vs Bohemka 2:1

Do turnaje jsme vstoupili v pátek ranním zápasem proti Bohemce a bylo znát, že se hraje od 8:00. Z obou stran nebyl výkon nic moc. Plno chyb, nešla nám rozehrávka, nedařilo se v útoku. Nakonec jsme ale díky trefám Jirky a Tomáše zvládli vyhrát 2:1. Jediný gól jsme navíc inkasovali poněkud nešťastně v oslabení, kdy Bohemka nastřelila míček z půlky, a jelikož náš brankář nic neviděl, tak skončil až v bráně.

vs Gepardi Brno 5:1

Druhé klání proti brněnským Gepardům nezačalo vůbec dobře. Popravdě jsem čekal, že Gepardy přejedeme a naladíme se na vítěznou vlnu. Jenže přišel klasický bojovný zápas proti ne moc florbalovému soupeři a po příšerné první půli se hrálo nerozhodně 1:1. Naštěstí jsme si o pauze některé věci ujasnili, kluci zapnuli a ve druhé půlce soka přejeli. Nakonec jsme slavili výhru 5:1. Tři body zaznamenal Zelí, Zelenina, Daniel Zeliska.

vs Uničov 4:3

Sobotní ráno patřilo boji o krále skupiny. Uničov měl stejně jako my dvě výhry a vítěz střetnutí šel rovnou do večerního osmifinále. Bohužel začátek nám znovu nevyšel a Uničov se utrhl do vedení 2:0. My se ale opět zvedli a duel dokázali otočit na výhru 4:3. A to i díky Luďku Růžičkovi, který předvedl svůj nejlepší výkon v sezóně, věřil si, dělal, co měl, a odměna přišla v podobě dvou vstřelených gólů.

I přes vítězství ve skupině nebyly moje pocity nijak skvělé. Sice jsme všechno vyhráli, ale na druhou stranu s Uničovem i s Bohemkou to mohlo dopadnout i klidně obráceně. Nicméně jsme se zápas od zápasu mírně zlepšovali, hlavně pak v rozehrávce. A tři triumfy ze tří duelů se pořád počítají a my šli večer v osmifinále na Bratislavu Snipers.

osmifinále: vs Bratislava 2:0

Musím začít tím, co jsem říkal klukům po zápase. Proti Bratislavě předvedli neskutečný výkon! Naprosto s přehledem to nejlepší, co jsem od nich za celou dobu viděl. Abych byl zcela upřímný, tak by mě nikdy nenapadlo, že takhle můžou zahrát. Všechno fungovalo. Rozehrávka paráda, v útoku fantazie, obrana bravurní. Všichni si věřili, nebáli se hrát a byla prostě radost se na to dívat. Bratislavu jsme prakticky nepustili do větší šance, a kdyby nás opět netrápila koncovka, mohlo skóre na konci být klidně 6:0. Za tenhle zápas a výkon jim chci poděkovat.

čtvrtfinále: vs Jesenice 1:2

Do nedělního čtvrtfinále jsme šli bez Robina, který si ještě před zápasem s Bratislavou pochroumal kotník. Pro nás samozřejmě citelná ztráta. Věděli jsme, že Jesenice je kvalitní tým a to se i potvrdilo. Měli šikovné hráče, kteří uměli rozehrát a v útoku si vytvořit šanci. První polovina byla naprosto vyrovnaná, bohužel Jesenice dokázala 2x skórovat. To my ani jednou. Před druhou půlí jsme si opět ujasnili pár věcí a podle mého názoru jsme ji zcela ovládli. Jesenice v ní neměla téměř žádné šance. Na druhou stranu dobře bránila. My si i tak ale vytvořili několik příležitostí, ale bohužel jsme využili jen jednu. Po pěkné akci Tomáše s Matějem. Turnaj tak pro nás skončil ve zlomovém čtvrtfinále.

Shrnutí

Já bych chtěl opravdu upřímně klukům za turnaj poděkovat, protože výkony v play-off proti Bratislavě a Jesenici ukázaly, že každý z nich umí hrát florbal. Stačí si věřit, nebát se hrát a dát do toho všechno. Zvlášť pak už zmiňovaný zápas proti Bratislavě byl prostě pastva pro oči a pro mě (a věřím, že i pro rodiče) byla radost se na to koukat. Kdyby tam byl Martin, který bohužel ležel doma s paralyzovanými zády, tak by na hřišti určitě neviděl ani jednu zmoklou slepici, jak rád říká :D. Několik hráčů zahrálo tak, jak by mě ani ve snu nenapadlo, že můžou zahrát. Před kláním s Bratislavou jsem byl přesvědčený, že několik hráčů v průběhu posadím a dohrajeme to jenom s částí týmů. Ale prostě nebyl jediný důvod, aby kdokoliv seděl. Na druhou stranu si tím kluci na sebe trochu ušili bič, protože až v sezóně zase přijdou slabší výkony (a to přijdou určitě), tak víme, jak jsou schopni zahrát a že to prostě jde. Jsem rád, že je vidět, že se někam posouváme a že to má smysl. A věřím, že na dalším turnaji už si na krk pověsíme i medaili.

Na závěr chci samozřejmě poděkovat všem rodičům za skvělou podporu a super fandění. Paráda!

Haus