Máme za sebou první herní víkend nového roku. V podání Bleků jsme opět mohli sledovat atraktivní florbal, při kterém se nestranný divák rozhodně nenudil a také fanoušci BLACK ANGELS rozhodně netrpěli nedostatkem napětí. Hraje se však na body a ne na krásu. A body bohužel nepřišly.

K prvnímu utkání vyjeli Bleci do Mladé Boleslavi. Tam soupeři jezdí velice neradi, jelikož se odtud body vozí jen zřídka. V letošní sezóně se to podařilo pouze Vítkovicím hned v prvním kole. Od té doby Boleslav doma neprohrála. Ve 4. minutě u obrazovek rozjásal fanoušky Matěj Boček. Letos si tak připsal již 11. branku. Domácí se brzy dostali do hry a na inkasovanou branku odpověděli hned dvakrát. Do přestávky se tak šlo za stavu 2:1.

Ve druhé třetině se jako první trefil Radek Hanák, který se s 22 kanadskými body drží na druhém místě týmového bodování, hned za svým mladším bratrem, který má 29 bodů. Mladá Boleslav se však nenechala zaskočit. Už to vypadalo, že boleslavští půjdou opět do trháku, když nasázeli Blekům 3 góly. Před koncem naštěstí ještě dokázal snížit Matouš Burian.

Vstup do poslední třetiny se opět vydařil, když se prosadil Jan Kopecký. Brzy na to odpověděl za domácí tým Šebek. Po většinu třetiny se hrál již opatrnější florbal, ale na Blecích bylo vidět, že by se zápasem ještě rádi něco udělali. Naději jim pak dal Vojtěch Novotný, jehož trefa po přihrávce Tomáše Hanáka znamenala přiblížení na rozdíl jediné branky. Bohužel, zvrat se nekonal a Bleci tak podruhé podlehli Mladé Boleslavi o jeden gól.
Sestřih z utkání:

Ohlasy po utkání:

Ve druhém zápase čekala na Bleky odveta se Spartou. Diváci byli opět svědky divoké první třetiny. Domácím BLACK ANGELS opět vůbec nevyšel vstup do zápasu.
Již po 36 vteřinách šla Sparta do vedení. O necelou půlminutu později to bylo již 2:0. Na začátku 3. minuty snížil Radek Hanák, ale Sparta pokračovala dále v útočné hře a přidala další 3 branky. Matouš Burian před koncem ještě vrátil Bleky do hry, a tak třetina končila za stavu 2:5.

Ve druhé třetině vrátil úsměvy na tváře blekovských fanoušků Vojtěch Novovtný, když se trefil po 18 vteřinách. Následovala převaha BLACK ANGELS, díky které si vytvořili nemálo slibných šancí. Nepodařilo se jim však žádnou proměnit a to je brzy mrzelo. Sparta ukázala, že si nenechá vzít dobře rozjeté utkání a během minuty nastřílela Blekům opět 3 rychlé branky. Ke konci opět snižoval Matouš Burian, 4:8.

Neděle byla opravdu zvláštní, protože třetiny byly jako přes kopírák. Po 21 vteřinách jsme opět viděli gól. Opět do sítě Sparty. Autorem byl Tomáš Hanák. Dalším střelcem byl však Zouzal ze Sparty. A aby nic nechybělo, tak opět před koncem snižoval Matouš Burian, který tak završil svůj první hattrick za A-tým BLACK ANGELS.

Výkon ze strany Bleků tak nebyl vůbec špatný ani v jednom zápase. Bohužel se tentokrát nedočkali alespoň zaslouženého bodíku nebo dvou. Doufejme, že si smůlu vybrali na dlouho dopředu a příští zápasy budou bodovat naplno.

Na fotky z utkání se můžete podívat na našem klubovém Flickru.

Sestřih z utkání: