Půjdem spolu do Be……nešova, Bene, Bene, Bene dá….. Advent je v plném proudu a my vyrážíme, nikoli za svařákem na vánoční trhy, ale pro změnu za dalším pokračováním florbalového klání, které dnes uzavře letošní rok. Kdo tedy usedne na pomyslný trůn přípravek a přetrvá na něm do téměř poloviny ledna, se teprve ukáže. Všichni to přejeme a zároveň věříme našim borcům, aby zde na stejném místě potrestali Vašíkovo zranění z poslední návštěvy a oplatili Bolce z finále prohru (jedinou prohru podzimu 2019).
Do boje jsme vyrazili v tomto složení. Na lavičce s Naty a nominovanou sestavou hráčů: Brána Luky nebo Domča, v poli Vojta D., Míša, Jáša, Vojta J., Hynek, Jiřík, Dave a Maty.

FLOORBALL CLUB FALCON BLACK 11:1
Do prvního klání jsme nastoupili s Lukym v zádech a ten měl jako první kontakt s balónkem, soupeř totiž vyhrál buly a hned Lukyho prověřil. Netrvalo však dlouho a osmělili jsme se i my. Jáša vyslal svou střelu takzvaně na teploměr soupeřova golmana a bylo to 1:0. O malou chvilku později stihl Jáša šťouchnout míček těsně před gólmanem a vedli jsme 2:0. Soupeř ovšem ze standardky, kterou jsme měli hodně mizerně pokrytou, ihned kontroval 2:1. Byla to taková upracovaná bitva a měli jsme v ní přeci jen navrch a tak jsme odskočili na 3:1. Jáša vybojoval na vrcholu brankoviště a k tyči zavěsil 4:1. K vidění byly i pěkné kombinace, jako když nádherně Maty našel Vojtu J. a ten se nemýlil 5:1. Tak skončil poločas. Hned na začátku druhé půlky napřáhl Míša a propálil vše, co stálo v cestě 6:1. Soupeř se do zakončení bohužel také dostával, nebylo toho tolik, ale když už, tak na něho čekal jistý Luky, nebo si zahrálo i plexi. A tak muselo dojít na oblíbené nedáš dostaneš a po Davově střele to bylo už 7:1. Míša si připsal další zápis a posunul skóre na 8:1. Vojta J. dostal z došvihu florbalkou na oko, ještě že měl pro všechny nařízené brýle a tak to odnesl jen šrámem. Provedení nařízeného nájezdu byl pověřen Maty a bylo na co se dívat. Tancem zvaným Hula Hula (jak mi sdělil jeho osobní trenér) to krásně roztancoval, ale míček mu ve finální fázi sjel z čepele a nemohl už překonat zcela konsternovaného barnkáře soupeře. Ještě se zastavím u tance Hula Hula, aby si dokázali představit ti, kteří ho neviděli naživo, no byla to taková florbalová Haka. Gól z toho nebyl, ale za umělecký dojem bych dal určitě minimálně devítku. A tak skóre posunul až Vojta D. na 9:1 a nebylo to ještě všechno. Dave obral hráče soupeře a po slalomu (asi už trénuje na hory) prošel až před gólmana do zakončení, kde nenechal žádné pochybnosti a vymetl levý horní roh 10:1. Konečnou podobu výsledku dal Hynek a porazili jsme v prvním zápase Falcon vysoko 11:1.

