K prvnímu turnaji po vynucené přestávce se starší ročník přípravek vydal na tradiční turnaj do města plného perníku a koní s nově složeným realizačním týmem a po historicky prvním úspěšně absolvovaném letním soustředění tohoto ročníku.

V Pardubicích nás čekaly zápasy za přísnějších protiepidemiologických opatřeních s hracím superhrubým časem 1×10 minut. Ačkoliv jsme se původně trochu obávali herního vytížení kluků, nakonec si všichni zahráli dostatečně a oči přihlížejících obdařili florbalovou radostí.

V základní skupině nás postupně čekaly týmy Sokoli Pardubice A, Mohelnice, TJ Sokol Jaroměř a FBC Draci Říčany. Kluci hned od prvního utkání předváděli výkon plný nadšení, chuti hrát na balonku a střílet krásné góly. Krom částečného výpadku z tempa v našich hlavách po první inkasované brance v druhém utkání proti Mohelnici, jsme nenechali nikoho ani chvilku na pochybách, že si zasloužíme
postup do skupiny o zlato.

Po výsledcích 5:0, 1:1, 11:0 a 5:0 jsme postoupili do dalších bojů z prvního místa ve skupině. Ve skupině o celkové vítězství na turnaji nás čekaly dva nejlepší týmy z druhé skupiny a druhý a třetí tým z naší skupiny. Tedy opět Mohelnice a FBC Draci Říčany, dále pak Sokoli Pardubice B a FBC Skuteč.

Hned první odvetný zápas proti Mohelnici byl pro nás velice důležitý. Kluci po částečném podcenění soupeře v prvním zápase a trochu i střelecké smůle (nutno vyzdvihnout skvělý výkon gólmana soupeře), byli odhodláni napodruhé již zvítězit. Do utkání jsme vtrhli s chutí, kterou jsme předváděli po celý turnaj a soupeře jsme předčili v poměru 6:0.

V dalších utkáních jsme pokračovali v nastoleném stylu hry a po výsledcích 8:2, 4:1 a 6:0 a celkovém skóre 46:4 jsme si naprosto zaslouženě
došli pro obří skleněnou medaili, která se na tomto turnaji uděluje místo poháru.

Od všech hráčů byla vidět chuť hrát, bojovat, vyhrávat a hlavně, bavit se florbalem a naší předvedenou hrou. Velmi dobrý výkon hráčů v poli byl navíc podpořen výborným výkonem našeho gólmana, který za 8 zápasů pustil za svá záda pouze 4 míčky. Celý turnaj pak byl zakončen pomyslnou sladkou tečkou po pondělním tréninku, tedy vítězným pardubickým perníkem. Závěrem bych ještě rád poděkoval rodičům a rodinným příslušníkům za podporu během turnaje!

Autor: Jirka Kolínský