První termín NISAOPEN je za námi a ohlédnutí nejenom za tímto turnajem nabízí náš článek v podání týmu přípravky 2011

Salming NISA Open 2019 (BA 2011)

Páteční ranní cesta do Liberce na vrchol sezóny ubíhala v poklidném tempu a jak by Jirásek řekl „Proti všem„, kteří mířili opačným směrem za pracovními úspěchy, zatímco my za obhajobou zlata na Nisa Open. Ale nevstoupíš dvakrát do stejné řeky a tak není Nisa jako Nisa. Loni jsme vybojovali zlato v kategorii Mini přípravek a nyní nás čeká kategorie Přípravka, kde nastoupíme proti starším, z ročníků až 2010. To pro nás není nic neobvyklého, protože v lize je to stejné, co je však jiné a zajímavé je střetnout se, se soupeři, z jiných měst a poměřit tak síly se zbytkem republiky.
V plném složení realizačního týmu Barča, Naty a Romič, s gólmanskou dvojicí Luky a Domča. Do pole pak byli k dispozici Ondra, Jáša, Hynek, Jirka, Vašík, Vojta D., David, Vojta J., Matěj, Maty a v očekávání jsme byli připraveni na poslední turnaj letošní nabité sezóny, nebo jsme si to aspoň mysleli ……..
Pavouk turnaje je letos nekompromisní 6 skupin – první ze skupin vytvoří finálovou skupinu A, druzí finálovou skupinu B a tak dál až finálovou skupinu F. Placka tedy visí hodně vysoko.

Pátek

FBC VLCI SKUTEČ 4:8
V prvním měření sil soupeř nepředváděl bůhví jaký florbal spíš silovou hru. Hráli jsme sice většinu času na polovině soupeře, ale do brány jsme byli neškodní jak beránci, střelba po zemi do ležícího golmana nebo metr až dva nad branku k vstřelení gólu nevedou a k vítězství už teprve ne. A tak nás vlci hned na úvod turnaje rozsápali…..

ITM SK BIVOJ LITVÍNOV Future 5:3
Litvínov má skutečně šikovnou přípravku, což ukázal na PFC 2019, kde zvítězil a tak jsme věděli, že nás nečeká lehký zápas, přestože tohle, je tým B. Hra se oproti prvnímu utkání zlepšila, ale pořád to jaksi nebylo ono, přesto jsme Litvínov udolali a mohli tak doufat, že v sobě najdeme tu hru, na kterou jsme byli celou sezónu zvyklí……

FBC LIBEREC Black 5:13
S nadějí jsme vstoupili do našeho třetího zápasu proti jednomu z týmů domácích, ale ta se rozplynula jak pára nad hrncem hned od samého začátku. Soupeř byl pohybem a technikou někde jinde. Zatímco my byli myšlenkami možná ještě před halou. Zvláště jeden hráč nám působil velké problémy, když nás používal jako cvičné kužely a několikrát prošel naším rozestavením doslova jako nůž máslem, aby pak zakončil přesně do šibenice. Míchali jsme sestavou a hledali kdo s kým kde a jak by si sedl, ale ať byl na place kdokoliv, vypadalo to, čím dál stejně a tak jsme si sedli akorát tak na zadek, který nám soupeř pěkně vyprášil ☹

Ještě, že tento hrací den končí, pro jistotu jsem ještě zkontroloval kalendář, zda není pátek 13…… ale není, tak tomu opravdu nerozumím. Ještě chvíli jsme na sebe smutně koukali a pak jsme se rozešli do svých přechodných domovů na hotely a chaty abychom u dobré večeře nabrali pozitivní energii na zítřek

Sobota

ACEMA SPARTA PRAHA Red 1:5
Na úvod dne jsme měli opět těžkého soupeře. V Prvním poločase bylo vidět zlepšení hry a drželi jsme Spartu celkem na uzdě za přispění výborného výkonu Domči v bráně, a tak poločas skončil 1:1. Jenže jsme se neudrželi, pustili se, a opět padli na zadek, když neproměňování šanci a nepokrývání hráčů nás stálo lepší výsledek a ukázalo nám, že naše rozpoložení není ideální a herní pohoda je někde fuč…….

SCC SEMILY 10:4
Podle výsledků nejhorší tým v naší skupině, jenže…… Měli jsme jednoznačně na to soupeře deklasovat a zlepšit si tak náladu z nepovedených výkonů. Nehráli jsme však vůbec dobře a neustálými hloupými chybami jsme soupeři vždy dovolili vracet se do zápasu, když snížil na rozdíl jednoho gólu a nakonec vyrovnal. Teprve v druhé části jsme se utrhli na větší brankový rozdíl a utrpěli tak vítězství….

Ani sobota nebyla z našeho pohledu lepším dnem, ve skupině jsme skončili zaslouženě až na pátém místě a tak úkolem pro poslední sobotní zápas bude restart. Bude to první zápas ve Finálové skupině E (tedy týmy z 5.míst). Předzápasovou přípravu jsme zahájili jako přípravu na nový turnaj. Ten první nám vůbec nevyšel podle představ a tak jsme si řekli, že tento nový turnaj začneme od nuly, budeme si chtít užít hru i s pocity vítězství a předvedeme naším podporovatelům z BA Family, že jsme florbal hrát nezapomněli.

FBC STŘELCI UNHOŠŤ Yellow 12:0
Soupeř byl výrazně jiné úrovně než ti ze základní skupiny a tak se nám i lépe restartovalo. Několikrát jsme provedli Ctrl Alt+Del (Onen potřebný restart), a o poločase si řekli, že dáme deset a Lukymu pomůžeme k nule. Taktika se splnit povedla. Zásahů nakonec bylo dvanáct a protože Luky v bráně provedl Alt+F4 (zavřít okno/bránu), k čemuž mu všichni i se štěstím pomohli, zvítězili jsme…….K dokonalosti má hra ještě dost daleko, ale zlepšení patrné bylo, tak uvidíme zítra ☺

Neděle

ASK LOVOSICE – LFP White 12:3
Soupeř podobné úrovně jako ten v posledním včerejší zápase neměl na rozjetou lavinu a nebýt toho, že jsme se v zápase nevyvarovali několika opravdu hrubých chyb, které soupeř potrestal, mohli jsme si připsat další nulu. Každopádně jsme se zlepšili ve všech činnostech a konečně to byl florbal, na který se dalo po většinu doby pěkně koukat….

FBC PANTHERS LIBEREC Black 8:3
Od začátku jednoznačná záležitost a zápas v naší režii. Hodně jsme střídali a hodně prostoru dostali i hráči, kteří ho v předchozích zápasech neměli tolik. Hráli jsme na pohodu pokusy o pěknou kombinační hru byly čím dál častější a tak jsme se těšili na další zápas….. jo abych nezapomněl, po faulu, který Jirka vybojoval, proměnil Maty svůj první zápasový nájezd, super ☺

FBC LIBEREC White 8:5
Aby to nebylo takové fádní, nastoupili jsme do zápasu bez Dejva, který jel okouknout místní nemocnici ve vozidle rychlé záchranné služby, protože hoši nedbali dobře míněných rad o honění se ve vestibulu haly a rozsekl si hlavu……jsou některé zkušenosti, které jsou nepřenosné, protože to se může říkat horem, dolem, ale je to marné, je to marné, je to marné ☹. Snad příště budou mít všichni tuto situaci na paměti. A tak jsme si slíbili, že to pro Dejva vyhrajeme. Jenže slibem nezarmoutíš (a jak se říká, nikdo ti nedá, co já ti slíbím) J Opět jsme trochu polevili a tygři z Libereckých dresů nás hodně kousali. Dokonce jsme chvíli i prohrávali 1:2. Vše zlomil proměněný nájezd, na který šel Jáša a mazácky střelou do šibenice nedal golmanovi šanci. K tomu se přidaly další dva rychlé slepené góly, na které už soupeř neměl sílu zareagovat. Tak jsme zachránili zápas i čest a do posledního duelu půjdeme jako neporažení a bude to opravdové finále, protože náš soupeř je na tom stejně (jen máme lepší brankový rozdíl)….

FBC LIBEREC Blue 9:3
Před zápasem za námi přišli trenéři Liberce, zda by mohli do zápasu nasadit hráče z týmu White, kterým poslední zápas zrušili beznadějně poslední Lovosice (což není v souladu s propozicemi turnaje o nastupování hráčů v jedné kategorii). Po poradě vzhledem k zamýšlenému vítězství, které mělo, vynahradit klukům nezdar v základní skupině, jsme se rozhodli návrh neakceptovat. A tak jsme to i trenérům soupeře s omluvou prezentovali. O to větší naše překvapení bylo, že jsme na předzápasové rozcvičce poznali prokazatelně minimálně jednoho hráče, který proti nám nastoupil již za tým White. Šli jsme se tedy ujistit, že NE znamená v Liberci to samé co v Praze – tedy NE. Přestože ještě jeden hráč, nám byl z předchozího klání víc než povědomý, nechali jsme to už být a šlo se na věc, ve zcela netradičních, ale krásných dresech vyrobených speciálně před Nisa Open ☺. Černoch, jak se říká hráči bez platné registrace byl jediný, který mohl s námi aspoň trochu držet krok (vstřelil 2 góly ze 3), ale protože byl posílán do hry v podstatě pořád a byla neděle třetí hrací den, byl brzy utaven našimi třemi lajnami a zapadl do průměru. Byla to skutečná krasojízda, zpět byli naši šikovní kluci, kteří bavili diváky rozborkou a zborkou soupeře, zakončovanou ve většině případů do zcela odkryté brány J Jednoznačně deklasujeme soupeře, který si chtěl dle vyjádření trenérů jenom zahrát a jak se dozvídáme získáváme za vítězství ve finálové skupině zlatou medaili, že by náhoda s žádostí o spojení dvou týmů domácích? Jak prozíravé rozhodnutí ☺. Dresy byly pokřtěny vítězně a v hlavách snad zůstane pozitivum z předvedené kombinační hry a vítězství na závěr celé sezóny.