FLORBAL JESENICE 8:5
Do druhého zápasu jsme nastoupili navnaděni prvním vítězstvím s tradiční výměnou Lukyho za Domču. Jenže Jesenice, která se do 1.koše vydrápala až ze čtvrtého, byla hodně agilní. Hned po buly jsme vyrobili dvě fatální chyby a Domča věděl, že nudit se rozhodně nebude. První střelu zlikvidoval, druhá šla vedle, ovšem třetí si už našla cestu do sítě 0:1. To nás trochu probralo a zvýšili jsme tempo. Jirka ve středu vybojoval míček, posunul na Dejva, ten párkrát zakvedlal florbalkou a zakončil 1:1. Kdyby chtěl někdo vidět, jak vypadá haluz, musel by se zeptat gólmana soupeře. Jáša mu ji předvedl v plné kráse, míček se ve vzduchu zatřepotal jako drak v poryvu větru a žuchnul do sítě 2:1. Soupeř, ale vzápětí srovnal na 2:2 a tak přetahovaná pokračuje. Maty se dostal do střelecké příležitosti a krásným tahem napálil tyč. Tlačili jsem se stále do zakončení, a to přineslo znovu vedoucí gól. Jirka se nedal odstavit od míčků ani na třikrát a nakonec zakončil přesně k tyči 3:2. Hrálo se ve vysokém tempu a s důrazem na hranici pravidel. Domča předváděl (stejně jako v předchozím zápase Luky) jistý výkon v bráně a obrušoval tak růžky, které Jesenice stále vystrkovala. Hynek se s rozehrávkou standardky nijak nemazal, a rovnou poslal míček k tyči 4:2. Poté ještě našel Jáša dobře postaveného Míšu a ten stanovil poločasový výsledek 5:2. Druhá část začala naší vyhranou buly a z ní těžil Jiřík, který vstřelil branku na 6:2. Po faulu Lukyho, který zahrál vysokou holí,a z došvihu zasáhl soupeře do obličeje, nařídil rozhodčí nájezd. Domča si však proti hráči hodně povyjel, vztyčil se jako kobra a soupeři nezbylo, než mu vyklepat prach z nohavic. Přesto Jesenice skórovala, když trestala naše špatné rozestavení (takzvané rozestavení chumel) a bylo to 6:3. A byla to Jesenice, kdo byl nyní na koni.
Tlačila nás, Domča však předvedl, že k dobrému gólmanovi patří i klika jak od lanovky. Už v podstatě překonán, skákal za ním míček před brankovou čárou, ale Domča, se ještě stačil vytáhnou vzad a před dotírajícími hráči míček uklidil do bezpečí. Tlak Jesenice ale pokračoval, po sérii sekání si vybral rozhodčí to naše a nařídil další nájezd. Tentokrát to soupeř řešil o poznání lépe a Domču překonal 6:4. Trochu nás uklidnil Vojta J. když parádně vystřelil a bylo to 7:4. Jenže na hřišti se přiostřilo (myslím, že hlavně ze strany Jesenice) a navíc byl na rozhodčího vyvíjen nátlak ze strany rodičovské základny Jesenických, kde dokonce jeden z rodičů hrozil rozhodčímu dokonce fyzickým násilím. Přesto, že rozhodčí těžkou situaci celkem dobře ustál, odpískal proti nám další nájezd a myslím, že …..ale to je jedno. Domča si nepočínal špatně, ale soupeř s tím naložil ještě o něco lépe a bylo to 7:5. Poslední slovo jsme měli my. Jáša to vzal na sebe a pěknou svižnou střelou uklidnil situaci a stanovil konečný výsledek na 8:5.

Člověk by řekl, že kampaň „Hlavně nezlobte“ je prezentovaná dostatečně a na každém kroku. Jak je ale vidět, je to stále málo a některým je třeba to opakovat zas a znovu. Tak tedy, je to zápas dětí, žádné superfinále, tak „HLAVNĚ NEZLOBTE“, a nebo nechoďte.
Tradice letošního podzimu je tradice a tak finále nemůže vypadat jinak než BA vs. Bolka Technologie Blue.

TECHNOLOGY FLORBAL MLADÁ BOLESLAV BLUE 8:3
Tradiční finálové představení přineslo opět výměnu gólmanů a do branky se vrátil Luky. Začali jsme dobře a v tlaku na bránu. Vojta D. nahodil na brankáře a Vojta J. odraženým míčkem vyprášil gólmanovi vestu…. V zápětí Maty znovu bohužel jen do golmana a všechny ještě napodobil Vojta J., taktéž pouze masáží jeho tělesné schránky. Osmělil se i soupeř, ale jeho střelu bezpečně pacifikuje Luky. Takže vše rozčísnul svým pohotovým rozehráním standardky Hynek, střela k tyči a vedeme 1:0. Úvodní gól nám pomohl, Vojta D. si vyběhl zpoza branky a nad gólmanovou nohou dokázal dostat míček do branky 2:0. Dave napřáhl, jeho střela prosvištěla vedle branky a odrazila se od mantinelu, kde se míčku ujal Jiřík a pověsil ho pěkně pod víko 3:0. To bylo z první půlky vše. Vyloženě pohledných kombinací bylo pomálu, Bolka hrála hodně fyziky, a protože nás vzrůstem o půlku hlavy minimálně převyšovala, museli se do toho kluci pořádně opřít. Jako první se ve druhé půli ujalo Vojtovo D. dalekonosné nahození, jež k překvapení všech zapadlo k tyči 4:0. Vojta D. byl při chuti a tak ještě během stejného střídání přidal další zápis 5:0. To nás asi trochu ukolébalo a tak soupeř našel klíč na do té chvíle nepřekonatelného Lukyho a korigoval na 5:1, takže s nulou to nebude ☹. A opět jsme potrestáni za sekání, kterých tu bylo k vidění na obou stranách hafo, a Luky má možnost vyzkoušet si nájezd. Luky předvedl super zákrok a k tomu aby se mohl pochválit jako Sigi chybělo jen trochu štěstíčka, míček bohužel doskákal do branky 5:2 ☹. Bylo vidět, že kluci se nechtějí nechat o vítězství připravit a Hynek to pěkně ze středu hřiště potvrdil střelou k tyči 6:2. Jáša přidal ještě jeden zásah a bylo to 7:2. Mysleli jsme, že definitivní podobu výsledku dal Dave, poté co mu do ideální pozice posunul chytře míček Domča 8:2. Jenže ještě trochu času zbylo (poté, co několikrát několik desítek sekund stál a pak se posouval a zase vracel) a tak opravdovou pečeť na výsledek položil soupeř a korigoval tak na konečných 8:3. Zase první, No a co…..

