Mužský A-tým není jediným týmem, který se posunul do nejvyšší soutěže. V sezoně 2019/2020 si poprvé nejvyšší soutěž zahrají také naše juniorky. V minulém ročníku hrály 2. ligou, kterou s 51 body absolutně vyhrály, proto bylo rozhodnutí hrát 1. ligu logické. Přípravy začaly již koncem minulé sezony, kde se k týmu připojil nový trenér juniorek a zároveň nový šéftrenér ženské složky Dan Krátký.

Dane, jak se ti zatím v klubu líbí, zabydlel ses za těch pár měsíců v blekách?
Díky tomu, že většinu lidí z realizačního týmu nebo hráček jsem již dříve znal, tak to pro mě bylo velmi jednoduché, se do celého procesu začlenit bez větších problémů.

 

Jak proběhla letní příprava a celkově příprava na nejvyšší juniorskou soutěž, jsi spokojený?
Doufám, že jsme udělali pro přípravu maximum a to ostatní ukáže čas, jak jsme na tuto soutěž připraveni.

 

Kategorie juniorek obecně ve florbale bojuje s nedostatkem hráček, podařilo se Vám složit širší kádr?
Co se týká doplnění kádru, tak na začátku jsme se hlavně snažili o zapojení hráček, které byly zraněné a připravit je tak, aby byla možnost hrát tuto soutěž s BA odchovankyněmi. Na naše tréninky přišlo podívat i pár hráček z jiných týmů a některé nakonec zůstaly. Nyní máme docela široký kádr, ale to ještě neznamená, že je nás pro tuto soutěž dostatek.

 

První zápasy startují již tento víkend, jaká panuje v týmu nálada? 
Nálada je dobrá a doufám, že nám vydrží i v průběhu celé sezóny, protože pro hodně hráček bude velmi náročná.

 

1. liga bude znamenat zápasy téměř každý víkend a cestování po celé republice, jste na to dobře připraveni?
To jak jsme na vše připraveni ukáže čas, ale snažíme se udělat pro každou přípravu maximum. Nejde jen o herní část, ale i o logistiku, která je také velmi náročná. Tuto část zajišťuje vedoucí našeho týmu (Pavel Fryč) a ten děla neuvěřitelnou práci.

 

Jaké jsou Vaše cíle do sezony?
Hlavním cílem pro nás všechny je dokázat, že v této kategorii máme své místo a ukázat, že i malý klub může soustavnou a trpělivou prací na všech úrovních, vychovat velmi talentované hráče.

 

Děkujeme Dane za rozhovor a všechny fanoušky zveme na domácí dvojkolo, kdy juniorky hostí v sobotu FBC Ostrava (15:30) a druhý den Vítkovice (12:00). Oba zápasy jsou v domácí Čako aréně!

#bafamily