Co závěrem, jak zhodnotit celou sezónu?

Začněme výsledkově:
Na úvod sezóny jsme zvítězili v Pardubicích na Junior Sokol Cup 2018, kde jsme dokázali ve finále porazit i BA2010.
Podíváme-li se na výsledky tak v lize jsme si proklestili cestu z třetího do 1.koše který jsme už nepustili a dokonce se v posledním turnaji dostali do jeho finále.
Na Kralupy Open 2019 jsme brali bronz, když nám BA2010 oplatili v semifinále finálovou porážku z Pardubic.
A Teď Nisa, kde jsme nakonec sebrali zlato, sice druhé kategorie, ale nebudeme se zbytečně patlat v detailech ☺

Herně:
Vydržet celou sezónu hrát parádní florbal je těžké i pro A týmy, takže ani nám se to nepodařilo. Chvílemi to bylo skoro bezchybné, jindy o trochu horší, ale vždy jsme se snažili zapojovat do hry maximum hráčů a spoustu jsme toho uhráli bojovností a tím, že jsme to chtěli. Což se nám zde na Nise nepodařilo v základní skupině, ale nakonec jsme to v sobě našli ve skupině finálové. Rezervy máme určitě v rychlosti, tím myslím práce z florbalkou a míčkem. Potřebujeme hrát s hlavou nahoře, rychleji rozdávat přihrávky a střílet z první bez dlouhého zpracovávání. Přesnější koncovka je samozřejmě také bolístkou, která přichází jako rýma. Z ničeho nic je tu… léčená trvá 7dní a neléčená jen týden J. V neposlední řadě musíme lépe bránit, držení si hráče soupeře nás stálo mnoho inkasovaných gólů v celé sezóně. Na druhé straně góly padají po chybách a soupeři se jich dopouštějí také, takže se vracíme na začátek a to je proměňování šancí. To jsou činnosti, které bude třeba v trénincích dopilovat, a myslím si, že se to podaří, protože potenciál v těch klucích je!!!

Personálně:
Na začátku přišli nový hráči a myslím, že udělali velký pokrok, oproti těm, kteří mrskají florbal už třetím rokem je tam pochopitelně ještě mezera, ale ta se brzy zacelí, což myslím je ta nejlepší zpráva, protože přípravku budeme hrát ještě rok a pak nás budou čekat už elévové a florbal 5+1. Myslím, že i BA Family se během sezóny celkem pěkně utužila, čemuž napomohl i týmový oběd po posledním ligovém turnaji a myslím, že bychom v tom měli pokračovat J.
No a teď to nejdůležitější. Po dlouhých třech letech končí v pozici hlavní trenérky Barča, na kterou nám zbudou krásné vzpomínky na těžké začátky a výprasky 22:0 a progres, který kluci pod jejím vedením udělali. Tímto bych jí chtěl ještě jednou za všechny moc poděkovat J (za sebe dvakrát, protože jsme s ní mohl strávit tuto krásnou sezónu na lavičce jako její asiasistent), tak ještě jednou Barčo velké díky J. Změna je život a klukům prospěje. Před Naty stojí úkol rozvíjet tento potenciál a v příští sezóně sklidit ovoce v kategorii přípravek, kde budeme nejstaršími a připravit tak kluky na vstup do velkého florbalu. Budeme držet palce jak Naty, tak klukům, aby byly nejenom dobré výsledky, ale hlavně pěkná hra na kterou bude radost se chodit dívat, a která bude všechny bavit. Celé BA Family díky za celosezónní podporu a přeji krásné léto, na jehož konci se zase sejdeme u florbalu.
Tak Bleci Čůůůůs……hej, hej, hej Bleci jsou nej a Dycky Black! ☺ ☺ ☺

 

Romič