27
Lis
Jakub Zalubil

Prokletí odvráceno: double report mužů

Dvojzápas během tří dnů čekal naše muže o minulém víkendu. O pátečním večeru se v Čakovicích představil nováček z Budějovic, který v prvním kole zatápěl a málem nám sebral body.

Blackům se podařil vstup do utkání a nad Štíry vedli po čtyřech minutách 2:0. Po tomto rychlém vedení se hra vyrovnala a oba celky dokázaly do první pauzy vstřelit po jedné brance. Ve druhé třetině nastoupili hosté nažhaveni a brankář Cmíral měl o dost víc práce. Ten ale povolil ve druhé dvacetiminutovce pouze jednou a rozdíl branek zůstal o dva. Rozhodující pasáž zápasu proběhla ve třetí třetině, když nejprve hostující Králík vymetl pavučiny domácí branky. Jenže odpověď Blacků přišla hned za pět vteřin. Poté výhru pečetil svojí první brankou v mužích junior Filip Rulíšek.

Komentář trenéra domácích pana Pajera: „Těžké utkání s houževnatým soupeřem. Kéž by pro nás bylo normální takové nasazení, s jakým přišly Budějovice do druhé třetiny. Musím také pochválit oba gólmany, protože tam dnes mohlo napadat mnohem více gólů. No a v neposlední řadě jsem hrdej na náš tým, který si dneska došel pro důležité tři body. #bafamily „

Komentář trenéra hostí pana Malého: „Do zápasu jsme vstoupili špatně. Soupeř byl lepší. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali, ale vyhořeli jsme na proměňování šancí. Soupeř pak ty své proměnil a zaslouženě vyhrál. Děkuju za zápas.“

BLACK ANGELS – FBC Štíři Č. Budějovice 7:3
branky: 4. Jakub Renčín, 4. Jaroslav Král, 8. Jan Pícha, 36. Jakub Hromada, 47. Vít Strouhal, 52. Filip Rulíšek, 53. Jakub Boček – 14. Lukáš Malý, 32. Václav Hejplík, 47. Jan Králík

Jen jediný tým v 1. lize se ještě mužům nepodařilo nikdy porazit, a právě na jeho palubovku se v neděli večer tým vydal. Po porážce ve čtvrtfinále Czech Open a druhém kole 1.ligy mužů mělo naše „Áčko“ o motivaci postaráno.

A hned v úvodu se odhodlání a hlad po vítězství ukázal. Chomutov od první minuty nestíhal, v každém souboji byl jako druhý a odnesl to i gólman Vlček. Nápor Bleků ztlumila až jediná úspěšná rána domácích v první třetině, která snižovala na 1:6. Ve druhé dvacetiminutovce se na první trefu čekalo déle, na obou stranách byla vidět trpělivost v postupu rozehrávky. Nakonec toto čekání protrhl po šesti minutách hry Renčín, jenž odstartoval další smršť gólů. Tu zase zakončili domácí, kteří zamkli světelnou tabuli se skórem 2:10. V závěrečné periodě se opět brankami nešetřilo a k radosti důrazného pokladníka přispěl svojí premiérovou trefou v první lize mužů Martin Obuškevič. Začalo se i hodně vylučovat, ve třetím dějství se rozdalo celkem 12 trestných minut. Obraz hry to ale nijak nezměnilo a Pražané si tak v poklidu došli pro tři body.

Vyjádření vedoucího hostující týmu Petra Pajera: Dnes musím svůj tým pochválit. Cením si zejména toho, že jsme po první třetině nepolevili a udrželi výbornou koncentraci až do konce zápasu. Se vší úctou k soupeři si myslím, že se toho dnes dalo dát mnohem víc, ale hodně nám pomohlo, že druhý gólman přišel až po desátém gólu.

Komentář domácího trenéra Jakuba Šimka: Soupeř nás vytrestal ve všech činnostech hry. Když už jsme se na něco zmohli, tak hosty podržel dobře chytající brankář. Omlouvám se domácím divákům, že se na tu tragédii z naší strany museli koukat. Z obláčku jsme se vrátili na pevnou zem. Děkuji soupeři, rozhodčím a divákům. V neposlední řadě ale musím pochválit všechny juniory, kteří dneska naskočili do zápasu. Měli v nohách těžký víkend, a přesto jezdili naplno. Díky soupeři a divákům.

Florbal Chomutov – BLACK ANGELS 4:15

Branky: 19. Jakub Štěrba, 39. Adam Smetana, 55. Tomáš Novotný, 60. Erich Kellermann – 2. Jaroslav Král, 5. Jakub Renčín, 9. Jakub Hromada, 13. Ondřej Vaculík, 19. Štěpán Čejka, 19. Matěj Boček, 26. Jakub Renčín, 31. Vojtěch Novotný, 32. Matěj Boček, 32. Vojtěch Ježek, 41. Jaroslav Král, 45. Jakub Renčín, 54. Martin Obuškevič, 55. Jakub Hromada, 57. Vojtěch Novotný;

46798361_10218647093515536_3788771564414042112_n

137x117_hrajeme
12
Lis

Hrajeme o víkendu 17.-18. listopadu

Sobota   Dorost A - Unihoc Aréna (Na Kotlářce 1), sraz ve 12:00 13:00 - Panthers Praha 16:00 - Kanonýři Kladno Nominace: Ernée, Chmel Heřmanský Urban Veverka Prošek Doňar Doležel Burian Muller Horák

unnamed (2)
06
Lis

2007 mají za sebou kutnohorskou misi

Po delší době strávené v druhém koši, se nám na minulém turnaji v Kunraticích ‘podařilo’ sestoupit a tak jsme bezesporu měli o motivaci

prohlídky
17
Říj

Volné termíny na zdravotní prohlídku

Jako každý rok je povinnost každého aktivního hráče absolvovat roční sportovní prohlídku, bez které hráči nemohou nastoupit do soutěžních zápasů Českého florbalu. My jako klub