Na zápase BLACK ANGELS x EXCELSIOR HAVÍŘOV se s bohatou florbalovou kariérou rozloučil dlouholetý kapitán A týmu Lukáš Nekola. Jako poděkování obdržel zarámovaný dres a mikinu z klubového Fanshopu. V krátkém rozhovoru jsme ho vyzpovídali.

Kdy si začal hrát florbal?

LN10: Florbal jsem začal hrát v roce 2000 na základní škole. Mydlili jsme to v tělocvičně každé odpoledne po škole. Závodně jsem florbal začal dělat od ledna roku 2002, kde si mě vytáhl ze školního turnaje Petr Mudra z WARRIORS Praha, ze kterého potom tranformací a díky Martině Raušové vznikli BLACK ANGELS.

Pamatuješ si na první turnaj?

První turnaj jsem odehrál na spojích na cizí registračku a hned jsem dotyčného výrazně podpořil v kanadském bodování, ale i v trestech :)

Jaký mládežnický úspěch považuješ za největší a nejsilnější?

Můj mládežnický florbal byl velmi krátký, protože jsem hrál jen půl roku starší žáky. Pokud ale do mládežnického florbalu považujeme i juniory, tak úspěch jsme měli každý rok, kdy jsme postupovali ze 4. ligy až do nejvyšší soutěže, kde jsme hned postoupili do play off.

Mrzí tě, že se tým Warriors neudržel i do mužů?

Na tuto otázku je hrozně těžké odpovědět. Musíme na to koukat z dvou rovin. Jedna je taková, že by jsme se zahrabali někde ve 4. – 5. lize a rozhodně by jsme pivní pupíky měli již ve třiadvaceti a nikdy bych si nezahrál extraligu. Druhá rovina je ta, že mě to vybičovalo k tomu se posunout v „kariéře“ dál a krok do Sparty bylo to nejlepší co mě mohlo potkat. Tehdy začalo naše magické spojení s Thomasem a za to mu moc děkuji, nebýt jeho telefonu, že postaví novou Spartu a že by byl rád abych šel do toho s ním!

Jaký byl přesun do Sparty? Jak dlouho ses adaptoval?

Přesun mezi juniorským a mužským florbalem byl tehdy veliký, adaptoval jsem se dlouho, určitě mi to trvalo skoro celou sezónu. Ale měl jsem kolem sebe plno hvězd tehdejší doby, tak jsem se snažil něco málo okoukat :))) Lidská adaptace byla rychlá, protože se chodilo každý víkend na kulturní večírek 🙂 Kde se vše rozebralo a další týden to fungovalo o dost lépe, nakonec jsme slavili postup do extraligy!

Jaká byla tvoje role ve Spartě a jak dlouho si tam hrál?

Moje největší role, kterou jsem tam dostal byla role pokladníka ? Hrál jsem tam celkem 5 sezón a musím říct, že jsem tam vlastně zažil všechno. Postup do extraligy, play down, play off a sestup, ale u sestupu jsem už nebyl, protože po Vánocích jsem se na trvalo přestěhoval do BA, kde se objevovalo plno lidí z Warriors, včetně Vojty Pavlíka, který to začal dávat dohromady.

Jaké byli začátky pod mým amatérským trenérským vedením v BLACK ANGELS?

První sezónu byl hrajícím kapitánem Vojta Pavlík a dal dohromady starou partu, kde nás táhl především Pavel Vlasák a jeho výkony. Později Vojta usoudil, že nás začne šikanovat a abychom se posunuli dál začal úřadovat na lavičce. Především tedy pomohlo, že domluvil posily z bývalého SSK Future a Pavel Vlasák přivedl pár hráčů z Bohemky. Všechny začátky jsou krušné i Vojtovi trenérské, ale když to vidím zpětně za těch 7 let tak to byla správná cesta a byla to velká jízda!

Jak se změnil tým od příchodu nového trenérského dua Janeček – Pajer?

Náš tým se změnil od základů, kompletně se přebudoval z bandy kluků co to hrají nějak na úrovni na tým, který válcuje celou ligu!!! Je to znatelný a podle mě to všichni vidí a soupeři cítí, že už nejsme jen do počtu! Letos je na pořadí největší událost v historii BA! Thomas má výborný cit k tomu jak tým seskládat a dát mu tvář! Po příchodu Petise dostal oporu a najednou se to zvedlo ještě o dvě úrovně výš. Je to super sehraná dvojka! Přeju jim jen to nejlepší a aby měli nadále šťastnou ruku ve výběru hráčů a sestav do zápasů!

Nejsilnější zážitek v dresu BA?

Jak je známo tak celý florbal hrozně prožívám, jak úspěchy, tak neúspěchy. Zážitky mám ze všech sezón, protože od postupu se pokaždé něco dělo, play down, kde jsme v Opavě byli 3 minuty od vyřazení a nakonec jsme zápas otočili a vyhráli. Další sezónu jak jsme “ v klidu“ smázli Pejr. Minulou sezónu euforii ve formě postupu do play off a pak hrozné zklamání po vyřazení se Znojmem, které jsme měli na lopatě! A letošní famózní cesta základní částí, které bylo neuvěřitelné, ale opět to mělo kaňku s vyřazením od Vinohrad. U toho mě nejvíc mrzí jak to vyřešily Vinohrady s rozhodčím. To mi přijde jako nejhorší konec, který jsem si mohl představit. Ale co, letos to klukům vyjde a budou slavit postup do extraligy!

Co teď chystáš dělat?

V tuto chvíli se budu nejvíc věnovat rodině! Bude to se stejnou vervou jako to bylo u florbalu. Hodně dlužím své ženě Máře, kterou jsem vždy odsouval na druhé místo díky florbalu, navíc teď už nejsme jen dva a máme malou ďáblici, tak budeme konečně trávit celé víkendy spolu. A chci se více věnovat firmě, kterou každým rokem rozšiřujeme a rozvíjíme. Čekají nás letos velké projekty a bude mě to stát mraky času. Už nemám morálku svůj život nadále dělat tak jak dělám, že nestíhám lautr nic. Musel jsem z něho něco vyřadit, a to florbal. Nevím co se mnou udělá pověšení hokejky na hřebík, maximálně vyběhnu na nějaký sranda mač. Uvidíme za rok co se stane a kde se ocitnu. Třeba nakonec někde zakotvím a budu hrát nějakou nižší ligu.

Závěrem bych rád poděkoval celé komunitě BLACK ANGELS a přeji všem radost ze hry.