Týden uběhl jako voda, medaile se ještě houpou na věšácích a už je tu opět florbal, tentokrát ligový 1.koš. A protože po nemoci musíme našeho borce Jášu pošetřit bude to ještě tentokrát bez něho. Kdo vyhrál PFC, ten se nezastaví ani v lize, aspoň takové, jsou naše předpoklady a teď pojďme na to, jak se vítězové ve hře skutečně prezentovali.
Na turnaj vyráží v podstatě nezměněná sestava jako na PFC, tedy, na lavičce Naty a hráči: Brána Luky nebo Domča, v poli Vojta D., Míša, Matěj, Vojta J., Hynek, Jiřík, Vašík a Dejv.

FLOORBALL CLUB FALCON BLACK       6:1

A je to jako na posledním turnaji, první kdo nás prověří, bude Falcon. Úvod byl z naší strany dost rozpačitý. Kombinace veškerá žádná, naopak soupeř několikrát zahrozil, ale bylo to stejné jako na naší straně, nepřesné a na náhodu. Ujala se až po dvou minutách střela Jiříka, když se protáhl mezi dvěma protihráči a zakončil 1:0. Pak zase následovala upracovaná přetlačovaná, až se objevila pěkná přihrávka, Vojta J. našel volného Vašíka před brankou a bylo to 2:0. Soupeř ovšem také hrozil a přesto, že jeho střely z větší vzdálenosti Luky kryl, uměl soupeř vyprodukovat i pěknou kombinaci, na jejímž konci však selhávala koncovka. Do poločasu ovšem snížení přišlo, když si hráč soupeře namazal na chleba na mantinelu postupně všechny naše hráče a předložil zcela osamocenému parťákovi ideální přihrávku na střed, přestože se Luky v přesunu od západu k východu natahoval jako kšandy, bylo mu to houby platné 2:1. Hra pokračovala ve stejném duchu i ve druhé půlce, míček nám odskakoval od florbalek a když se konečně blýsklo ke kombinaci a míček skončil v síti, bylo to jen na vrchu branky. A tak se ujala individuální akce Dejva, střela z půlky, která končí v šibenici 3:1. Střelba je rozdílovým faktorem (a výkon brankáře), Dejv 4:1. A taky individuální akce jaké předvedl Vojta D. a Vašík, kteří prošli od půlky sami a zakončili. Konečný výsledek je tedy 6:1, ale …no hodnocení necháme na konec.

 

FAT PIPE FLORBAL CHODOV     9:5

Do druhého zápasu šel klasicky do brány Domča a hned úvod ukázal, že musíme hrát lépe. Na mantinelu jsme předvedli obranné postavení chumel a soupeř toho hned využil 0:1. Vyrovnání přišlo také záhy po předvedené kombinaci Míši a Jiříkově střele z první 1:1. Chodov se pak dostal do úzkých po našem nahození a ze situace kdy se obránce a gólman soupeře štítili míčku jak Drákula česneku, nebylo jiné cesty nežli si dát vlastní gól 2:1. Jenže soupeř kombinaci umí, pokud se obrana rozestoupí tak, že by tudy projela Tatra 815, neváhá toho využít a tak je to 2:2. Vzápětí navyšuje tečovanou střelou na 2:3. Následně si Matěj našel odražený míček od mantinelu a zcela sám na zadní tyči neměl problém rozvlnit síť. Jenže soupeř začal vařit ze stejných přísad a další z jeho střel končí po odrazu od tyčky a Domčových zad v naší síti 3:4. Srovnání zařídil svou klasickou akcí Vojta D. a zpoza branky zasunul míček k bližší tyčce golmana 4:4. Je to upachtěné, ale na čtvrtý pokus dává z dorážky Vašík na 5:4 a tak skončil poločas. Ve druhé půli se na herním projevu mnoho nezměnilo a tak pokračuje individuální přístup a nepřesnost. Kombinace vykukuje jako slunce skrz sněhové mraky, zasvítí, pošimrá na tváři a rychle mizí, zahřeje, ale neprohřeje ☹. Přesto jsme to my, kdo dává gól na 6:4, jmenovitě Hynek, individuálně prošel po mantinelu a kolem gólmana dal k tyči. Dočkali jsme se i onoho slunce a po dvou poměrně pěkně sehraných kombinacích krátce po sobě, které zakončoval nejprve Matěj a pak Vašík, jsme šli do trháku 8:4. Chodov ještě jednou odpověděl po D1, která vedla od jeho brány až k té naší a s přehledem zavěsil 8:5. Poslední slovo si vzal těsně před koncem Vojta D. a stanovil konečný výsledek 9:5. Mňo a je to, bude finále a bude Bolka…..

