Lomikare, Lomikare do roka a bez dne zvu tě na boží sobotu……nebo jak to tentokrát bylo…… Pozvání tedy vyvěšeno, a přesto, že se administrativně nerodilo lehce, v sobotu se nakonec vyrazilo.

 

Jelo se v trochu oslabené sestavě, chyběli Ondra, David a Míša a ani realizační tým nebyl kompletní, Naty v rekonvalescenci s operovanou nohou nám drží palce na dálku a tak cestu za obhajobou zlata vede stejné duo jako před rokem Barča a Romič.

Golman to je základní pilíř a my máme pilíře dva, Luky a Domča. V poli pak byli k boji připraveni Jáša, Hynek, Jirka, Vašík, Vojta D., Vojta J., Matěj. 

Ve skupině (ty jsou celkem tři) nás budou čekat tři zápasy a poté zápasy o umístění, přičemž o zlato hrají jen první ze skupin a jeden nejlepší z druhého místa. Obhajoba je a bude tedy věc složitá a optimismus BA Family nekonečný. Ne, že bych klukům nevěřil nebo je chtěl nějak podceňovat, ale včera není dnes a kočka není pes…….

 

FTC VYSOKÉ MÝTO   7:0

Proti Mýtu jsme byli od začátku na koni. Pokud chceme uspět, hrací čas 1x12min (superhrubého času) ani nic jiného nepřipouští. Soupeři jsme v podstatě nic nedovolili, a když případně zůstala otevřená nějaká vrátka, soupeř toho nedokázal využít nebo je za kluky zavřel Luky. Výsledek 7:0 byl ještě pro soupeře mýtosrdný

 

SOKOLI PARDUBICE A  4:0

Do brány se tentokrát postavil Domča a šlo se na věc. Loni jsme s tímto soupeřem sehráli vyrovnané utkání a tak jsme věděli, že to nebude taková pohoda jako první zápas. Kluci to však vzali za správný konec. Po úvodu, kdy se nám nedařilo seřídit mířidla, ale zároveň soupeři celkem nic nedovolili, jsme šli do vedení. To zařídil Vašík. Jáša přidal do vinglu druhý zásah a mohli jsme být klidnější. Třetí zásah přidal Vojta D., když procedil střelu přes golmana a poslední zásah přidal ještě před koncem Matěj. Super práce, po dvou zápasech máme čistý štít.

 

FBK Piráti Sokol Chrudim   2:1

Soupeř je zatím výrazně nejlepší, s výborně chytajícím golmanem (i když asi o dvě hlavy větším než naši). Golman skutečně držel soupeře v naději. Bylo jen otázkou času kdy kluci jeho kouzlo odčarují, protože jsme se do zakončení dostávali mnohem víc než soupeř. Zápas však rozhodují góly a ten nám tam ne a ne spadnout. Takže se zdálo, že to bude nakonec o jednom gólu, ale bylo to o dvou. Nejprve se 54s před koncem prosadil Vašík, pěkně z otočky našel na přední tyči skulinku. Toho pak 35s před koncem následoval Jáša, profesorsky položil golmana a bylo to 2:0. Soupeř ještě vykřesal naději, když po naší hrubce snížil cca 15s před koncem na 1:2. Sám se však připravil o závěrečný tlak, když si zahodil míček za mantinel své branky a nezbyl mu čas na víc nežli buly.

Tak, ve skupině je hotovo, postupujeme z prvního místa bez ztráty kytičky a vyhlížíme soupeře pro semifinále………..

