První ligový turnaj ve třetím výkonnostním koši byl pro nás velkou neznámou. Jakožto mladší ročník v mladších žácích, jsme byli zvědaví, jak obstojíme v této zkoušce. Každopádně jsme se chtěli prezentovat naší kombinační hrou, o kterou se snažíme a rozhodně nehrát druhé housle. Bohužel nás před turnajem postihla velká marodka, takže naše sestava byla do značné míry komplikovaná improvizacemi.

První utkání proti domácímu týmu Falconů nám potvrdilo to, co jsme tušili. Soupeř byl fyzicky velice silný a bojovný. Nicméně hra na balonku byla převážně na naší straně a jen díky velkému množství neproměněných šancí a né úplně ideálnímu tlaku do branky soupeře zápas skončil remízou 3:3. Zde nutno podotknout, že vyrovnávací gól soupeře přišel až v samotném závěru utkání.

Druhý zápas proti Říčanům byl více běhavý, šance se přelévaly z jedné strany na druhou a bohužel opět díky inkasované brance v poslední minutě jsme prohráli 2:3

Do třetího zápasu o konečné 5. místo nás odsoudil prohraný los o konečném pořadí ve skupině s týmem Falcon. V něm nás čekal tým Orky Čelákovice, která přijela v malém počtu hráčů do pole, čehož jsme se snažili hned od začátku využít a soupeře uběhat. Což se nám celkem dařilo a hra probíhala prakticky jen na naší útočné polovině. Během zápasu jsme si vyzkoušeli různé herní situace a došli k vítězství 6:1.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o náš první turnaj v této kategorii, musím celý turnaj hodnotit kladně. Nicméně minimálně jedno vítězství již v základní skupině jsme si měli vybojovat. Turnaj nám ukázal, na čem musíme zapracovat a o motivaci se hned postaral los příštího turnaje, kdy si zahrajeme na domácí hale proti 2007čkám!