáky. Všichni účastníci se budou
stravovat v kantýně SOŠ Polička.

Je připraven tradiční pětifázový tréninkový program v halách i venkovních areálech místního Gymnázia a ZŠ Na Lukách. Děti nepřijdou ani o mimoflorbalové aktivity, které však budou na doporučení ministerstva zdravotnictví o omezování kontaktu dětských pobytů s místními občany, oproti jiným letům, v menší míře. O všechny členy bude kompletně postaráno včetně svačin a druhých večeří, pitného režimu a dozoru zdravotníků. Novinkou pro letošní sezónu je i přítomnost fyzioterapeutů po celou dobu pobytu. Budou se tak moci účastníkům individuálně věnovat.

Co s sebou?

Florbalové vybavení, volnočasové oblečení, dostatek sportovního oblečení, sportovní obuv halovou a venkovní, přezuvky, věci na koupání, batoh na cestu a vycházky, bundu do deště, dresy, lahev na pití, hygienické potřeby, svačinu na cestu, kartičku zdravotní pojišťovny (stačí kopie), užívané léky, potvrzení o bezinfekčnosti = odevzdává se na srazu. Družstvo dorostenek/juniorek ještě navíc spací pytel. Potvrzení o bezinfekčnosti stáhnete zde. Prosíme také, abyste nám před odjezdem oznámili veškeré alergie, předali seznam užívaných léků a sdělili, zda je vaše dítě plavec či neplavec. Děkujeme.

Těšíme se na vás a dva týdny plné pohybu, smíchu a radosti ze života!