 

FBC ČESKÁ LÍPA White  2:1

Do branky Luky (dodržujeme střídání na postu golmana) ale jsou to takové mimikry. Luky, který už ze své brankářské výstroje trochu vyrostl a jeho brankářské kalhoty připomínají spíš oblek baletního mistra, se přestrojil pro lepší výkon do Domčovi sněhulácké výstroje. Inu do Ježíška je ještě daleko a svatý Black chodí až počátkem října   Zase to byla taková přetahovaná. Měli jsme více ze hry, ale nemohli jsme dát gól. Ten přišel až v cca polovině zápasu. Jáša procedil míček mezi nohy golmana a vedli jsme 1:0. Asi dvě minuty na to Vojta D. vymetl svou novou holí fantasticky šibenici a 2:0 bylo výrazně veselejší. Soupeř to ale nezabalil a po jedné z mála chyb v naší obraně (ale tohle byl fakt fatal) okamžitě korigoval na 2:1. To ale bylo vše, protože konec jsme si pohlídali a přestože skóre bylo těsné, zaslouženě jsme zvítězili.

Je to tady, jsme ve finále a budeme se moct poprat o obhajobu zlata…..

 

FBC Vlci Skuteč  12:0

Teď si možná říkáte, že jsem se překlepl, ale ne nepřeklepl! A jestli máte pocit, že je Vám tento tým povědomý, tak ano. Vlci nám byli prvním soupeřem na letošní NISA OPEN a dost nám nalomili naše křídla, když nás porazili 8:4. Takže motivace vrátit jim to byla zřejmá. Kluci si vzali všechny rady k srdci a od úvodního hvizdu soupeře začali doslova drtit. Během necelých dvou minut mu nasázeli tři branky, když se trefil jako první Hynek, pak Vojta J. a Matěj z dorážky. Přičemž soupeř vystřelil snad dvakrát směrem na naši branku (schválně píši směrem, protože to byl spíš jen zoufalý odpal). Vašík 4:0, Vojta 5:0, jak skóre narůstalo, a protože kluci v nasazení rozhodně neměli v plánu polevit, byla vidět na soupeři vzrůstající frustrace a soupeř svou, do té doby velmi důraznou hru ještě přitvrdil. Rozhodčí pro nás odpískal nájezd a Domča ho mazácky proměnil střelou do pravé šibenice 6:0. Naši kluci jezdili jak motorové myši a byli jsme všude dřív, stávalo se tak, že soupeř končil v mantinelu zcela sám, protože hra se už odehrávala někde jinde. Párkrát se stalo, že jsme hráli chvíli ve dvou, to když se náš hráč šel podívat za mantinel, jak vypadá hra odtud, ale to nás nemohlo nijak rozhodit, neboť skóre narůstalo (Matěj na tři pokusy 7:0, Vašík vytřel s golmanem a dal na 8:0, Jáša 9:0 a po Hynkově nabití 10:0) a soupeř s přibývajícím časem už stejně nevěděl kde je sever . Na hřišti byl už jen jeden tým, Andělé v rouše beránčí. Vlci tak dostali na pamětnou 12 ran do kožichu. Pohádka o obhajobě zlata tak měla ten nejlepší konec, hned jak zazvonil zvonec, totiž siréna….

 

A pojďme na klasický závěr.

Bylo to první měření sil po letní herní pause a přesto, že výkonnost soupeřů nebyla na té nejvyšší příčce, jako vstup do sezóny to rozhodně nebylo špatné. Prokázali jsme, že i když jsme nenastoupili v nejsilnější sestavě, dokážeme makat na 110%, hrát jako tým a to je u kolektivního sportu nejdůležitější. Věřím, že do ligového měření sil nastoupíme ještě silnější a soupeřům bude hned jasné, kdo bude chtít hrát v prvním koši první housle.

 

Všem z BA Family, kteří si udělali krásnou sobotu v Pardubicích, i těm, kteří fandili u online zpravodajství v režii Radima díky za podporu. Díky Barče za možnost, zopakovat si s ní na lavičce zlatou jízdu a samozřejmě největší díky našim borcům!!!

Inu, někdo jezdí do Pardubic na koníčky my na Sokoli, někdo vozí z Pardubic perníčky, my zlato, někoho v Pardubicích vidí rádi a někdo je již má zakázané

 

Bleci Čůůůůs na lize/superlize a Dycky Black!

 

Romič