Po dlouhé době všech omezení to začíná vypadat, že se s turnaji roztrhl pytel. Skoro to vypadá, jako by všichni chtěli ty výpadky dohnat, a to ještě ani nezačala ligová sezóna. Nechci, aby to vypadalo jako stížnost, naopak jsme moc rádi, že kluci můžou hrát a hrají. No snad to vydrží už navždy. A teď šup do Kutné Hory za sv. Barborkou, patronkou havířů.

Dnes povede do boje sedm statečných Štěpán. Luky brána (dnes na plný úvazek), Domča, Dejv, David, Hynek, Jáša a Jiřík. Herní plán je jasný. Hraje se 2x 8min čistého času. Dvě skupiny po třech, první postupuje do semifinále, druhý s třetím křížem bojuje o semifinále ve čtvrtfinále.

BA 2011 – FBC Kutná Hora černí     16:0

První zápas nás čekal proti jednomu z domácích týmů. Je to už dávno, co jsme hráli proti Kutné Hoře, a tak jsme moc nevěděli co od nich čekat. Krátce po úvodní buly se ovšem rozjasnilo, tedy ne domácím, ti neměli pražádnou šanci malé Bleky nějak ohrozit. Skóre hrozivě narůstalo a k prvnímu ohrožení naší branky došlo v polovině první půlky, když směrem k naší brance zamířila naše nepovedená přihrávka. Poločas skončil 11:0 a jen díky výzvám trenéra, že gólu musí předcházet minimálně dvě přihrávky, nestrhli kluci elektronickou tabuli počítající skóre. Konečný výsledek však hovoří za vše.

BA 2011 – FBC Skuteč     5:2

Trochu jsme byli v rozpacích, zda byl tento turnaj určen nám, ale od dalšího soupeře ze Skutče, se kterým sehráli kluci přátelské utkání na soustředění, jsme čekali něco jiného. Toho jsme se i dočkali, ale pravda, bylo to něco jiného, než jsme očekávali. Šli jsme velice rychle do vedení, dvě steče a vedení 2:0. Jenže … hra se zvrtla za velkého přispění rozhodčího, a jeho píšťalky, která hrdinsky mlčela jako J. Fučík při výslechu. A já se ptám, skutečně si Skuteč nespletla halu? Hokej se hraje o pár desítek metrů vpravo. Pravdou ovšem je, že za mnoho zákroků by byla dvojka i  na té vedlejší hale. Poločasové vedení 3:1 a rozhovor s rozhodčím nás trochu uklidnilo. Přidali jsme další góly na 5:1 a v závěru ještě odmítli navýšení z nařízeného trestného střílení. Soupeř ještě snížil na 5:2, ale to bylo vše. Přestože píšťalka byla v druhé části slyšet, hra měla k florbalu dost daleko a byli jsme velice rádi, že zápas skončil a kluci vyvázli bez nějakého většího šrámu.

Vyhráli jsme skupinu a postupujeme rovnou do semifinále, takže budeme hrát o placku!

Semifinále:

BA 2011 – FBC Kutná Hora bílí     17:0

Hoši natěšeni na semifinále, vletěli na druhý tým domácích, ale přestože jsme byli výrazně lepší, chyběla lepší koncovka. Přesto jsme si za první půlku vypracovali vedení 5:0. Druhá půlka začala velkým přídělem a navýšením vedení na 9:0. Opět byly vydány pokyny, které měly devastaci soupeře trochu mírnit, ale minimálně dvě přihrávky a střelba z první klukům až neuvěřitelně vycházela. Byla to pastva pro oko, ale soupeř to myslím viděl, tedy pokud na to ještě viděl, jinak. Nevím, jestli nějak domácí urazili sv. Barborku, nebo si k ní nedošli pro požehnání, ale vypadalo to, že k nim stála zády.

Takže nás čeká finále se Spartou a to je vždy výzva, navíc by to měl být soupeř se srovnatelnou kvalitou.

Finále:

BA 2011 – Acema Sparta Praha     0:1

Kluci začali dobře. Od samého začátku bylo vidět, že vítězství chtějí. Jenže jsme se dopustili hned chybičky, kdy Lukym vyražený míček, zůstal nepokryt a neodklizen pryč, což Sparta využila k dorážce a vedení 0:1. Kluci fakt makali, mačkali Spartu jako citrón, což vzhledem k jejich žlutým dresům působilo stylově, ale dostat kuličku do brány se ne a ne podařit. Sparta se sice díky naší útočné hře dostala do pár ojedinělých šancí, ve kterých nás držel pozorný Luky jako konec konců celý den. Nutno opět podotknout, že rozhodčí (tentokrát ten druhý) pustil hru opět za mantinely, nebo možná až dveře haly. Byli jsme svědky došvihů, sekání, blokování hole, vražení na mantinel atd. bez odezvy jeho píšťalky. Z toho pramenilo několikeré přerušení hry a ošetřování nebo minimálně zatlačení boule. Když konečně bylo nařízeno trestné střílení, bylo to paradoxně za hru Sparty ve čtyřech. Bohužel se zakončení nevešlo mezi tyče a tak pokračovalo dobývání branky Sparty, které se i přes timeout minulo účinkem.

Musíme vyzdvihnout výkon sparťanského gólmana, který nejen svou velikostí, ale i dobrými zákroky, malou klec uzamkl. Prohra 0:1 hodně kluky bolela, ale kluci si zaslouží obrovskou pochvalu. Makali, čelili nespravedlnosti, za ne úplně čistou hru soupeře, a přesto se nehroutili a do poslední sekundy se snažili zápas překlopit. Slovy trenéra: „Sport je někdy prostě krutej…“. Bohužel je to tak, někdy to prostě neklapne.

Co napsat závěrem. Dnes nám koncovka tak nějak nevyšla. Ono to začalo asi už mnohem dřív, na obědě u sv. Barbory, kdy jsme se s jedním objednaným jídlem potkali ve dveřích při odchodu, což zvláště pro držitele Černého Petra, nebylo příjemné setkání, a jak se ukázalo, neskončilo to ani tím finálem. To je ovšem na jiný sloupek, ale “Modří již vědí”.

Na druhou stranu jak název turnaje napovídá Kutná Hora je městem stříbra, a tak jsme odtud vlastně odvezli to nejcennější, co tu mají. Takže za mě úspěch a pro kluky pochvala za maximální nasazení a dokonalé přepínání mezi rychlostními stupni a herními projevy soupeřů a fair play přístup i v situacích, kdy na to byli sami.

Snad ještě malá poznámka, pokřikování “Nedá!” při nájezdu, případně “Vstávej, nic se ti nestalo.”, je u desetiletých dětí něco, u čeho se mi vybavila část textu oblíbené skladby „Iné byť odetý V koži somára, Iné byť somár ….“   snad se to zlepší se začátkem ligové sezóny, až budou zase na halách viset plakáty HLAVNĚ NEZLOBTE!

Díky všem, Štěpánovi, klukům a BA Family za pěknou florbalovou i mimo florbalovou sobotu a Bleci Čůůůůůs.

Dycky Black!

Romič