Ženská složka BLACK ANGELS se rychle rozrůstá. V loňské sezóně si juniorky zahrály play off a mládežnické oddíly si také připsaly mnoho úspěchů. Od příští sezóny bude navíc ženský A-tým BLACK ANGELS hrát historicky poprvé 1. ligu. Podaří se jim dokázat, že na vyšší ligu opravdu mají? Věříme, že určitě ano. Mezitím jsme si pro vás připravili rozhovor s člověkem, který se na těchto úspěších také podílel – s vedoucím ženské složky, Pavlem Fryčem. 

1) Zdravím tě Pavle. Děkuji, že sis udělal čas na rozhovor. Jak dlouho již v BLACK ANGELS působíš?

“V BLACK ANGELS jsem od roku 2015 jako rodič. Jako vedoucí týmu pak od roku 2018 a jako vedoucí ženské složky od roku 2019.”

2) Jaká je vlastně tvá funkce v klubu?

“Již druhým rokem působím jako vedoucí ženské složky. Organizačně také pomáhám s brankářskou akademií klubu.”

3) Co děláš mimo klub? 

“Ve svém profesním životě pracuji jako IT Solution Architect ve společnosti ČD Telematika.”

4) Co tě k práci ve florbalovém prostředí přivedlo?

“Nejprve jsem byl jen rodič Anetky a Niky, později jsem začal pomáhat s trénováním brankářek. A když už jsem jezdil na téměř všechny tréninky a zápasy, tak jsem postupně převzal organizační činnosti týmu mladších žákyň a později starších žákyň.”

5) Co tě motivuje k práci ve florbalovém prostředí? Co tě nejvíce baví?

“Baví mě to, protože v klubu je super parta. Od malých, až po dospělé hráče, realizační tým a v neposlední řadě i rodiče. Prima je, že táhneme za jeden provaz a všechny to v klubu baví a je vidět, že chodí rádi jak na tréninky, tak na jiné klubové, ale i neformální akce. To nadšení pro věc mě zároveň i motivuje k tomu, abych pokračoval.”

“A pokud narazíme na nějaké komplikace, tak je chuť hledat, jak se přes ně přenést. A to je hlavní. Prostě nikdo nehledá, proč něco nejde, ale jak to jít může. To se mi také líbí.”

6) Hraješ nebo hrál jsi někdy florbal? 

“Florbal nehraji. Vlastně jsem se k němu dostal krátce ještě v dávných dobách na střední škole. Po škole jsem pak nepokračoval. Problémy s koleny a dříve od sportu utržená achilovka mě už k většině sportům nepustí. Myslím ale, že umím něco přinést v rozvoji brankářů, což snad potvrdí některé brankářky.”

7) Jaké jiné sporty jsi tedy dříve dělal?

“Od školy jsem běhal krátké tratě, rekreačně jsem pak jezdil na jachtě.”

8) Co tě na florbalu baví nejvíce? 

“Baví mě atmosféra kolem florbalu, kde jsou převážně pohodoví lidé. Ať už se jedná o hráče, trenéry, rodiče, ale i funkcionáře. A nejen z našeho klubu. Vnímám florbal jako komunitu se skvělými lidmi, které rád potkávám. A super je, že přitom často dělají něco užitečného pro sebe, jako když sportují, nebo když se snaží florbalu pomoci, aby se stal ještě populárnějším.”

9) Kde vidíš ženský A-tým za 3 roky?

“Ženský A-tým BLACK ANGELS vidím za 3 roky v extralize! A proč vlastně až za 3 roky? Není to za dlouho? Hráček máme hodně, mají chuť hrát a naši trenéři jsou schopni jim k postupu pomoci. Rozhodně se na následující sezóny velmi těším.”

10) Chodíš se dívat na zápasy Bleků?

“Ano, samozřejmě. Pokud zrovna na nějakém zápase s týmem a trenéry nejsem na lavičce. Velice se těším na domácí zápasy našeho mužského A-týmu, který se od následující sezóny přesune do sportovní haly ve Kbelích. Naši fanoušci to tak budou mít blíže na zápasy. Veškeré kategorie tak budou hrát domácí utkání tady v okolí.”