Ještě než dám slovo Naty, dovolím si malou zmínku k pořádání. Kdyby se za pořadatelský stolek posadila Sněhurka a sedm trpaslíků, bylo by to asi výrazně lepší, bohužel tam seděli jen trpaslíci dva a Sněhurčino vedení opravdu chybělo… Šmudla a Dřímal hráli s časomírou a ukazatelem skóre ruskou ruletu a tak se čas měnil jako počasí v dubnu a o zápis vstřelených gólů jsme si museli chodit prosit. Jedním slovem katastrofa, ale to nám nemohlo zkazit radost z dosaženého vítězství…..

Nyní slovo pro trenérku, tak Naty, je to tvoje: „Od soustředění je vidět obrovský posun. Kluci hrají krásně, přestože mají někdy malé výpadky. Vždycky je ale co zlepšovat, proto nesmíme polevovat a makat dál stejně jako doteď.
Naším cílem je v druhé půlce sezóny začít postupně zapojovat i nové hráče, abychom mohli do příští sezóny jako elévové nastoupit v plné síle. Teď je nás na trojkový florbal bohužel hodně, ale na pětkové elévy to bude akorát.
Kluci jsou šikovní, takže máme pevné základy, na kterých můžeme stavět. Jsem ráda, že je můžu trénovat a jsem na ně opravdu pyšná.”
K hodnocení Naty, přidám ještě pár slov zhodnocení čumila. No tak kombinace byla, to jako jo, nebylo jí tolik, kolik bychom jí asi chtěli vidět, ale na druhé straně soupeř z Jesenice i Bolka ve finále byli tentokrát hodně nepříjemní a my jsme je dokázali bojovností přetlačit, což je také potřeba. Záda nám kryje vyrovnaná gólmanská dvojice a svými výkony nám dává klid do útočných akcí. Střílet góly nám nedělá většinou problém, tak snad jedině ta obranná činnost…. tam občas dokážeme vyhořet jak papír. Nutno však zmínit, jednu poměrně zajímavou statistiku, která říká.
Od začátku sezóny (bráno i s turnajem Junior Sokol Cup Pardubice) jsme odehráli 20 zápasů, z toho jsme se 19 radovali z vítězství a pouze jedinkrát odešli poraženi. To vše při famózním skóre 148:43. Tedy brankový rozdíl 105. Slušné číslo na půlku sezóny. Ale dost chvály, abychom je nepřechválili a oni se nám nezkazili.

A to je pro tento florbalový rok všechno. Hned po novém roce nás bude čekat Prague Floorbal Cup (PFC) a bude na nás (ale hlavně na Vás), aby jste statistiky dokázali přetavit v cenný kov (totiž na PFC v cenné dřevo, medaile tam jsou pěkné vypálené z překližky). No a my se na to budeme těšit a budeme Vám fandit, aby se to povedlo.

Tak Bleci, všem Vám přeji krásné a pohodové prožití vánočních svátků a do nového roku hlavně zdraví a hodně úspěchů celé BA Family!

Tak Dycky Black! I v novém roce

Romič, Naty a celý realizační tým BA2011