 

TECHNOLOGY FLORBAL MLADÁ BOLESLAV BLUE   13:4

Úvod byl ve znamení „Možná přijde i kouzelník“ totiž trenér Bolky. Po krátkých tahanicích, jestli budeme hrát hned nebo až pak, se soupeř dočkal svého kouče a mohlo se jít na to. No a tady jsem zjistil jednu zásadní vadu a to že selhalo video (nebo jeho obsluha) a tak si to dáme viděno jen očima onlajnu, už zase ☹. Hned v úvodu se prosadil Vašík 1:0. Po buly, přišla ztráta míčku, při klasické „drbačce“ a soupeř nastřelil tyčku. To možná do jisté míry určilo další průběh zápasu. Protože my jsme byli přesnější a Jiřík navýšil na 2:0. Jako fantom se z ničeho nic zjevil před brankou soupeře Hynek a bylo to 3:0. V následující pasáži, jsme si vyměnili s Bolkou několik střel z oblasti polárního kruhu (pardon, středového samozřejmě), aby mohli gólmani prezentovat svou připravenost ve hře, což se také potvrdilo, protože všechny pokusy na obou stranách byly zlikvidovány. Hra příliš krásy nepobrala i tak jsme nakonec z upracované pasáže branku vstřelili, Vojta D. 4:0. Perfektně sehraná kombinace po ose Domča, Vašík a zakončující Vojta J. znamenala vedení 5:0. To však nevydrželo dlouho, dlouhý nahozený míček Bolky, skončil za zády nic netušícího Lukyho 5:1. Dejv se v rychlém sledu dostal do dvou pěkných akcí, nejdříve jeho přihrávku z otočky nevyužil Matěj a tak v té druhé si role otočil s Vojtou D. jehož přihrávku proměnil v gól na 6:1. Bolka pak v pasáži nahoru a dolů, snížila střelou od mantinelu na 6:2 a Hynek prudkou střelou z naší půlky poslal pozdrav zacloněnému gólmanovi 7:2. Pak ještě Vojta D. vyslal skákavou střelu na delší tyč a zvýšil na 8:2. Soupeř prověřil Lukyho z dobře sehrané akce, ale ten nás podržel a tak mohla proběhnout perfektní kombinace Domči s Vašíkem a zakončujícím Vojtou J. 9:2. Jenže jsme povolili a tak soupeř přitáhl a snížil na 9:3. Všichni jsme mysleli na pověstnou desítku a ta přišla ještě do konce poločasu, Jiřík obral obránce o míček a šup s ním do branky 10:3. V krátké poločasové pauze si pisatel onlajnu a já nechci jmenovat, postěžoval, že díky psaní viděl vlastně pořádně jen dva góly…… no jo Radime, onlajn ten tvrdý chleba má ☺ Přestože jsme už v první půli dosáhli magické desítky, bylo vidět, že kluci nemají dost, protože hned po buly jsme přidali zásluhou Matěje další branku 11:3. Byli jsme v tlaku, ale gól nedal ani Dejv sám před golmanem, ani Matěj, který nastřeli jen tyč. Nakonec Matěj vybojoval míček pro Vojtu D. a ten se již mohl radovat 12:3. Bolka v závaru před naší brankou nepřekonala Lukyho ani na tři pokusy. Na gól musela akci rozehrát znovu, pak se jí podařilo skákavým míčkem přes položenou Lukyho nohu skórovat 12:4. I my jsme v následné akci potřebovali vícero pokusů k dopravení míčku do sítě. Byl to Matěj, kdo ho tam na třetí pokus dostal a uzavřel tak finálové skóre na 13:4. Do konce ještě proběhlo několik šancí na obou stranách, ale gólmani byli připraveni, nebo hráčům chyběly nějaké centimetry. Takže opět vítězíme v celém turnaji a trvá šňůra neporazitelnosti BA2011 ☺.

 

Naty, jak bys to dnes zhodnotila, vítězství v turnaji bez porážky s vysokým skóre, ale..

„Druhý zápas byl katastrofa, kluci nehráli to, co umíme a to, co jsme si řekli. Dostali ode mě vynadáno i přes výhru, protože vyhrát není všechno. Někdy se stane, že zápas nesedne, ale takhle vypnuté jsem je ještě neviděla.

Naštěstí ve finále se vzpamatovali a slyšeli ode mě po sprše kritiky z druhého zápasu i pochvalu. Dostali jsme za 1. místo od pořadatelů i sladkou odměnu a krásný diplom a příště čeká pořádání nás, tak přijďte zafandit ať se kluci vytáhnou!”

Mňo, jak to za mě celé zhodnotit….. rozmohla se nám tady taková ošklivá, nepěkný problém. S počtem narůstajících vítězství se nám prodlužují v zápasech pasáže, kdy hrajeme sami na sebe. Přitom když zvedneme hlavu a rozdáme si míček do kombinace, jsou z toho góly jak z florbalového slabikáře. Je samozřejmě fajn, že máme individuální kvalitu vstřelit gól v podstatě z jakékoli pozice, ale s ohledem na příští (nováčkovskou) sezónu v elévech nám bude takováto hra platná jak mrtvýmu zimník ☹ Takže hoši, pojďme si to pořádně rozdat a zahrát si se soupeřem na kužely. Jedna základní poučka říká, že míček je vždy rychlejší než hráč. Pokud tedy budou chodit přihrávky rychle a včas na volné spoluhráče, budou z toho padat góly stále, budou ještě hezčí a soupeř bude na hřišti působit jako namalovaný. Do příštího turnaje vyhlašuji soutěž o nejhezčí gól z kombinace. Výherce bude za dozoru státní notářky odměněn! Upozornění, střela z půlky je sice kombinací, ale náhody, nepozornosti gólmana nebo jeho špatného postavení, ale to je zase úplně jiná písnička ☺

 

Dnes jsem to zkusil krátce a výstižně, ale zase to nevyšlo…… Klasicky díky Naty za kluky, BA Family za podporu a za onlajn zpravodajství, bez kterého se při fandění na dálku nemůže nikdo z BA2011 obejít (a já při psaní už vůbec ne) ☺. A budeme se těšit na kombinační smršť v příštím turnaji.

 

Dycky Black! ☺

Romič