Jakožto mladší ročník v kategorii mladších žáků jsme se rozhodli vyrazit na přípravný turnaj Gorila cup o pohár starosty do Plzně. V základní skupině nás čekala velká neznámá v podobě FbC Crocodiles Tlučná a Mocných tuleňů Podbořany.

V prvním zápase skupiny B jsme vyzvali Tlučnou. Zápas probíhal dle očekávání a technická kvalita byla na naší straně. Soupeř pak kontroval fyzicky náročným a obětavým stylem hry. Těžiště hry se postupem času přesunulo již pouze a výhradně na polovinu soupeře, kde jsme usilovně dobývali branku soupeře. Z naší strany né moc ideální výkon nakonec stačil na výhru 3:0

V druhém zápase jsme se postavili Mocným tuleňům a zápas pro nás začal dobře. Hned v prvním střídání jsme měli dvě gólové příležitosti, které jsme ovšem nevyužili a soupeř trestal ze schované střely, která smolně proskákala až do branky. Hned v dalším střídání jsme udělali fatální chybu při rozehrávce a soupeř zvýšil na 2:0. Na naší hře bylo znát, že kluci nejsou v psychické pohodě a celý zápas až do konce měl stejný scénář. My dobývali, soupeř statečně blokoval naše střely a tahal čas. Až v posledních vteřinách jsme snížili, to už ale bylo příliš pozdě a zápas skončil 2:1.

Z druhého místa ve skupině jsme šli ve čtvrtfinále na dívčí tým Sparty, kde díky výjimce proti klukům nastoupily i o dva roky starší holky. Kluci se opět přizpůsobili hře soupeře, která už naštěstí byla na vyšší florbalové úrovni a zápas byl díky tomu koukatelný. Holky nás potrápily, ale zápas jsme dotáhli k vítězství 3:1 a těšili jsme se na vítěze A skupiny – pražské Bohemians.

Zápas  s Bohemkou byl dle nás nejhezčí zápas celého turnaje, předčasné finále. Soupeř šel do vedení hned zkraje zápasu díky našemu nedůrazu v předbrankovém prostoru. Nám se podařilo velice rychle srovnat a díky následné vlastní brance soupeře se dostat do vedení 2:1, kterého jsme se již nevzdali. Zápas byl velice bojovný, těžiště hry se rychle přelévalo z jedné strany na druhou a pro oko diváka to byla krásná podívaná, kterou jsme nakonec dovedli do vítězství 5:3.

Ve finále nás čekali opět Mocní tuleni. Celý zápas byl hodně ovlivněn soupeřovým taktizováním, kdy hráli po vzoru fotbalové Chelsea zaparkovaný autobus před vlastní brankou. My jsme se postupně probojovali do vedení 2:0. V polovině druhé půle jsme vlastní chybou vrátili soupeře zpět do zápasu kontaktní brankou od nehlídaného hráče. Na víc se už soupeř ale nezmohl i díky své nedisciplinovanosti a frustraci, díky čemuž zápas skončil 2:1 a my se mohli těšit na oslavy prvního místa v turnaji.

Turnaj nám ukázal věci, na kterých musíme okamžitě zapracovat, ale i tak ho hodnotíme kladně a svůj účel předsezónní přípravy splnil na výbornou.

Jirka