K dnešnímu rozhovoru jsme si vybrali kapitána mladšího ročníku mladších žáků, jedenáctiletého Jirku Janoštíka. Jirka letos vkročil do své třetí ligové sezóny a prvně jako kapitán. Kapitánem byl zvolen samotnými hráči a co to pro něj znamená? Nejen o tom jsme se rozpovídali v následujícím rozhovoru.

Ahoj Jirko, jak ses vůbec dostal k florbalu a proč zrovna BA?

Ahoj, od 1. třídy jsem navštěvoval florbalový kroužek u nás na ZŠ v Čakovicích, který vedl Jakub Zalubil. Díky němu jsem se rozhodl hrát florbal na vyšší úrovni a kde jinde, než u BA☺ .

Jaké jsou tvé sportovní ambice a čeho by jsi chtěl ve florbale dosáhnout?

Rád bych jednou reprezentoval Českou republiku na velkém turnaji a zahrál si švédskou ligu.

Máš svůj florbalový vzor?

Ano, mám. Je to švédský ostrostřelec Alexander Galante Carlström.

Popiš svůj tým 2008ček, který vedeš jako kapitán?

Myslím, že jsme parta nejen spoluhráčů, ale i dobrých kamarádů. To se projevuje i na hřišti, kdy bojujeme jeden za druhého. A když se někomu něco nepodaří, tak ho povzbudíme a hrajeme dál.

Co pro tebe vůbec znamená, být kapitánem?

Je to pro mě velká čest, ale i velká zodpovědnost. Kapitán by měl vést svůj tým a nakopnout ho, když se mu nedaří.

Na prvním přípravném turnaji před sezónou, jsi dovedl tým ke zlatu. Jaké máš tedy vyhlídky na tuto sezónu?

Jelikož jsme mladší ročník v kategorii mladších žáků, byl bych rád, aby se naše hra vyrovnala týmům, které mají zkušenosti s touto kategorií již z loňska. Na neligových turnajích bych rád se svým týmem získal ještě více medailí než tomu bylo vloni.

Podporují tě rodiče ve florbale?

Ano, rodiče i s mojí sestrou jezdí téměř na každý můj zápas a navštěvuji s nimi i zápasy ostatních BA týmů, kde získávám další zkušenosti.

Co by jsi vzkázal fanouškům BAfamily?

Ne vždy se nám hráčům daří, ale pokaždé se snažíme, aby se jim naše hra líbila, přinášela jim radost a oni byli hrdí na klub BA.

JK, JH