20
Pro
Sváťa Baťa

Přípravky 2010 vyhrály první koš

Bylo 15. prosince a nás čekal na Děkance další turnaj v prvním koši. Řekli jsme si, že bychom mohli zakončit letošní rok výhrou, a to se nám povedlo i díky výbornému semknutí celého týmu 😊. Níže se pojďte podívat na celý vývoj turnaje.

První zápas byl proti domácím Bohemians. V něm jsme působili ze začátku poněkud ospale. Ale i přes to jsme dokázali soupeře porazit. Proti soupeři jsme nastoupili ve třech kompletních trojkách s Leou Kurzovou v brance, která odvedla skvělý výkon a i díky ní skončil tento zápas šťastněji pro nás. Na to, že jsme byli ještě poněkud ospalí, tak jsme soupeře přehrávali, i když na skóre to moc vidět nešlo. Číslice skóre se po první půli nakonec zastavily na čísle 2 na obou stranách, kdy za nás rozvlnil síť Tomáš Staněk a Jonáš Zenker, ale i soupeř dvakrát skóroval a to díky našim chybám, kdy jsme nechali dvakrát rozběhnout soupeře, který prostřelil Leu. O pauze Martin řekl klukům, co mají zlepšit a naopak Natálka řekla své výhrady Lee. Do druhé půlky jsme vlítli tak, jak to trenér chtěl. Hned ve druhém střídání jsem přidali branku, o kterou se postaral Kryšpín Havlín. Naše hra gradovala a tak jsme přidali další tři branky o které se postarali Vojta Kopička, Matěj Kostiha a svůj druhý gól vsítil Kryšpín Havlín. Soupeř se nevzdával a taktéž vstřelil jednu branku na 5:3, ale my jsem si nenechali vítězství utéct a tím pádem jsem porazili domácí v poměru 6:3.

Druhý zápas jsme hráli proti soupeři, kterého dobře známe. Wizards měli před tímto zápasem s námi bilanci 2 výhry a 1 prohru, byl čas tento stav srovnat. Chuť po vítězství byla veliká, ale jednoduchý zápas to rozhodně nebyl!! Martin s Natálkou udělali pár změn v poli, v brance však zůstala opora Lea Kurzová. Ze začátku se zápas nevyvíjel vůbec špatně co se týče předvedené hry, ale spokojenost na lavičce rozhodně být nemohla, když jsme neproměňovali šance a díky tomu jsem první půli prohrávali. Nakonec ale nevídaných 0,01 vteřin před sirénou srovnal krásnou střelou z půlky hřiště Vojta Kopička a tím vyrovnal stav v 1. půli na 5:5. Střelci první půle byli: Kryšpín Havlín, Jonáš Zenker, Tomáš Staněk, a bratři Šimon a Matěj Tupí. Druhou půli jsme začali hrát lepší florbal a to šlo hned vidět na skóre, kdy nás do vedení poslal Jonáš Zenker. Na listinu střelců se ještě zapsali hráči Kryšpín Havlín a Tomáš Staněk, který zkompletoval hattrick. Pozměněné lajny si spolu skvěle sedly, trefilo se 6 kluků z 10. Je super, že nám hra nestojí jen na jednom nebo dvou hráčích. A i díky tomu nás čekal velmi těžký zápas o 1. místo.

Poslední zápas nás vyzvali Tygříci z Nehvizd. Tlak na začátku zápasu se nám vůbec nepovedl, naopak jsme se pod tlakem nacházeli my. Soupeř na nás vlítl, jak se sluší a patří. Delší pauza mezi zápasy nám nejpíš nevyhovovala a nejvíce asi naší brankářce Lee Kurzové. Než si zvykla na to, že soupeř střílí z velké dálky, byl stav zápasu 6:2, do konce první půle jsme stihli korigovat stav na 6:3.  Našimi střelci byli Tomáš Staněk 2x a jednou Jonáš Zenker. Musíme podotknout, že celou 1. půli soupeře podržel brankář, který chytal famózně. To nás ale nerozhodilo a naopak se na 2. půli vrátila zpět do zápasové pohody naše skvělá brankářka Lea Kurzová. Do druhé půle nastoupil úplně jiný tým Black Angels, jako by je pokřik Hej Hej Hej Blaci jsou nej nabudil a dodal větší touhu po vítězství. A tak jsme od začátku hned začali tlačit soupeře, dokázali jsme dotáhnout náskok Tygříků na rozdíl jediné branky, ale hned na to jsme dostali gól na 7:5. Kluky to nepoložilo a ukázali velkého bojového ducha, se kterým si šli pro vítězství, které nakonec 43 sekund před sirénou po obrovské chybě golmana hostů využil Jonáš Zenkel. Hosté zareagovali tím, že si vzali čas k poradě, ale náš zkušený trenér naše borce uklidnil a řekl jim, co mají dělat. Obrovskou tíhu vložil na tři kluky, které poslal na hřiště a na ve druhé půli výtečnou Leu Kurzovou. Náš tým si toto vítězství pohlídal a to i díky tomu, že do toho každý vložil své bojovné srdce, které je základem úspěchu. Všichni jsme chtěli vyhrát a šli si za tím, právě díky tomu se nám to podařilo. Mezi střelce se zapsali tito borci: Lukáš Gomba, Vojta Kopička, Matěj Tupý, Tomáš Staněk, který zkompletoval druhý hattrick v druhém zápase a navíc ještě po sobě, a vítězný gól, jak už jsem zmiňoval o pár řádků výše, Jonáš Zenker. Po zápase vypukla obrovská euforie a nadšení z vítězství.

A tak přípravka 2010 ovládla první koš. Děkujeme všem, kdo byli součástí tohoto turnaje, rodičům za fandění a dětem, které v sobotu na hřišti nechaly opravdu všechno.