Ahoj Blaci!

Byla sobota a nás – přípravku 2013 – čekal první ligový turnaj v sezoně, a to rovnou v 2. koši. Pro 5 hráčů z našeho teamu to byla dokonce ligová premiéra. Jelikož na zápase nesměli být rodiče, půjčili jsme si velké auto a skoro celý tým naskládali do něj, takže už odjezd od haly BB byl za hlasitého pokřiku ,,Hej hej hej, Blaci jsou nej”!

S takto naloženým autem plným skandujících malých Bleků jsme vyrazili směr Barrandov! První zápas jsme nastoupili proti Panthers Praha.

Po nepříliš střelecky vydařeném úvodu utkání, se naši borci po poločasové poradě rozjeli a dokázali nepříznivý stav 2:5, po heroickém výkonu a obětavosti všech hráčů, otočit na konečný výsledek 6:5 v náš prospěch. SUPER!!! znělo od postranní čáry  z řad našeho týmu.

Druhý zápas nás čekal se silným týmem BUTCHIS. Začátek byl vyrovnaný, ale nám chybělo snad trochu štěstí k docílení branky. Šance byly, ale překonat výborného brankáře se nám nepodařilo, takže konečný výsledek 0:4 snad zcela o obrazu hry nevypovídá, ale soupeř si výhru určitě zasloužil.

Kluci byli po prohře trochu zklamaní a když se dozvěděli, že k zápasu o celkové třetí místo je vyzve obávaný tým ACEMA Sparta Praha BLUE, bylo vidět jejich respekt k soupeři, ale zároveň odhodlání se o medaili poprat. Sparta sice nastoupila pouze s jedním hráčem na střídání, ale jejich tým vypadal na borce z ročníku 2011 a 2012. Předzápasová porada zněla jasně. Přejedeme je fyzicky. Krátká střídání, ale stále v maximálním pohybu. Kluci rady trenérů perfektně pochopili a do zápasu vletěli jako namydlený blesk. Lítali nahoru dolů, naučili se střídat během hry a po pár minutách odporu začali sázet gól za gólem a po závěrečném hvizdu svítilo na tabuli skóre 6:0 v náš prospěch. Skvělá tečka na závěr dnešního turnaje. V 2.koši nám to prostě sluší!

Co se týče hrdinů dnešního dne? Ani ten, kdo dal 6 gólů, ani ten kdo dal 4, ani brankář (jehož výkon byl opravdu skvělý), ale jednoznačně celý tým od nejmenších až po ty starší a zkušenější, protože udělali skvělou partu a večer se všem bude usínat s pocitem radosti, spokojenosti a odhodlání do dalších tréninků a zápasů.

Pro rodiče, kteří bohužel nemohli být přítomni a podporovat své děti přímo na hale, jsme vytvořili z tohoto dne video:

Dycky Black!
Autor: Irena Růžičková